Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etikus-e ha a babát az apukáva...

Etikus-e ha a babát az apukával kettesben nem engedném el hosszabb útra?

Figyelt kérdés

A hosszabb út megjegyzem a budapesti metró áruház. A pàrom imád ott vàsàrolni. És elôzmény, hogy a baba lerepült egyszer 4hónaposan a pelenkázóról, mert az apuka nem figyelt rá (hálistennek nem lett baja), de láttam már meredeket a kedves apukától, pl. fürdetni az éppen kùszni tanuló gyereket és közben kimenni a fürdôszobából törülközöt keresni (eközben a baba egyedül pancsolt a csùszós kádban), de az se kutya hogy vizes hajjal lègkondis szobában altatta takaró nélkül nyáron.

Akkor is ö az apuka, joga van egyedül elvinni a gyereket ide-oda, de borzasztóan félek, hogy vajon most mi fog rosszul elsülni.

Másnak is volt már ilyen dilemmája?

(Megjegyzès: természetesen nem álltam az útjukba, de egy valag utasítàst kellett adnom, mert azt se tudta melyik a kedvenc utazós játéka.)


2023. szept. 30. 21:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kicsit túlgondolod, nem a tengerentúlra vitte. Az én gyerekem is esett le a pelenkázóról baba korában, mikor velem volt, mégsem félti tőlem a férjem.
2023. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Te most a parodrol irsz igy? Orulj neki hogy ilyen lelkes vigye csak te addig otthon takarits ki pihenj stb.


Soha nem volt ilyeb dilemmam mindenki kovet el hibat. Egyszer megtortenik es tanul belole. Ennyi

2023. szept. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Èrtem én hogy tanul belöle, de a gyerek testi èpsègènek a kàrára. Pusztán féltem a sérülésektöl.
2023. szept. 30. 21:42
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

Elég baj, hogy debilizálod a párod.

Neketek sem lesz hosszí jövőtök. És nem miatta. Miattad.

2023. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Ha annyira nem bízol apuban menj velük.
2023. szept. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%

Nem, nem etikus, ha nem engednéd el öket.

De szerintem te legalább annyira veszélyes vagy a gyerekre nézve, a kérdésed alapján sokszor indokolatlanul túlfélted a gyereket, emellett a lelkivilágát károsítod azzal, ha az apja ellen neveled.

2023. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
Mekkora a "baba"?
2023. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A “baba” 8 hónapos. És megjegyzem egyetlen egyszer sem mondtam olyat a gyerek elôtt ami az apja ellen hangolná.
2023. szept. 30. 22:29
 9/27 anonim ***** válasza:
98%
A kádban ott hagyás az ami tényleg meredek,ha ki is ment a szobából.
2023. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
74%
A 8 honapost nem is tudnad ellene hangolni. Ellenben a parodban megfog maradni a tuske. 8 honapja szultel, erre nem lehet azt mondani hogy a hormonok miatt vagy ilyen bizonytalan a paroddal szemben. Kicsit engedj le mert sok vitat fog ez a viselkedes generalni.
2023. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!