Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanában fogom felhívni a...

Mostanában fogom felhívni a papot időpontért,mert keresztelő lesz. Ha nem ő veszi fel,akkor dicsértessék- kel kell köszönni? Katólikus

Figyelt kérdés
nov. 2. 10:24
1 2
 1/17 The Bing Bang Theory ***** válasza:
88%
Használhatod a “jó reggelt” “Jó napot!” vagy “Jó estét!” kifejezéseket. Ha nem tudod beazonosítani a napszakot, akkor az “üdv” is megteszi.
nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Mennyire vagy valóban vallásos, ha ezt amúgy nem tudod? Csak a puccparádé miatt kell a keresztelő?
nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Miért akar keresztelőt, aki nem tudja, hogy köszönjön a papnak?
nov. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értelmezni tudtok?😅Ha nem a pap veszi fel a telefont,akkor is dicsértessékkel kel köszonni?Én tudom hogy nem úgy hogy üdv🤦🤣Keresztelő máredog kell!
nov. 2. 10:58
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod, ha szerencséd van, csak azt mondják, melyik plébániát hívtad, akkor módos mondhatod, hogy jó napot kívánok, keresztelő ügyében szeretnék beszélni xy atyával. Ha azt mondja, ő az, mondhatod, hogy dicsértessék.
nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

#4

Tudjuk értelmezni. És aki nem pap, annak miért kellene másként köszönni, mint Gizikének a sarki boltban?

nov. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

"Keresztelő máredog kell!"


Aha, jól van. *buksisimi*

nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Én tudom hogy nem"


Papnak sem kell "dicsértessék"-kel köszönni és igen, a plébánián dolgozónak is lehet azzal. A dicsértessék (a Jézus Krisztus) egy katolikus köszöntés, a szomszédnak is köszönhetsz így, illetve a papnak is mondhatod, hogy jó napot kívánok.

nov. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem is hanyagold a keresztelőt.. Nem sokat járhatsz egyházi közösségbe, ha nem tudod, hogy ott egymásnak is "Dicsértessékkel" szoktunk köszönni, kivéve mondjuk aki közelebbi barát, mert akkor szia....

Nálunk amúgy van keresztelési felkészítő a szülőknek is (szóval nem csak úgy megy, hogy kérsz egy időpontot és beesel), ahogy elnézem ezt a kérdést, egyáltalán nem hiába.

nov. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
9: Ez közösségtől is függ. Nálunk - hülyén hangzik - de a papnak van "fenntartva" ez a köszönés. Ettől még senkinek nem harapnák le a fejét, ha másnak is így köszön, csak nem szoktak. Amúgy én is elgondolkodnék hasonló helyzetben.
nov. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!