Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nappali alvásoknál mikor...

A nappali alvásoknál mikor csípteted a babára a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés

Nappal nem a kiságyában, hanem babaöbölben/utazóágyban/álló babakocsiban/babafészekben stb aludna a baba.

Kérdésem, hogy mikor szoktátok rátenni a csíptethető légzésfigyelőt nappal?

Ha elalvás után, akkor nem kel fel rá a baba?

Vagy egész nap rajt van és úgyis csak akkor “aktív” amikor leteszed és már alszik a baba?


Hogyan praktikus ezt használni?


(Éjjel kiságyban fog aludni, ott 2 lapos van)


2023. szept. 24. 07:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, észrevételeket!


Az kérdéseimre még várom a válaszokat. 🙂

2023. szept. 24. 10:07
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

Ne hallgass a sok bezzegre... Én szülés előtt eldöntöttem, hogy a baba a kiságyban fog aludni. És voltam annyira inteligens, hogy nem "csábultam el", a kiságyában aludt!

Abban volt a 2 lapos érzékelő. És igen! Megmentette az életét. Amikor pedig már nem volt szükség az életmentő megfigyelésre, akkor babaőrként használtuk a lapok nélkül. Nyugodtan ki tudtam menni a kertbe, ha felébredt egyből vissza tudtam menni hozzá.

Viszont nappal nem volt rajta megfigyelő, ha nem a kiságyban aludt. Olyankor a babakocsiban ringattam, vagy olyan helyen aludt ahol nem lett volna semmi értelme, mert túl közel voltam hozzá és bezavart volna. De nem sokat aludt más helyeken, inkább a saját ágyában altattam.

2023. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ☺️

Én is így tervezem.


Annyi különbséggel, h nappal nem mindig tudnám a kiságyban altatni, emiatt alapból nem is szeretném, h nappal oda szokjon.

Illetve sokat aludna máshol (nem otthon) nappal, ahova viszont jó lenne egy a könnyen hordozható csíptethető verzió.


Emiatt kérdezem csak, h akik hasonló szituban voltak hogy volt praktikus a használata.


Egész nap fent volt a babán, így mikor elaludt jó működött vagy csak akkor tették fel amikor már aludt? Ha az utóbbi, akkor kivitelezhető volt vagy jellemzően felébredt rá a baba?

2023. szept. 24. 10:34
 14/21 anonim ***** válasza:
33%

Pontosan ahogy a 12-es írja, mi is eldöntöttük, hogy a kiságyban alszanak, ott is aludtak mindketten. Ez nem optimizmus kérdése.

Nekünk is 2 lapos légzésfigyelőnk volt, szerencsére nem kellett megmentenie egyikük életét sem 🙂, de ha elölről kezdeném, akkor újra vennék és használnám. Jó volt a tudat, hogy van. Csíptethetőt nem használtunk.

2023. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Valójában a baba dönti el hogy akar aludni,akinek a babája elalszik az ágyban annak mázlija van csak nem tud róla. Miénk nem akar soha köztünk aludni,pedig az könnyebb lett volna,másnak csak a babakocsiban van el stb. Ez nem szoktatás kérdése.
2023. szept. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
63%

Hat en fejre is allhattam, a kisfiam nem volt hajlando a kisagyban aludni, se nappal, se ejszaka, 3 honapos koraig.


Ez nem a szoktatason mulik, szerencse kerdese kb.


Viszont 3 hos kora utan egyik naprol a masikra el tudtam altatni a kisagyban es azota ott alszik. Semmit nem csinaltam maskepp, mint addig, egyszeruen szerintem akkor ert meg ra, nem kellett mar neki a kozelsegem annyira, mint korabban.

2023. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
És a kérdésemre tudnátok kérlek válaszolni? ☺️
2023. szept. 24. 19:26
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem, örülhetnek, hogy végre írhatják a saját nyűgjüket, bajukat. :D

Ha kiderül, hogy nincs gyereked még, hülyének vagy nézve, hogy "jaj kis naiv, majd megtudod:)", csak azért, mert ők a gyereket úgy hurcolták magukkal 3 évig, mint a majom a kölykét...


Kérdésedre a válasz:

Mi próbáltuk a Snuza Hero-t, nem vált be.

Váltottunk Owletre, azzal nincs semmi gondunk, egész nap a babán van.

(Erről is tett fel kérdést valaki a napokban, na, minden hülyének ki lett kiáltva.)

2023. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én válaszoltam, mégis le lettem pontozva 🤔🤔🤔
2023. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, ha elolvasnad a hasznalati utasitasat pl a snuzanak (fent van neten is) mar beljebb lennel. Mindig a pelenkra kell tenni ugy, hogy erintkezzen a baba borevel. Tehat a ruha ala.


Ha te egy alvo babat tudsz ugy oltoztetni, piszkalgatni, hogy arra nem ebred fel, akkor mehet alvas utan. (Nalunk ez abszolut nem mukodott).


Rajta lehet egesz nap, ha nem zavarja, bar nagyon gyorsan el fog jonni az az ido, amikor mar igen.

Annal is gyorsabban el fog jonni az az ido (kb sztm 2 perc utan), amikor teged fog zavarni. Mert mondjuk szoptatas kozben altatnad el, de ugy meg konnyen elmozdul. Vagy ringatnad a babat, ugy is kenyelmetlen.


Vagy szimplan csak leesik, ha a baba tobbet mozog.


Szerintem ezt azoknak a babaknak talaltak ki, akiknek csak annyibol all az altatas, hogy leteszed oket, cumi a szajba, egy kis simi, aztan alvas, haton.


Minden mas esetben zavaro tenyezo.

De majd ki fogod tapasztalni.


En kb 5 nap utan adtam el azt a szart, mert az en babamat igencsak sokaig, sokfele modon kellett altatni, abszolut nem volt igy praktikus🤣🤣

Ha meg aludt, levegot venni is alig lehetett, mindenre felkelt sajnos.

2023. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!