Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyot koppant a baba feje? /...

Nagyot koppant a baba feje? / Több kérdés

Figyelt kérdés

6 hónapos kora óta kb 4-5x koppant nagyot a feje.

Ilyenkor mi jelzi azt hogy baja is lett?

Most 8 hónapos, ma akkorát koppant...rendesen felsírt, felvettem, kb 5 perc alatt megnyugodott. Az ágy mellett állt és eldőlt a parkettába meg nagyot koppant.

Azelőtt a konyhakővel jártunk ugyanígy.. az is nagy volt.

Ilyenkor nagyon elbizonytalanodok. Néztem az agyrázkódás jeleit, de egyik sem jellemző.

Kb egy hónapja sokat ásít, de az nem lehet a "sok" koppanástól gondolom nem? Illetve 2-3x alszik, ez vajon sok lehet egy 8 hósnak?

Ez az esés későn volt, ilyenkor este mit figyeljek rajta?

Aggódok hogy nehogy agykárosodása legyen.


nov. 26. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Vidd el gyerekorvoshoz, hogy megnyugodj, de a kicsik elég sokat koccolják be a buksit, és semmi bajuk! Pár hete a kollégám kislánya akkorát esett a konyhakövön, hogy elájult, azonnal rohantak vele a sürgősségire. Egy éves egyébként, most kezdett szaladgálni. Semmi baja nem volt, meg CTzték, minden okés vele, úgyhogy ne aggódj, beüti, fáj neki, feláll és szalad is tovább!
nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Próbálok lazábban hozzáállni, de ő még egy éves sincs, 6 hós volt az első ilyen esésénel, most is csak 8.

Csak ugye amióta feláll, lépeget azóta vannak ilyen incidensek.

nov. 26. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, ezek mindennapos dolgok. Jelek amire figyelni kell, és ha előfordul akkor irány a kórház:

Eszméletvesztés

Hányás

Azonnal elalszik


Ha rögtön felsír, vigasztalható és nem hány akkor jól van.


Nekem kisfiam 2 évesen átbukott a kanapé háttámláján , fejjel a kőre zuhant. Egy hatalmas lila monoklin kívül semmi baja nem lett. Pedig az hatalmas durranás volt. Sok mindent kibírnak.

nov. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs köze az ásításnak a koppanáshoz, szerintem nyugodj meg. Ha nincsenek tünetek, nem viselkedik furcsán, nem sír vigasztalhatatlanul, nem hozza az agyrázkódás tüneteit, akkor nincs baj. Egy hónap múlva amúgy se okozna tüneteket egy esés, inkább órákon belül. Az én lányom pedig 7 hónaposan állt át a 2 alvásra, szóval szerintem a 2-3 alvás teljesen rendben van, lassan el fogja hagyni a 3.-at.
nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Muszáj esnie. Abból tanul. A babák feje erre "méretezve van", hogy koppan időnként, ez a normális fejlődés szükséges része.


Persze lehet szerencsétlenül esni. Leírták, hogy mikor vidd orvoshoz.

nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Vegyél neki baba bukósisakot
nov. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ritkán bukik, de ma reggel cici után közvetlen jött ki egy kis felesleg.

Ez nem hányás?

nov. 27. 08:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ma reggel hányna...

Magad is írod,hogy jött egy kis felesleg. A hányás sugarhanyást jelent, nem bukást.

nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!