Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Papaverint ad valaki a babájának?

Papaverint ad valaki a babájának?

Figyelt kérdés

Picurkánk 11 hetes. Sajnos végbél elhajlása és szűkülete van, ami azt jelenti hogy minden egyes puki (szellentés) estére már annyira fáj neki hogy ordit. Nagydolog sincsen emiatt csak egy héten egyszer kúp segitségével. Jelenleg tágitásra járunk. Eddig annyit értünk el hogy napközben jobb lett a helyzet, de este már mikor fáradt, nagyon megsinyli a görcsöket. Kedd éjszaka be kellett menni az ügyeletre mert 3 órán keresztül orditott, gondolom már a fáradtságtól is és nem tudtuk megnyugtatni. aztán másnap persze alszik és este kezdődik minden előlről. egyszer már irtak fel neki ilyet, igaz akkor mágcsak öt hetes volt és majdnem fele ennyi súlyú. Akkor bealudt tőle a szokásos adag mellett. Ma délután mennék a dokihoz és kikérném a véleményét, tanácsát hogy mi lenne ha csak este kapna ebből a folyadékból vagy két milit, hátha tudna ő is aludni rendesen. egyébként minden éjszakánk arról szól hogy 8 körül elkezd orditani emiatt, sokszor evés közben és úgy éjfél körül tudjuk lenyugtatni. Sokszor elvisszük éjszaka autókázni, vagy ugye megyünk az ügyeletre mig a fáradtságtól bealszik.


Ki használ ilyet? mik a tapasztalatok? Mikor kezdtétek el adni a babátoknak?


2010. okt. 21. 10:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja, már a következőket használtuk: espumisan, infacol, mecsek tea, kamilla tea, angol viz....
2010. okt. 21. 10:40
 2/12 anonim ***** válasza:

Szegény pici baba. Sajnos ez amúgy is egy ilyen hasfájós időszak, amit még tetéz is neki a szűkület.

Igazából a hasfájáson tényleg csak az idő segít. Mi is és nagyon sokan mások is ezen végigmentünk. Bármilyen nehéz is ezt túl kell élni.

Nekünk szerencsére a kakival, pukival nem volt gond, de nagyon fájt a kis hasa. Mi is mindent kipróbáltunk köztük a papaverines cseppeket is. Őszintén bevallom Neked, hogy semmit nem ért. Minden étkezésnél kellett neki adnunk. A hasfájásán nem segített, és ahogy írják, hogy nyugtató van benne, na annak a hatását sem láttuk.

Azt hiszem most már csak 1 hetes felhasználási idővel adják ki. Mi egy üveggel elfogyasztottunk, de többé nem adtam neki.

Nekünk csak az idő, és a gripe water segített.

Igazából nem tudok neked jó tanácsot adni, csak azt, hogy simogasd, masszírozd sokat a pociját. Tornáztasd a lábait, hátha könnyebben kijön a puki.

Remélem hamar túl lesztek rajta.

2010. okt. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm. igen, ez hasfájós időszak.:( ráadásul mindig azt mondták kinövi. aztán egy átorditott éjszaka után bevittük a sürgősségire egy hónapja, akkor derült ki a szűkület, illetve vért is kapott, egy hétig voltunk kórházban. most is már kétszer felsirt 10 perc alatt.

esténként vele együtt zokogok. hiába tesszük hasra, simogatjuk a kis hátát, tornáztatjuk, ölbe vesszzük, rintgatjuk, az orditás nem csitul. szinte már berekedt tegnapelőtt este is.

2010. okt. 21. 10:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is használtuk a papaverint. Nálunk nagyon sokat segített. Napi 3szor kapta a Kislányom. Rettentő sokat szenvedett a pukik miatt. Éjjel is rendszeresen felébredt miatta. Hiába volt büfiztetve, kapta az infacolt és társait, tornáztattuk, hasfájás masszázs stb. semmi nem segített. Aztán rátaláltunk (ismerős ajánlotta nem az orvos) a papaverinre és pár nap alatt semmi gond. Nurofenes fecskendővel adtam be a kislánykámnak. Nagyon szerette, soha semmi baj nem volt tőle. Másfél hónapos korától 5 hónapos koráig kapta. Nem szokott hozzá.

Sajnálom nagyon a babádat, biztosan iszonyatos szenvdés ez neki. Szerintem, ha egyszer használt próbáljátok ki nyugodtan. Hiszen minden gyerek más. Hátha segít neki. Ha csak kicsit könnyít rajta, akkor is megéri. Szerintem.

2010. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm. most is kb. alszik egy órája, de már ismét felsirt. most az ölemben van, lassan megyünk a tágitásra. én csak estére adnám, mert ő is kibukuk igy.


várom még a válaszokat.

2010. okt. 21. 11:20
 6/12 A kérdező kommentje:
Mennyit adtatok belőle a picinek? nekünk anno 3 kávéskoanál volt az adag 3-szor.
2010. okt. 21. 11:26
 7/12 anonim ***** válasza:
2 ml-t adtunk neki Nurofenes fecskendővel.
2010. okt. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is használtuk. Nem túl sűrűn, de ha már órákig ordított szegény akkor adtunk neki. Nálunk is volt ügyelet, voltunk hasi uh-on, próbáltuk szélcsővel segíteni a pukizást, cseresznyemag párnát vettünk, meg még ezer dolgot.

Szerintem ha már úgy érzed nem bírod, pihenned kell akkor nyugodtan adhatsz neki. Én azt gondoltam soha nem lesz vége ennek a sírós időszaknak, de szerencsére pár hónap , és elmúlik. Kitarás!:-)

2010. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én adok a kisfiamnak, éppen ma váltottam ki a második üveggel. Én is mindent megpróbáltam, de nekem egy kombináció vált be: papaverin reggel és este, napközben gripe water, a kettő együtt mindent megszüntetett. Ma is sírdogál a fiam, de nagyságrendekkel kevesebbet! Ha van otthon gripe, próbáld ki, hátha nektek is beválik.

A papaverines csepptől ne félj szerintem, annyira kevés benne a nyugtató hatóanyag, hogy teljesen ártalmatlan a picire nézve, nem drogról vagy morfiumról van szó. A sírás sokkal ártalmasabb, mert nem alszanak nyugodtan, az alvás nagy szerepet játszik az idegrendszerük kialakulásában, fejlődésében. Ezzel sokkal kevesebb kárt teszel, mintha rengeteget sír.

2010. okt. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. kiváltottam, de bizonytalqan voltam. ám úgy gondolom, bár 5ml van irva rá 3-szor. de én nem adok neki csak 2-3ml most este.

remélem nálunk is segiteni fog.


jó egészséget és babázást midnenkinek :)

2010. okt. 21. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!