Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos koráig főztetek...

Hány hónapos koráig főztetek külön a babátoknak?

Figyelt kérdés
10 hónapos múlt a kisfiam, de nagyon sokszor kér abból, amit mi eszünk. Volt, hogy főztem neki főzeléket külön, nem kérte, nekünk pedig volt rizottó itthon, és azt úgy ette, csak úgy nyitogatta a száját. Nem főzök fűszeresen, de persze a mi ebédünkhhöz több sót használok, árthatok ezzel a babámnak ilyen idős korban, vagy ti is már adtok neki a ti ebédetekből?
2010. okt. 19. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
5-6 hónapos kora óta legtöbbször azt kapta,amit magunknak főztem. A sóra pedig a babák szervezetének is szüksége van. Persze csak mértékkel sózva.
2010. okt. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem ártasz. Amit ehet, abból adhatsz neki.

Nálunk is volt egy idő, mikor akármit tettem elé, úgyis az kellett neki, amit mi ettünk...

Vagy nem ettünk együtt-ami ugye kell a szocializációhoz, vagy azt ette, amit mi.

Amúgy 1 év után abszolut nem főztem már neki külön semmit, csak ha mi olyat ettünk, amit nem adhattam neki

2010. okt. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb. már 8 hónapos korától úgy főztem, hogy mi is abból ettünk. Kevesebb sóval, kevesebb fűszerrel, csípős-erős kizárva, és természetesen olyanokat csináltam mindig, amit életkorának megfelelően ehetett. Ha éppen valami olyat főztem, amiből nem ehetett még, gyorsan összeütöttem neki is valamit.

De 10 hónaposan már simán adhatsz neki a ti kajátokból, a "szabályok" betartása mellett persze.

2010. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!