Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Katrin névről?

Mit gondoltok a Katrin névről?

Figyelt kérdés

dec. 1. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem magyar.
dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Erősen pejoratív, kisebbséginek fogják gondolni a neve alapján, ott divat a fonetikus Katrin/Ketrin.
dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Itthon erőltetettnek hat. És igen, cigány-gyanús.
dec. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó.
dec. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul hangzik.
dec. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem tetszik, bárki bármit mondjon. Csak azért nem adnám a gyerekemnek, mert semelyikünknek sincs olyan szépen csengő vezetékneve, hogy ne hangozzék kisebbségi névként (pl. Podmaniczky mellett semmi nem tűnne kisebbséginek, de a párom vezetékneve olyan gyakori, hogy azt bárki viselheti, az enyém meg foglalkozásnév, ami nem gyakori egyáltalán, emiatt első asszociáció simán lehetne az, hogy kisebbségi). De mivel csúnyább, mint a Katalin név? Az is fonetikus átírása az eredetinek.
dec. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

#6 pontosan, és az is szörnyen ronda.

Üdv, egy Katalin

dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem csúnyább hangzásra. A Katalin szép, a három szótag meg az L lágyít rajta, jó kimondani. A Katrin viszont rövid és kemény hangzású.

De nem is ez a lényeg, hanem az hogy itthon milyen reakciókat vált ki. Ezzel a névvel egy gyereknek, felnőttnek, néninek együtt kell majd élnie. És szívás lesz ha mindenki (na jó 10-ből 9 ember) negatív dolgokra gondol a nevéről.

dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Nekem valami miatt egy 2 méter magas, ndk-s úszónő kinézetű tanárnő jut eszembe, aki baromi szigorú és kemény szívű. Nem adnám a gyerekemnek semmiképpen ezt a nevet.
dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Egyénként külföldiesen szerintem sokkal szebb hangzása van, mint a Katalinnak, a Ketrin, Kéjtlin, de még az oroszos Káterina is. Viszont itthon annyira elcigányosodott sajnos, hogy soha nem adnék fonetikus nevet.

(Bár talán a Katerinát még igen, így belegondolva, az szebb.)

dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!