Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy ajándékoztok ha nálatok...

Hogy ajándékoztok ha nálatok több a gyerek mint a másiknál?

Figyelt kérdés

Pl neked van 3 gyereked, a tesódnak 1.

Ha 10-10 ezer/gyerek árban "vagytok megegyezve" családon belül kb mindenkivel, de nekem 3 gyerekem van mondjuk de a tesómnak csak egy akkor nekem 30ért kellene venni? Egyértelmű, hogy a gyerekszám nem jön így ki, de kíváncsi vagyok másnál hogy megy az ilyen. Ha valakinek kevesebb gyereke van mint neked akkor többet költesz az övére?


2021. dec. 19. 22:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ha 10-10 ezer/gyerek árban "vagytok megegyezve" családon belül"


Nincs ilyen megegyezés.

Mindegyik gyereknek vagy mi gondolunk ki ajándékot, vagy tőlük tanácsot kérünk. És nem gondolkodunk azon, hogy akkor ez hány forint, és mennyiért kapjanak a mieink.

Egyébként hosszú éveken át nekünk még egy gyerekünk sem volt, mikor a tesóméknak már három.

Ez van, az ilyeneket nem lehet és nem szabad méricskélni.

2021. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Hát nyilván nekünk se fillérre pontosan, de nagyjából azért megbeszéltük, mert akkor ha találomra vesz mindenki akkor lehet én veszek egy 50 ezres trambulint az én gyerekem meg kap 2 doboz színesceruzát. Most nyilván sarkítottam, de én azért nem bánok, hogy van egy nagyjából konszenzus.

A kérdésben én vagyok az egy gyerekes amúgy. Egyik tesómnak 3, másiknak 2, sógornőmnek 2 gyereke van. Tehát én így is legalább 60e elköltök minimum. Mindig kérdezik mi mit kérünk a gyereknek, de sose tudom hogy én akkor kérjek 10e értékben mivel egy gyerekem van, vagy mondjak nagyobb értékűt? Kellemetlen helyzetbe se akarok senkit hozni.

2021. dec. 19. 22:35
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy megy,hogy nem egyezünk meg árban,hanem mindeki vesz,amit gondol,amiről tudja,hogy szereti a gyerek
2021. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk en voltam az egyeduli gyerek, unokatesoim ketten voltak. Egyforma ertekben/ gyerek kaptunk/adtunk ajandekot mindig is. Furan is nezett volna ki, ha en mondjuk akkoriban mp3 lejatszot kapok, mert ram tobb penz jut, ok meg csak valami bena muanyag jatekot, erted.

Nyilvan ugymond az “szivja” meg ebben az esetben, akinek tobb gyerekre kell ajandekozni, de akkor valami olyan ertekhatart kell talalni, ami mindenkinek jo.

2021. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%
Gyerekeknek nem számít az árcédula (meg a helyes értékrendű felnőttnek sem), van amelyik egy db Barbie babára vágyik, meg van amelyik biciklire stb, nincs egálban, meg kell kérdezni a szülőket, hogy minek örülne a legjobban, mik a kedvencei, inkább mint kényszeresen kimaxolni X ezer forintot pár bóvlival hogy meglegyen egy bizonyos összeg. Nálunk nincsenek egyébként keretek, mindenki a legjobb indulata szerint próbálja boldoggá tenni a többieket. Ha ez egy 1500Ft-ot DIY projektből valósul meg akkor annyiból, ha 50 ezerből (akár közösen összedobva) akkor annyiból, nem számít és nem is ez az ünnep lényege.
2021. dec. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Nincs gyerekem. A testvéreim gyerekeonek annyi ajándékot veszek ahányan vannak. Nem nézek értéket. Azt veszek aminek örülnének. Ha nekünk is lesz gyerek annak az egynek egy dolgot vegyenek ha szeretnének. Annyiért amennyit gondolnak függetlenül attól én mit és mennyit adok. Amúgyis nyilván egy pár hónapos gyereknek más ára van az ajándékának mint a 10 évesének. Van, hogy társast kapnak közösen..stb..
2021. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát annyi értékben adjon a rokonság ajándékot a gyerekemnek, amennyit a szívéből ad és amennyire jut. Ha mondjuk tesómék 100 ezerrel többet keresnek havonta, mint mi, attól még abszolút nem várom el, hogy (sarkítva) trambulint adjanak, ha nekem csak színesceruzát adnak.


Az ajándék az ajándék legyen, ne f@szméregetés. Amit szívből adnak, annál úgysem ér többet semmi. Legalábbis nálunk.

2021. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha én színesceruzát adtam* (akart lenni)
2021. dec. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Hm most kb senki se a kérdésre válaszol kb. Persze senki se vesz ajándékot meg csak szívből ad valamit. Ahhoz kepest ma mozdulni nem lehetet a tesco játéksoron.

En értem a problemad am kerdező, nekünk is 2 gyerek van, tesómnak 1.

Mi olyan 15 korul szoktunk venni, nálunk is van nyilván egy nagyjaboli keret amit koltunk egy egy alkalomra. Mivel tudom hogy tesóm legalább 30at költ karacsonyra az én két gyerekemre így igen én van hogy drágabb dolgot veszek, pl kér valamit amiből van nagyobb szett több fajta vagy valami akkor simán megveszem 20ért is. Vagy kér valamit 15 korul akkor veszek még mellé simán valami hasznosat, ha mást nem gyerektusi , sampon, ilyesmiket is teszek mellé mert tudom hogy még így is ő költ többet. Nálunk ez van..

2021. dec. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mi gyerekpárra költünk kb 12 ezret. Szóval kb 6 ezer ft jön ki, ha gyerekenként veszünk. A tesómnak egy gyereke van. Ő ebben az összegben kap ajándékot idén (12 ezer), de csak amiatt, mert ezt láttam meg és tudom, hogy a szívük vágya. Volt olcsóbb, de az gagyibb volt. 😅
2021. dec. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!