Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset hízott a fiam?

Keveset hízott a fiam?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kisfiam az elmúlt 1 hónapban csak 300 grammot hízott. 7 hónapos. A 6 hós státuszon 6900 gramm volt, most pedig csak 7200. Nem orvosnál volt mèrve, így nem tudtam megkérdezni, hogy ez gond e. Eddig mindig nagyon szépen hízott, a legkevesebb havi hízása is 700 gr volt. Most majdnem dobtam egy hátast, azt hittem már 7,5-8 kg között van valahol. Azt hozzá tenném, hogy volt beteg ebben az 1 hónapban, meg volt fázva, de az étvágyán nem vettem észre vàltozást,illetve kúszni és hemperegni össze vissza is ebben a hónapban kezdett, szóval nagy ugrás történt a mozgásfejlődésében. De hàt így örülök ha 1 évesen meglesz a 8 kg...

2023. okt. 26. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez így normális. Van, mikor több, van, mikor kevesebb. Te írtad le, hogy mi történt egy hónap alatt. A védőnőt hívd fel. Foga is jön, nem?

Nem kismalac, hogy programozottan hízzon.

2023. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Ne agyalj feleslegesen . Mivel már mozog így ledolgozza a kaját. Minden rendben van vele hogy nem hízott annyit. Nem is kell már !

A fiam 6hós 8100gr 1 évesen 8900gr volt még meg sem triplázta a születési súlyt és a kutya nem szólt érte. Mert remek formában volt.

2023. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"A baba súlygyarapodása 6 hónapos kor után

A hat hónapos kor után a baba súlygyarapodása picit mérséklődik, és vannak babák, akiknél ez már 4 hónapos kor körül bekövetkezik. Míg eddig a 600-800 grammos havi súlynövekedés teljesen természetesnek számított, addig a 6 hónapos kor után inkább a 400-500 grammos súlygyarapodás lesz a jellemző."


Nem minden baba egyforma.


[link]

2023. okt. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk volt olyan, 8 hónapos kora körül, hogy 2 hónap alatt hízott 300 grammot. A védőnő szekált, hízlalni kell, ezt adjak, azt adjak.

A gyerekorvos meg azt mondta, nyugodjak meg, semmi gond nincs. Szépen fejlődik, egészséges. Előtte volt beteg is, nyilván kevesebbet evett, meg ő is akkor kezdett kúszni-mászni. Azóta se egy vastag gyerek. Most lesz másfél éves, és 10 kiló alatt van.

2023. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez teljesen természetes, 6 hónaposan lassul a súlygyarapodásuk. Sőt olyan is lehet lesz, mikor csak a hossza lesz több, a súlya stagnál. Az is normális.
2023. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy 6 hó után csökken a súlygyarapodás, csak azt gondoltam akkor is 400-500 gr a minimum, ahogy fentebb is írta valaki.
2023. okt. 26. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!