Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit vannak a nagyszülőkkel...

Mennyit vannak a nagyszülőkkel a gyerekek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nekünk úgy jó, ahogyan mi csináljuk.

De érdekel, hogy ezzel mennyire vagyunk egyedül.


A lényeg, hogy nálunk szinte napi szintű, hogy valamelyik nagyszülő eljön és elviszik a gyereket, vagy mi megyünk el hozzájuk.

8 hónapos a babánk, péntekenként rendszerint ott is alszik valamelyik mamánál.


Lehet önzőnek nevezni vagy bárminek, de nekem fontos, hogy a férjemmel, a barátnőimmel, nővéremmel tudjak találkozni. Hogy el tudjak menni edzeni, ilyenek.

Szeretek nem csak anya lenni. Ebben szívesen segítenek a mamák, mert imádják őt, teljesen elkényeztetik. De egyébként a testvéreink is szeretnek babázni, de ugye ők dolgoznak, általában nem ők viszik el.


Másnál mennyire van szerepük a gyerek életében a nagyszülőknek?


2023. okt. 30. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk hasonló a felállás, mivel elég húzós munkám van, illetve kicsit olyan mintha egy háztartásban élnénk, mivel általában én is ott vagyok, tehát ilyen többgenerációs a felállás. Emiatt nagyon nagy szerepük van az életükben, fontos hogy a gyereknevelés terén egy irányba tartsunk. Egyébként én előnyét látom, a nagyszülők imádják az unokákat, és a gyerekek láthatóan nagyon szeretnek egy nagyobb családhoz tartozni.
2023. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

2 hetente egyszer anyosomeknal alszik a 8 honapos kisfiam, ezen kivul altalaban heti ketszer biztos talalkozunk, van, hogy csak 20 percre beneznek, van hogy osszeulunk pl vasarnapi ebedre.


Plusz ha valami dolgunk van, akkor vigyaznak ra 2-3 orat, ha kerjuk, de persze ok is szoktak jelezni (ez sokkal tobbszor elofordul 😅), hogy hadd legyen a baba veluk, hianyzik nekik.


Most itt biztosan vegyes valaszok fognak erkezni kerdezo, pl nyilvan akinek anyatejes a babaja, nekik nem biztos, hogy opcio az ottalvas vagy van, aki nem szeretne elszakadni egy percre se a gyermeketol, kinek hogy kenyelmes es ezekkel sincs semmi baj.


Pl nekem mar sok lenne, ha napi szinten elvinnek orakra, egyikunknek sincs igenye erre a ferjemmel. Foleg, mert este 7 korul le tudjuk tenni aludni es igy minden egyes nap jut boven ido egymasra, mi itthon is remekul tudunk szorakozni.

Szoval igenyektol es segitsegtol fugg.

2023. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem lett volna jobb egy kismacska kérdező? Akkor tudnál szexelni, meg barátnőzni. Gondolom CSOk-os gyerek
2023. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Troll?

Inkább plüssmacska kellett volna. Ennél egy kiskedvenc is többet érdemelne.

Ha az állatok rovatba írná ezt ki valaki, hogy magunkhoz vettünk egy kölyköt, de napi szinten másnál van, egy emberként írnák, hogy add másnak teljesen.

2023. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Hat ugyanazt kerdeznem, mint a 3-as. 10 honapos a fiam, sosem aludt meg nelkulunk. Nem is fog, amig nem tudja kifejezni, hogy szeretne-e. Kb. 5 alkalommal volt massal (anyukam, testverem) par orat. Maximum a kisboltba szaladok le, de ez nem 8 honaposan tortent, a szeparacios szorongas kozepen.
2023. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
1,5 éves a gyerek, mindkét oldalról jönnek a nagyszülők 2-3 naponta, vagy mi megyunk át hozzájuk. Ma pl. anyós írt, hogy holnap szeretnék elvinni a gyereket unokázni. Az én szüleim is rendszeresen keresik a lehetőséget a közös időtöltésre. Amíg ez nekik rendben van meg nekünk is, plusz a gyerek is nagyon szeret velük lenni, ez miért lenne baj? Magamtól nem szoktam csak úgy rájuk sózni, és ottaludni sem aludt még ott éjszaka...bár pedzegetik a nagymamák, hogy most már ki kéne próbálni az ottalvást, ezzel azért még várok.
2023. okt. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

3as4es válaszoló irigykedik

Nálunk is jönnek a mamák,mi egyéb okobólnem.engedjük hozzájuk de itt alszanak eelviszik játszóra ilyesmi

2023. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%
Én addig nem engedtem, amíg nem tudott beszélni. 2.5 évesen kezdett, de 3 éves elmúlt, hogy először aludt ott a mamánál. Most 3.5 éves, semmiképp nem engedném, hogy mindennap elvigyék, vagy hetente ott aludjon. Így is jut idő egymásra a párommal, meg amire szeretnénk.
2023. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem tök jó egy gyereknek van más biztonságot adó személy is az életében, nemcsak a szülők. Ez később sokat fog érni. A régi családok így működtek. Nemcsak két ember nevelte a gyereket.

Nálunk sajnos nincsenek elérhető távolságban a nagyszülők. De 1,5 évesen hetente péntekenként lejárt apósomékhoz a férjem, hogy a lányunk szokjon össze velük. Ez szuperül sikerült, úgy hogy onnan indultunk, hogy amikor először mentek így a WC-re nem tudott kimenni a férjem anélkül hogy ne csimpaszkodott volna rajta. 3 éves múlt mikor először ott aludt (viszont 2,5 éves korától havi egyszer pizsiparty keretén belül aludt a bölcsiben). Azt ő szerette volna és csak úgy küldött minket, hogy menjünk.

Viszont azt is ki tudja fejezni, amikor velünk szeretne lenni és nem szeretne máshol aludni. Azt mondta egy ilyen esetnél múltkor: érzem a szívemben, hogy hiányoztok.

Ellenben azt is gondolom, hogy akivel napi kapcsolatban van a gyerek a nulladik pillanattól, azzal ugyanolyan érzelmi kapcsolata tud kialakulni, mint a szüleivel.

2023. okt. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Egészen pici koruk óta rendszeresen vannak a nagyszülőknél. Anyósomék 10 percre laknak gyalog, anyukámék sajnos 60km-re, így nyilván nálunk nem szoktuk őket otthagyni, oda együtt megyünk.

Konkrétan minden pénteken anyósom megy értük oviba és suliba, és ott is alszanak nála aznap (kivétel nyilván, ha mondjuk betegek, de akkor oviba/suliba se mennek). Ezt nem mi akarjuk így, hanem ők (a gyerekek is, és anyós-após is). Nálunk nagyon jó a viszony, nagyon szeretem őket, ahogy a férjem is az én szüleimet.

És bizony mi ilyenkor kaját rendelünk a férjemmel, éjjelig sorozatot nézünk, majd alszunk egy qrva nagyot. Nincs semmi lelkiismeret-furdalásom emiatt, amíg mindenkinek jó így, addig így marad. Az meg aztán pont nem izgat, hogy mit szól ehhez pár véranya, akik szerint a 3 éves lányomnak nemhogy máshol aludnia nem kéne, de illene még szoptatnom is.

Megmondom őszintén, arra nem nagyon emlékszem, hogy mikor aludtak ott először, de szerintem 1 - 1,5 éves koruk tájékán. A fiam 7 éves most.

2023. okt. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!