Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen szavakat mond a...

Kinek milyen szavakat mond a babája 1 évesen?

Figyelt kérdés

Az enyém semmit, és hiába tanítom semmit nem tud meg mutatni, hogy hol van, szavakról nem is álmodom. Egy ideig tudta a lámpát de most már azt sem.

Nem tapsol nem integet.. 🤷🏻‍♀️


2023. okt. 5. 21:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

12 hónapos státuszon ezeket tudta: apa (appa), anya (ajjaa), mama, nem, + cicánk neve.


Most 14 hónapos, az elmúlt 2 hónapban csak 2 új szóval gazdagodott. De közben legalább megtanult szépen járni.


Nem vagytok elkésve semmivel, minden baba más tempóban fejlődik.

2023. okt. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

1 évesen talán pár szót használt. Tente, tes(tesó), beto (betonkeverő), tatto (traktor). Aztán kb.ennyi.

Most 16 hónapos, be nem áll a szája. Sok szót mond érthetően, meg még többet úgy, hogy csak az elejét a szónak. Egyik napról a másikra brutális módon beindult.

Nem tanítom direkt. Sokat beszélek hozzá, bármit csinálunk, mondom neki, hogy mit és hogyan. Séta közben is mindig elmondom, mi micsoda. Szoktunk olvasni is, azt nagyon szereti. Mondókázni meg énekelni mostanában már kevesebbet szoktam, mióta nagyobb. Most már inkább a könyvet szereti. Bartos Erika verseskönyveit imádja. Mondjuk csak azokat, amiben járművek vannak. :D

2023. okt. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

1 évesen főleg a mama, papa, baba, hápháp, (l)ámpa, apa mentek, más nem. Aztán ezek is elmaradtak és 15 hónaposan egyik napról a másikra brutálisan beindult. Most 16 hónapos, szintén látok néha egy-egy ugrást, amikor olyan szavakat mond, hogy csak pislogok.

A direkt tanítást én sem értem mit jelent. Ha ülünk egy állatos könyv felett és mutogatja az állatokat, akkor ne mondjam, hogy melyik melyik? Ha sétálunk és mutogat kérdőn rámnézve, ne nevezzem meg mi az? Mert nekem ez is tanulás és teljesen természetesen jön, nem erőltetem rá. Vagy pl. az igen-nem jelentését is tanulgatjuk lassan a maga tempójában. Kérdezek tőle, hogy pl. kér-e még és bólogatva mondom, hogy igen-nem. Mostmár azt is jól használja. Nagyon fogékony erre, szereti. De sokat beszélünk, mondókázunk is, ismétel utánunk egy csomó szót.

2023. okt. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

6# vagyok. 13-as pontosan erre gondoltam,hogy ezzel is tanul,de nem direktbe tanítás,de amikor nálunk is rámutat valamire,akkor egyértelmű,hogy mondom,hogy éppen mi az,vagy hova megyünk,mit csinálunk.

Nálunk is volt egy időszak amikor csendes volt,akkor indult el. Utána folytatta. De én nem is láttam még olyat,aki leül és magoltatja a gyereket, ezért se értettem a kettest itt. Kérdező minden pici máshogy fejlődik,valakinek a mozgás van előrébb, valakinek a beszéd. Ha semmit se mond az is rendben van. Eltérően fejlődnek, például nálunk a baráti társaságban minden baba elindult 11-12 hónaposan. Én nem aggódtam ezen, ráér bőven úgy voltam, aztán 14 hónaposan indult el egyszer csak. A beszéd ugyanilyen.

2023. okt. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A fiam már 1 éves kora előtt beszélt. 1 évesen simán használt 15-20 szót, másfél évesen mondatokban, "külsősök" számára is érthetően beszélt. Én sem hittem, hogy ilyen van, mindenki a csodájára járt.

Aztán jött a lányom, akiből még 2 évesen is alig lehetett 5 szót kihúzni :D

Már mindketten iskolások és szépen, választékosan, bő szókinccsel beszélnek. Nem egyformák a gyerekek. Semmi nincs, ha 1 évesen még nincsenek szavai, sőt, inkább az a ritkább, ha már vannak...

2023. okt. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Haaaat szavak teren sajna mi sem allunk valami jol es nemsoka statusz. Bar nem csinal velunk semmit a vedonk, ha nincs meg az “elvart” ezo, de en aggodom neha azert ezen ja es en rengeteget beszelek hozza. Jatunk jatszora, mondokazni, enekelek neki, “repulozok” vele, mondom most hova megyunk mit csinalunk, ha az utcan is mutat egy nenire , mondom, hogy neni, szoval en azt erzem mindent megteszek, de valamiert megsem. Hallottam mar, hogy baba, mama, szerintem apa(ferjem szerint abba) de ezeket nem a mamara vagy babara mondta. Nalunk semmi allathang, pedig mondom azokat is, semmi lampa, hinta, ilyesmi. De remelem, ha most nem is, sokszor olvasom, hogy 13honaposan egesz beindult. Nalatok, ha mondja a magaet, miket hallasz ki? Pl ajjaaj vagy total ilyen “habubagaga” vagy miket ?
2023. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Amit jól kezdett használni a hamham ha éhes. Illetve a nem-et. Ezeket hallom ki a többi csak hablaty. De jelenleg a jarassal ban elfoglalva talán amiatt nem beszél nem tudom.
2023. okt. 11. 12:17
 18/21 anonim ***** válasza:
Azt irtad a kerdesedben, hogy semmit nem mond, most azt, hogy hamhamot ha ehes es nemet mond. Hat akkor csak mond 2szot is, de ha a nemet nem is jol hasznalja, akkor is mond 1szot …nem ertem mire irod akkor, hogy semmit nem mond??
2023. okt. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A kérdés óta eltelt 5 nap 😊
2023. okt. 11. 15:26
 20/21 anonim ***** válasza:
#16 vagyok, oh akkor hatha nalunk is par nap alatt is elkezd valamit, bar meg nincs 1eves sem , meghat halad majd biztosan, olyan ugyesek egyebkent sokmindenben🙈
2023. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!