Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babám furcsa lett?

11 hónapos babám furcsa lett?

Figyelt kérdés

Most lesz 11 hónapos 1 hét mulva , eddig nagyon vidám volt mindenkire mosolygott folyton nevetett boldog baba volt fel áll mászik volt kúszás minden már a butorok mellett lépeget is fél kézzel kapaszkodik már szinte alig.

Par napja viszont kissé mintha flegma lenne.. nem akar mosolyogni nem nevet annyit mint azelőtt . Elvittem hintázni pl jatszotérre és még csak nemis mosolygott mintha nem is érdekelné.

A nevét megérti, örül nekünk kukuccs jatekot szereti stb .

De ha beszélek hozzá neha olyan mintha nem is hallaná nemfigyel rám elvan foglalva a játékkal (mindent csak dobálgat rágcsál stb ) néha ugy érzem nem figyel. Nem integet még vagy semmi ilyesmi. Ha azt akarja hogy fel vegyük jön és nyujtja a kezét de ugy érzem a nevén kívül mást nem nagyon ért. Eddig mindenben nagyon fejlett volt le mászik az ágyról tudja hogy kell felmászni de nem sikerül mert magas tudja hogy kell a lámpát kapcsolni a kapcsolóval stb de néha furán viselkedik ha ki lepek a szobábol es egyedül marad pl a kiságyba par percre ugy sir mintha egyedul lenne egesznap... nagyon ragaszkodó és bolodg babácska volt viszont egy ideje nem ugy mosolyog túl komoly vagy nemis tudom .. neha mikor valaki köszön neki vagy ilyesmi (idegen) le se reagálja. Régen meg mindenkire vígan kacarászott ..



2023. okt. 14. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne aggódj, a babák vàltoznak, hol kicsit félősebbek, hol baràtkozósabbak. Érte mostanában valami, ami esetleg "traumaként" hathatott rá? Egész apró dolog is akár. Hirtelen megijedt valamitől/valakitől, ilyesmi.

Baràtnőm kislánya másfél éves, mindig a társaság középpontja volt, ünnepségeken a táncparkett közepén táncolt, nagyon baràtkozós volt, aztán a barátnőm apósa lebetegedett, így alkalom adtán bébiszitter (bár inkább családi ismerős) vigyázott a kislányra, mert a baràtnőm segített ápolni az apósát, azóta a kislány ne se szakad az anyukájáról, nem akarja, hogy letegye, csak a kezében érzi magát biztonságba, idegenektől elfordul.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, a kisgyerekek lelki világa nagyon érzékeny, olyan dolgok is hatnak rá, amit mi nem is gondolunk nagy dolognak.

2023. okt. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es köszönöm a válaszod nem tudom hogy nalunk is ilyen áll a háttérben lehet tényleg csak változott vagy ilyen a kedve most nem tudom :(

2-es mibol gondolod hogy lehet autista? Szépen gagyog egesznap mondja hogy anya jól használja szemkontaktust keresi mindenkivel csak valamiert kissé flegm lett idegenekkel szemben

2023. okt. 15. 07:19
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
11 hónapos gyerek esetében elég viccesen hat a flegma szó. Szeparációs szorongás, olvass utána. Az pedig nem baj, ha idegenekkel tavolságtartóbb, sőt ez a normális. Baj akkor van, ha idegenekkel ugyanolyan, mint veletek. Már különbséget tud tenni idegen és ismerős közt, ez inkább jó. A gyerekek sokszor és sokat változnak, jobb ha hozzászoksz.
2023. okt. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A "flegma" szót ugy ertettem hogy nem mosolyog annyit nem olyan mint pl 1 honapja mindennek örült mostanában pedig mar nem mosolyog annyit mintha nem érdekelnék dolgok csak az amit ő szeretne .

Ami zavar még hogy sokszor nem figyel rám nem integet mint a kora beli babák vagy nem mutogat sem semmi hasonló.. pedig probalom rá vezetni ezekre a dolgokra.

2023. okt. 15. 09:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Még egy jó tanács! NE hasonlítgasd más korabeli babákhoz, mert ő nem más, ő maga.
2023. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hm, talan szenzitivebb lesz kesobb. Lehet prediktalni a felnott viselkedesre
2023. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os ez mit jelent pontosabban?
2023. okt. 15. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!