Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A legtöbb kisbaba, kisgyerek...

A legtöbb kisbaba, kisgyerek miért ébred fel sokszor éjszaka?

Figyelt kérdés

Értem én, hogy nem elvárható tőlük az éjszaka átalvása, de ez a szülőknek meg baromi nagy szívás, zombik lesznek, meg előjön mindenféle tünet a kialvatlanság miatt.

Szerintem az alvásmegvonás a legelviselhetetlenebb.


2023. okt. 15. 09:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

A kérdésednek semmi értelme. Szerinted a kisbabák és kisgyerekek igényeit felül kéne az írja, hogy a szülőnek mi a kényelmes, vagy mit akartál ezzel a kérdéssel?

Ha felkel a gyerek, oka van. Éhes, szomjas, teli a pelus, fáj a foga, anyát akarja, stb. Nem gondol arra, hogy jaj, anya/apa még aludna, mert szüksége van több alvásra.

2023. okt. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
96%
Más az alvási ciklusuk, rövidebb a mélyalvás, felületes alvásnál meg könnyebben felkelnek (a felnőttek is). Plusz éhes, szomjas, bepisilt, bekakilt, felkel és egyedül van (ősi ösztön, egyedül veszélyben van, jelez a szüleinek. Az ösztön még azt diktálja, ha egyedül marad préda lesz. Off: ezért marad idővel csendben a sírni hagyott baba/gyerek. Nem megnyugtatja magát, hanem ha tovább sír odavonzza a ragadozót. Az ösztönt nem érdekli, hogy már nem viszi el a farkas, nem leselkedik rá valahol egy ragadozó). A kevés alvás szívás, de a kisbaba, kisgyerek ezzel jár.
2023. okt. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Hát hogy sok szülő, például anyukák is szokták mondani, hogy hát már több mint 2 éve nem alszik a gyerek miatt, és így semmi jót nem talál az anyaságban, meg ilyenek, és hogy amikor a gyerek kelti őt éjszaka, legszívesebben átfordulna a másik oldalára, és nem reagálna a gyerek jelzésére.
2023. okt. 15. 09:32
 4/29 A kérdező kommentje:

+aki szeretett volna több gyereket is, az azért nem mer vállalni, hogy nehogy még többet kelljen éjszakázni.

Viszont nem értem..

Ha a szülők még gyerekvállalás előtt tisztában voltak azzal, hogy mivel jár egy gyerek, akkor utólag miért sírnak, hogy nem tudnak aludni a gyerek miatt?

2023. okt. 15. 09:33
 5/29 A kérdező kommentje:
(a nem mer másodikat vállalni-ra nem általánosításként gondoltam, hanem vannak ilyen szülők)
2023. okt. 15. 09:34
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Ettől még a kérdést nem értem. A gyereket, pláne míg nagyon pici, hol érdekelje, hogy a szülőnek mi kényelmes? Rá van utalva a felnőttekre. Ők vállalták őt.
2023. okt. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

Ez az "utólag miért sírnak" ezt itt többször is olvastam már, de annyira szar duma 😅

Erre nem lehet 100%ban felkészülni. Nem tudja az ember hogy hogyan fog reagálni 2 év nem alvásra, sőt azt sem tudja az ember hogy mennyi ideig lesz kialvatlan. Az én gyerekem 1 évesen kezdte átaludni az éjszakákat, unokatesómé 6 hetes kora óta csak akkor kel éjszaka ha jön a foga, a legjobb barátnőm gyereke 2,5 évesen se alussza át az éjszakákat. Erre hogy kellene felkészülni?:D

2023. okt. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

#7

De ez totál hülyeség, hogy csak gyerekkel lehet valaki kialvatlan.:D

Ezer más dolog mellett lehetsz, de a gyerekkel való kialvatlanság sem tart örökké.

2023. okt. 15. 10:23
 9/29 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a kérdést már valaki feltette itt egyszer..

Pont ugyanez volt az egyik válasz,hogy totál hülyeség,hogy csak kosgyerek mellett lehet az ember kialvatlan...

Gondolom te vagy az a gyerektelen nő aki hetente,naponta teszi fel a gyerekekkel kapcsolatos kérdéseit .

2023. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

Azért kel fel a kisbaba meg a kisgyerek amiért a felnőttek is felkelnek éjjel.

Én pl ma éjjel háromszor voltam fent.

2023. okt. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!