Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Esküvőre menni babával, vagy...

Esküvőre menni babával, vagy nélküle? Hogy lenne jobb?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz 3 hetes a kislányunk, szombaton lenne egy esküvő, amire hivatalosak vagyunk. Mikor meghívtak, úgy beszéltük meg, nem 100%, hogy megyünk, attól függ, milyen lesz babával az élet, mennyire leszünk fáradtak, hogyan szokunk össze.


Az az igazság, hogy csodálatos minden, maga a "rózsaszín babavilág" az egész. Nincsenek egésznapos, egészéjszakás sírások, napközben is jól elvagyunk, délelőtt-délután sétálunk vele, jókat alszik a babakocsiban, autóban egyaránt.

A menyasszonnyal beszéltem, mondta, hogy alkalmazkodnak teljesen hozzánk, ha vinnénk a babát, annak nagyon örülnének és segítenek bármiben, de ha ketten megyünk a férjemmel, azt is megértik.

Egyelőre szabadtéri esküvő a terv, szóval teljesen olyan lenne, mint egy nagy séta, csak éppen kiöltözve, magassarkúban. :)


Az alábbi opciók játszanak:

-Megyünk hárman, baba, férjem, én, aztán maradunk, amíg jól érezzük magunkat, de legkésőbb 8-ig.

-Megyünk hárman, a szertartást követően a pici jönne haza, anyukámmal lenne, mi pedig maradnánk még (vacsorára, tortára). Anyukám napi szinten van nálunk, tudja, mit hogy kell a pici körül, tényleg olyan nagyi, akire bármikor rábíznánk a babát.

-A férjem és én megyünk csak, a baba addig marad anyukámmal, viszont ennyit még sosem volt nélkülem/nélkülünk, eddig mindent sikerült úgy megoldani, hogy vagy én, vagy az apukája azért közel legyünk, hogy bármi van 5 perc és itt vagyunk.


Maga az esküvő Budapesttől jó 30-40 percnyire lesz.

Arra is gondoltam már, hogy ott vennénk kis egy apartmant az éjszakára, anyukám lehetne ott a babával és úgy tényleg, ha bármi van, azonnal ott tudunk lenni. Viszont így éjjel még nem aludtunk máshol vele, csak itthon, így lehet, hogy ott a jó alvó, nyugodt babánk nem aludna békésen.

Ismerjük a meghívottakat, egyik sem az a típus, aki bemászik a babakocsiba a gyerekhez, meg fogdosnék, ébresztgetnék, mindenki teljesen normális. Ezért éreznénk ott biztonságban a babát, meg persze valamelyikünk mindig vele lenne.


Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)


Amiért én úgy gondolom, hogy jó lenne, ha



2023. aug. 8. 12:16
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
72%
Anyatejes vagy tápszeres baba? Nagyon nem mindegy
2023. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Tápszeres.
2023. aug. 8. 12:20
 3/51 anonim ***** válasza:
78%
Gyerek nélkül!
2023. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
91%
Én elég laza szülőnek tartom magam de a hátam közepére sem kívántam volna egy 3 hetes babának egy esküvőt. Nincs is még kifejlődve az immunrendszere. Nem azt mondom én is 1 hetesen mentem a nagytesóért a suliba meg ahova nagyon kellett de egy esküvőre biztos nem vinném.
2023. aug. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
92%
Első válaszoló vagyok. Tápszeres baba mellett simán elmehettek ketten, felesleges vinni a babát. A babának a nyugalom az első, nagyon pici még.
2023. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
94%

3 hetes babát nem vinnék, nem tennem ki ennek az immunrendszerét.

"Ismerjük a meghívottakat, egyik sem az a típus, aki bemászik a babakocsiba a gyerekhez, meg fogdosnék, ébresztgetnék, mindenki teljesen normális." MINDENHOL van legalább 1 olyan ember. 1-2 feles után több is - az meg lagziban mondjuk nem ritka.

És akkor a hangos zenéről még nem beszéltünk.

"Az az igazság, hogy csodálatos minden, maga a "rózsaszín babavilág" az egész. Nincsenek egésznapos, egészéjszakás sírások, napközben is jól elvagyunk." Persze, hisz még 3 hetes sincs. Ez a "beetetés" időszaka.🤣

"

2023. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
91%
3 hetes gyereket biztos nem vinnék esküvőre
2023. aug. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
91%

Felesleges vinni a babát, az egészből nem fog még fel a világon semmit, csak esetleg azt, hogy hatalmas zaj veszi körül, meg, hogy a millióegy -vélhetőleg általatok is sosem rokon és nem rokon akarja üngyürbüngyürgetni. Ez pedig semmi más, csak színtiszta stressz neki!

Felesleges ennek kitenni. Ne vigyétek el! El ne vigyétek! Semmiképp se vigyétek el.

2023. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem egyeltalàn nem kéne mennetek. Se vele se nélküle. De azt csináltok amit akartok.
2023. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 A kérdező kommentje:
Menni mindenképpen szeretnénk, legalább a szertartásra. 20+ éves legjobb barátság, óvoda óta ismerjük egymást, mi hoztuk össze őket a férjemmel.
2023. aug. 8. 12:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!