Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves karmol? Mit csináljak...

1 éves karmol? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Az 1 éves gyerekem elkezdett karmolni, tépi a hajam és néha harap is. Általában altatáskor csinálja, de néha derült égből is. Egyszerűen semmit nem tudok kezdeni vele, próbáltam szépen, csúnyán de semmi. Elmúlik ez? Mit csináljak vele?
nov. 28. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Elmúlik persze. Hogy reagálsz rá? Mikor csinálja? Vajon figyelemfelhívás céljából? Vagy látja hogy ez belőled számára érdekes reakciót vált ki?

Igaz még csak 8 hónapos. De a nem szót és a figyelemelterelést gyakorlom vele. Ha a konnektorba akár nyúlni, fapofával, határozottan mondom neki hogy Nem, nem szabad. Vagy xy, tudod, ezt nem szabad. Ha kell odamegyek és elveszem a kezét és úgy mondom. Egész jól megérti (...) Ugyanezt csinálom minden másnál is.

De van hogy nem is mondom neki ha csak látom hogy akarja csinálni hanem mondom neki hogy gyerek ide, csináljunk valamit. Ez is hatásos szokott lenni.

De írod hogy a semmiből jön, az elsőt tudnám elképzelni hogy működik. Azt is lehet mondani a nem mellé , hogy tudod ez anyának fáj, vagy nekem ez fáj. Csak ne legyen látványos a reakciód.

nov. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is ezeket próbálom, és már régóta tart, azt hittem idővel elmúlik, de nem akar alábbhagyni a dolog. Már kezdek ideges lenni emiatt :(
nov. 28. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Hm, akkor esetleg mielőtt megcsinálná, megfogni a kezét és mondani hogy ezt nem!
nov. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
volt már mind a kettő, mondjuk a verésre nem vagyok büszke, de már nem tudtam mit csináljak, és az se hatja meg, szóval teljesen kifogytam. nem értem, remélem elmúlik
nov. 28. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a körömvágás segített. Karmolt továbbra is, de nem tudott akkorát. Most az aktuális sláger a szemüvegem leverése (2 éves múlt). Meg üt is, néha előjel nélkül, néha látom, hogy gyűlik benne az indulat, frusztráció és nem tud vele mit csinálni. Mindig elmondom neki, hogy nem szabad, fáj, inkább simi-simi és simítok a kezével, egyelőre nem hat. Meg meg szoktam mutatni neki, hogy most itt vagy ott fáj anyának (ahol megütött) és hogy simogassa meg (akkor meg is szokta simogatni) utána pedig mondom, hogy most már nem fáj annyira.


Egyszer oda is csaptam a kezére, mikor 15 másodpercen belül másodszor verte le a szemüvegem. Nem vagyok rá büszke, de amúgy nem is használt semmit. Nem ütöttem meg nagyot, de sírt utána, megijedt a helyzettől. Legközelebb ugyanúgy próbálta leverni a szemüvegem.

nov. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam kB 15honaposan kezdte ezt, most 17honapos, én is próbálom magyarázni, határozottan elmondani, hogy nem szabad, hogy ez fáj nekem, plusz kínálok alternatívát helyette - karmolni nem szabad, helyette inkább simizz meg, azt jobban szeretem. Van, hogy megharap és utána rögtön magától elkezdi simizni, szóval lassan tanulja o a szabályokat, 3 hónap múlva érkezik a kistesó, hát remélem addigra leszokik róla
nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os, ráütöttem a kezére, az hogy mennyire volt fájdalmas onnan tudom hogy semennyire, hogy nevetett rajta, majd elkezdett ő is csapkodni, szóval nem jött be így ezt elvetettem. de ja, eljött az a pont ahol már úgy voltam hogy akkor jöjjön valami 'drasztikusabb'. Persze erősen nem ütném meg sose, valahogy az nem menne.
nov. 29. 00:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Sztem légy kitartó a határozottsággal. Esetleg plüssökön keresztül játszd el neki a jelenetet, a jót és a rosszat. Elhiszem hogy van az a pont, de ne csapkodásra meg ütögetésrs tanítsd
nov. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém leszokott. A semleges reakció az arcodon, és mondani hogy nem, utána eltolni és nem figyelni oda. Ezt egy Novák Ferenc videóban láttam. Nagyjából ezt csináltam, de megelőzni nem tudtam én se. Meg volt hogy felkiáltottam annyira fájt.

De leszokott szerencsére, most 14 hónapos.

Az alváshoz csipkedésről is már inkább simogat. Azzal nem csináltam semmit, mert ha elvettem a kezem a csípés ztán akkor elkezdett forgolódni és elrontotta az altatási folyamatot, így hagytam.

nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!