Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a férjed nem érti meg...

Ha a férjed nem érti meg milyen nehéz a gyerekkel,mit csinálsz?

Figyelt kérdés

Azért így tettem fel a kérdést,mert meg akarom előzni azokat a válaszokat,hogy "az én férjem megért mindent,mindenben támogat" ezzel nem vagyok előrébb.

Sajnos sofőr a férjem,sokat van tavol. Segítség egy szál se. Most fél éves a lányom,nagyon hasfájós volt,majd mindig volt valami,de én már egy éve gyakorlatilag nem alszom.(rossz terhességem volt,rossz szülésélményem,mai napig nem regenerálódtam.) Anyatejes a mai napig,de megszenvedtem azzal is.Nem akarom részletezni,szerintem aki átélte ezt,az tudja miről beszélek.

Azt mondja megérti mennyire nehéz,mégis úgy látom,hogy nem. Meglepődik,ha úszik a ház,nem érti miért "panaszkodok" állandóan,és nem igazán fogja fel,hogy mennyire kimerito az egész. Ti mit tettetek,hogy a férjétek érezze,min is mentek keresztül?


2023. okt. 16. 14:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

"Kedves" ember a férjed!

Csatlakoznék azokhoz, akik szerint ezt akkor értheti meg, ha kipróbálja és néha pár óráig neki kell ellátnia a kicsit. Vagy még akkor sem. Az én férjem azt mondta, hogy biztos azért nehéz neki, mert erre a nők alkalmasabbak meg azért sír nála a kicsi, mert őt nem szereti. Gyöngéden elküldtem melegebb éghajlatra és megmondtam neki, hogy én is ugyanúgy szívok és nálam is ugyanúgy sír a baba, akárcsak a nagymamáknál. Csak mi kipróbálunk ötvenféle dolgot, hogy megnyugodjon és néha bejön. Amúgy most már kezdi érteni, hogy a gyereknevelés nem csak játék és mese.

Ami nagy csapda, hogy 1) kifelé kevésbé mutatja a gyereknevelés rossz oldalát az ember 2) vannak könnyebb és nehezebb babák. Ahogy fent írták: akinek könnyű baba jutott, el sem tudja képzelni, hogy van olyan helyzet, amikor...

2023. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen,ez a nők alkalmasabbak nálunk is megvan. Mindig ez a duma jön,hogy a nők alkalmasabbak,erre én vagyok alkalmas...volt már,hogy rá hagytam,de lechemre pont annak az egy két alkalommal eleg jól elvolt a baba,volt hogy ki kretan végig aludta..meg hát nem kellett neki közben főzni mosni takarítani,meg észben tartani kismillió egy dolgot...konkrétan filmet nézett mellette. Így tényleg nehéz elhitetnem vele.
2023. okt. 16. 17:51
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem érdemes panaszkodni nekik. Ebből nem az jön le a férfiaknak, hogy “jaj szegény feleségem, el is kezdek neki segíteni gyorsan”.

Inkább a panaszkodás náluk annyit jelent, hogy “na már megint elégedetlen, megint nem jó semmi, bezzeg azt nem számít, hogy én meg dolgozom”.


Ilyenek a férfiak… bár az enyém szerintem bedilizne, ha neki kéne vinni a háztartást egy hétig, és foglalkozni a 4hónapos babánkkal és az 5 éves örökmozgónkkal.

Ezt így nem mondaná soha,

de ezt vettem észre.

Persze nem tudhatja a férjed, hogy neked milyen ez a helyzet, nem fogja tudni átérezni soha, ne is várd el. A férfiak gyakorlatiasak, csak akkor tudnak valamit, ha meg is tapasztalják.

Nekem sokat segített elfogadni, hogy sokszor magam vagyok a házra és a gyerekekre,hogy elkezdtem belegondolni az ő helyzetébe is. Neki is felelősség eltartani Titeket, gondoskodni rólatok. Amint ezt kimutattam, valahogy empatikusabb lett ő is felém. Azóta mindig megkérdezi miben segítsen.

2023. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
5 hónapos fiam, nem alszom kb semmit. Ő ráadásul munkája miatt csak hétvégén van itthon így én rám marad minden. Nem panaszkodom tudtam mit vállalok ezzel. De nyilván elfáradok. És sokszor volt hogy olyat mondott amire úgy felkaptam a cukrot.... Nekik fogalmuk sincs milyen anyának lenni. Egyébként ő kiveszi a részét de mindemellett vannak beszólásai amik sértőek és idegesítőek. Én itthagytam egy pár órára nekem ez volt a trükköm. Utána elismerte hogy hát igen nem könnyű.. de néha még így is elfelejti.
2023. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!