Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas a baba betegség vagy a...

Lázas a baba betegség vagy a foga?

Figyelt kérdés

Nincsen semmi tünet, se köhögés se orrfolyás, mozgákony volt reggel majd délutánra hisztis lett és álmos. Lázas lett de nem tudom mi lehet a baj. Csak rajtam alszik ha leteszem keservesen sír. Adtam be neki lázcsillapítot de továbbra is 38,3 (órák óta a láza).

8hónapos egy foga sincs, bár nagyon sok nyála van és mindig van valami a szájában hetek óta nem alszik este szinte.


nov. 20. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Simán lehet a foga, nekem mindkét gyerekem belázasodott, amikor egyszerre 2-3 foguk előbújt. De szerintem inkább hívd fel az orvost, bármi más oka is lehet.
nov. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Holnap tudom csak hívni mert már nincs nyitva sajnos.
nov. 20. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Láz nem tipikus fogzásnál, inkább csak hőemelkedést okozhat. De gyakori, hogy egy baba pont akkor betegszik meg, mikor jön a foga.


Amúgy láz miatt annyira aggódni nem kell, akkor sem, ha magas (kivéve, ha 3 hó alatti csecsemőről van szó, de a tied ugye 8 hónapos). Szóval én inkább valami banális vírusfertőzésre tippelnék, pl. háromnapos láz is lehet.


Ettől még nem hülyeség beszélni az orvossal holnap, és ha nagyon aggódsz, akkor telefonon konzultálhatsz a gyerekorvosi ügyelettel már most. Jobb, ha ők nyugtatnak meg, mintha random internetezőkre hallgatsz. Ők tudják, hogy mik azok az apró jelek, amiknél komoly bajra kell gondolni.

nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%
Vidd orvoshoz!A fogzás nem csinál lázat.Mi is ma voltunk,8 hónapos,van 4 foga,jon az 5. De nem arrol lázas.A füle fáj.Kapott antibiutikumot!
nov. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!