Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a férjed nem érti meg...

Ha a férjed nem érti meg milyen nehéz a gyerekkel,mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Azért így tettem fel a kérdést,mert meg akarom előzni azokat a válaszokat,hogy "az én férjem megért mindent,mindenben támogat" ezzel nem vagyok előrébb.

Sajnos sofőr a férjem,sokat van tavol. Segítség egy szál se. Most fél éves a lányom,nagyon hasfájós volt,majd mindig volt valami,de én már egy éve gyakorlatilag nem alszom.(rossz terhességem volt,rossz szülésélményem,mai napig nem regenerálódtam.) Anyatejes a mai napig,de megszenvedtem azzal is.Nem akarom részletezni,szerintem aki átélte ezt,az tudja miről beszélek.

Azt mondja megérti mennyire nehéz,mégis úgy látom,hogy nem. Meglepődik,ha úszik a ház,nem érti miért "panaszkodok" állandóan,és nem igazán fogja fel,hogy mennyire kimerito az egész. Ti mit tettetek,hogy a férjétek érezze,min is mentek keresztül?


2023. okt. 16. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Alig van otthon, persze hogy nem érti. Így soha nem is fogja.
2023. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Néha otthon maradt vele ő pár órára. Nem volt több kérdése 😂
2023. okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Semmit, mert sose fogja megérteni. Én pár napja ki voltam mint a kutya és segítséget kértem tőle, na ne tudd meg, majdnem még én szégyelltem magam, de tudod mit? Nem érdekel, se a véleménye, se semmi. Az egyetlen fontos akinek a véleménye számítana az a gyerekem, akinek amíg nem lesz saját nem is fogja tudni milyen ez, szóval senki nincs aki értené. A környezetemben senki gyereke nem volt hasfájós, az enyém brutálisan. Nem értik ők se mit nem bírtam, vagy miért vagyok ki. Úgyhogy engem az vígasztal, hogy mi, akik ezen átmentünk tudjuk milyen és ez számít. Ha valaki arcán azt látom fingja sincs miről beszélek, akkor azokra az anyákra gondolok akik pontosan tudják milyen szaron vagyunk túl, és ez elég. De el kell jutni ide, még sokszor fogsz feleslegesen bosszankodni ezen, mert úgyse fogja tudni milyen ez. Már csak azért sem, mert az ő szervezetében nem termelődik ez a stresszhormon ami a tiédben mikor sír a baba, és innentől kezdve nincs miről beszélni.
2023. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Elmentem fodrászhoz, szopizni ha jól emlékszem 2-2,5 hónapos korában. Nem volt több kérdése.

Ja a fodrász 3 óra volt nem mellesleg 😀

Volt már otthon vele egyedül?

Nem hinném mert akkor tudná mivel jár. Vagy egy p*cs egyszerűen...

2023. okt. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mindjárt itt a második gyerek, az elsővel jól elboldogultam egyedül is.

(Egyébként ez is hiba! Ha még "álomgyereked" is van, akkor is be kell vonni az apját, mert elkényelmesedik és ezt szokja meg! Ma már ezt máshogy csinálnám.)

Viszont a végére már most érzem a terhességet, nem bírom felvenni, letenni, kell a segítség.

Aztán pár hónapja pislogott még, hogy én kérek dolgokat.

Mostanra már ha itthon van, ő van vele, én pihenek, mindjárt szülök.


Aztán most pár napja hagyta el egy "le a kalappal" a száját, hogy átérzi, milyen itthon lenni és foglalkozni a gyerekkel, plusz vinni a házat.


Szóval igen, kicsit legyen többet vele, és majd megtapasztalja.

De fokozatosan, mert elsőre ki fog bukni. :D

2023. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

Mikor a harmadik gyermekünk született az utolsó 3 hetet a kórházban töltöttem. 😂

5 évet öregedett a 2 ovis mellett. 😂😂

2023. okt. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a gyerek beteg volt, én mentem dolgozni, és a férjem maradt itthon vele. Mosott, főzött, takarított, gyereket fárasztott, figyelt a gyógyszer beadásra, stb.

Na, akkor érezte, hogy mennyire nem sétagalopp.

Mondjuk ez csak nemrég történt, a gyerek meg már 2 éves. De azóta talán mashogy áll a dologhoz

2023. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak és kizárólag akkor érti meg valaki, ha benne van. Egyet értek a korábbi válaszolóval, nekünk is egy kegyetlen sírós, hasfájós babánk volt, és nem sok segítségünk volt. Most várjuk a másodikat, a legtöbb ember nem érti, hogy miért úgy készülünk, mint aki egy lakatlan szigetre készül túlélni, hát a kisbaba rész olyan könnyű. Nekünk az a pokol volt maga, és nem hiszek abban sem, hogy majd biztos a második laza lesz, én nem akarok még egyszer váratlanul felülni az análvonatra. De én se hittem volna el senkinek, hogy ez ennyire nehéz, ha nem a saját bőrömön tapasztalom meg. Egyszerűen nem tudtam átérezni. Mint amikor azt mondja valaki, a nyílt törés nagyon fáj, vagy bármi, de amíg nincs nyílt törésed, addig nem tudod igazán mennyire.

Ha nem vesz részt aktívan a hétköznapokban, akkor nem kell győzködni, csak közlöd vele, hogy ami nem tetszik, intézze ő. Így se úgy se fog hinni neked, tehát tök felesleges ezen vitázni.

2023. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Olyan rosszul esik amikor olyat mond hogy más is megoldja valahogy...meg már megint panaszkodsz..vagy mire számítottak,milyen lesz?

De olyat is mondott már hogy lehet hiba volt nekem szülni ha nem vagyok képes rá..

Pedig ezekről szó nincs,hogy a viharba ne lennék képes. De fáradt vagyok és sok. Már nem is merek mit mondani ha kérdez,mi újság. Pedig nincs is felnőtt társaságom, egy két barátnőm volt,de lekoptak az évek során,meg hát nekik gyerekük nincs,így nem ugyanaz

2023. okt. 16. 16:32
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező,igazából ezt akkor látja,ha rá van hagyva a pici órákra és látja,hogy mivel jár. Mondjuk ilyeneket akkor sem kellene mondania! Nálunk a szabijai alatt és hétvégén is kiveszi a részét születése óta,de munka után is közösen csináljuk. Nálunk konkrétan minden vasárnap elhangzik tőle,hogy "minden elismerésem,de komolyan". Tegnap is beközölte késő du. már. Hagyd rá is,hadd lássa,hogy nem sétagalopp azért a dolog.
2023. okt. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!