Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A youtube-on látható videókon...

A youtube-on látható videókon az újraélesztett babáknak nem sérül az agyuk a rázástól?

Figyelt kérdés

Szüléskor a nem lélegző babákat hátdörzsöléssel és fejjel lefelé tartva rázással élesztenek újra. Sok ilyen videó van.

Ilyenkor nem lép fel a megrázott baba szindróma?

Vagy ilyenkor már az sem számít,csak sírjon fel?

Lehet egészséges egy ilyen baba vajon?


nov. 8. 22:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam..meg azon is,hogy vajon nem túl sok ideig vannak-e oxigén nélkül...
nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pl itt:


[link]

nov. 8. 22:48
 3/9 A kérdező kommentje:

Az egyik babát 20 (!) percig élesztették,mire felsírt...Össze-vissza rázták. Ne mondja már senki,hogy az nem árt az agyának..Most az oxigénhiányt figyelembe se veszem.


Itt meg olyan kérdések vannak néha,hogy ráz a járda,lesz baja a babának?


Ezekben a videókban meg a lelküket is kirázzák. Komolyan.

nov. 8. 22:50
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem árt. Addig a köldökzsinórt nem szorítják el, amíg fel nem sír.
nov. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek a babák már le vannak választva a méhlepényről. Akit linkeltem,az a baba is. Le van csipeszelve a zsinór.
nov. 8. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az van, hogy egy bizonyos gyorsulás fölött árt az agyának, ami akkor fordul elő, ha a feje a rázástól előre-hátra csapódik. Itt gondolom tudják, mit csinálnak, kisebb marad a gyorsulás. De tényleg elég durvának tűnik, ha nem gondolnám, hogy szakemberek, én is azt gondolnám, hogy ez árt a babának.
nov. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a tét, hogy meghal-e, vagy életben marad. Vállalják a kockázatot, hogy esetleg marad valami agyi károsodás miatta.


Amikor a fuldoklón gégemetszést végeznek egy épp elérhetô kisbicskával, akkor se azon agyalnak, hogy elfertôzôdik-e a seb, mert nem steril a kés. Vagy szívmasszázs közben se érdekel senkit, hány bordája törik el.

nov. 9. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemősként válaszolok: nem, ilyenkor nem lesz "shaking-baby" szindróma, ahoz nagy erővel kell rázni, hogy oda vissza csapódjon feje (a "rázkódik a járdán, jajj mi lesz" az csak az anyukák féleme, de ott sem lesz semmi). A linkelt videón semmi olyan nincsen. Igaz, mozog a feje közben, de az semmi. Ez egy egyszerű élesztés, amit határozott mozdulatokkal kell végrehajtani, ami laikusoknak durvának tűnhet, de ha finoman csinálná semmi sem történne. Itt minden másodperc számít, minél tovább nem jut oxigénhez, annál nagyobb az oxigénhiány és a maradandó károsodás esélye. Teljesen más ezt "civilként" látni, elhiszem, hogy durvának tűnik, de semmi baja nem lesz tőle a babának.

A 20perces újraélesztés: az már alapból egy nagyon durva dolog, ha valakit (pláne újszülöttet) ennyi ideig kell élesztgeti, ott a cél kb az, hogy mindenáron visszahozzák, de az agya nem attól a rázástól fog károsodni, hanem az oxigénhiánytól, ami ennyi idő után már elég valószínű. Magamat tudom ismételni: ahoz nagy erővel (dühből) kell oda vissza rázni, hogy károsodjon az agya. De ezeket tanítják, hogyan kell végrehajtani, nem csak oda vissza rázzák, forgatják, hátha történik valami.

Élesztés közben előfordulhatnak amúgy is sérülések, ahogy azt a 7-es válaszoló is írta. Ha nagyon durván szeretnék fogalmazni: mi legyen? Halott vagy törjön borda ami összeforr? (Piciknél ritka amúgy, hogy törik. Inkább felnőtteknél fordul elő, mert erővel kell a szívmasszázst csinálni, hogy a szivet érje a nyomás). A babáknál ez ritka, a rázás sem akkora erejű, hogy bajt okozzon, de ha mégis véletlenül ez történik azonnali ellátást kap, ami csökkenti a maradandó károkat. (De eddig sose láttam ilyet, hogy "shaking-baby" lett a vége, pedig nem egy élesztést láttam, csináltam)

nov. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
nov. 9. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!