Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges az, h a baba ha...

Lehetséges az, h a baba ha csak mindig egyik oldalán alszik, akkor ellapuljon a fejecskéje?

Figyelt kérdés
Csak komoly válaszokat szeretnék meg véleményeket,az ideges türelmetlen válaszolók kíméljenek.Köszönöm
2010. okt. 19. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen ,eldeformálódhat a kis feje! A nővérem járt így a kisfiával! Én midig forgattam a babámat mert ők általába a fény felé fodulnak!
2010. okt. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehetséges,a férjemnek a mai napig kicsit látszik,hogy laposabb hátul a feje.De ha elkezded forgatni akkor szépen alakul majd.Nekem pont emiatt, a nyaki izma lett letapadva,állandóan jobbra húzott a feje,aztán ahogy forgattam szépen helyrejött.
2010. okt. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Unokanővérem kislányának is iszonyat lapos volt hátul a feje, mert mindig csak hanyatt fektette. A kisfiánál már nem követte el ezt a hibát.
2010. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekünk a doki mondta 6 hetesen, hogy szoktassam át a bal oldalára, mert jobb oldalt egy kicsit laposabb a feje. Azóta annyira megszokta, hogy szinte csak a bal oldalán alszik. A feje mégis a jobb oldalon maradt a laposabb. Most 4 éves.

Biztosan befolyásolja valamennyit, de nekünk ez a tapasztalatuk.

2010. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne, hogy hogy lehet átszoktatni? Az én kislányomnak baloldalt van kicsit letapadva a nyaki izma, ezért mindig arra fordítja a fejét (mindegy, hogy sötét van, vagy világos, vagy hogy hol alszik éppen). Én álmában mindig megfordítom a fejecskéjét, erre ő két perc múlva visszafordítja. Már azt is megprbáltam, hogy kitámasztom, de hiába. Mit lehet csinálni ilyenkor? 5 hónapos.
2010. okt. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2010. okt. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5 hónapos baba anyukájának: gyógytornászhoz vinni, aki megmutatja, hogyan kell tornáztatni a gyereket, naponta többször. Nyaki hipotóniája van a gyereknek, várható később a törzsben és a lábban is ugyanez a jelenség, szépen ki lehet kezelni, de feltétlenül végig kell kövesse gyógytornász a fejlődését!!! És tornáztatni, tornáztatni% Egyik oldalon gyengébbek, kötöttek az izmok, ez tornával szépen kezelhető.

Egyébként az egyik oldalon lapos fej, folyamatosan egy irányba fordulás tipikusan ennek a jele.

2010. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 8:17-esnek

Mi egy összecsavart pléddel vagy textilpelussal támasztottuk ki az egész testét, nemcsak a fejét. Sokmindent raktam neki a kiságy azon oldalára, amerre akartam szoktatni. A másik oldal üres volt.

2010. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!A második válaszoló vagyok,az én lányomnak volt ez a jobbra "húzása" a fejének,ő mindig jobbra nézett úgy aludt.Én azt csináltam ha elaludt akkor szépen megfordítotam a fejét,akkor úgy maradt általában.Mivel szereti a tvt(sajna),úgy feküdt mindig hogy a bal oldali részén legyen,muszáj volt arra néznie.Mi is úgy feküdtünk mellé ha játszottunk stb.Pl a babakocsiban,egy kispárnát tettem a feje mellé,és így nem tudott jobbra fordulni.Ilyeneket próbálj ki,hidd el pár nap alatt sokat segít.Mondjuk mi elkezdtünk emiatt gyógytornára is járni,pont az előbb irtam ki egy kérdést ezzel kapcsolatban.
2010. okt. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8:17 vagyok, járunk gyógytornára már 2 hónapja! Ébren már nem tartja mindig egy irányba a fejét, de alvás közben igen :(
2010. okt. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!