Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennètek,ha a macska...

Mit tennètek,ha a macska beleugrott volna az ùjszülött kisàgyàba?

Figyelt kérdés
Tegnap csinàltuk az utòlsò simìtàsokat a gyerekszobàn,összeszereltük a pihenőszèket,jàtszòszőnyeget,àgyneműt felhùztuk,törölgettem,felmostam ès nyitvahagytam addig az ajtòt,hogy hamarabb felszàradjon ès utàna akartam volna mèg letakarni takaròfòliàval az àgyakat,hogy ne legyenek porosak,mire jön a baba kb 2 hèten belül,persze ha nem indul be hamarabb a szülès.Kb 2 percre mentem le a konyhàba ès mire felèrtem a benti macska(nem kijàròs egyàltalàn) pont bent volt a kisàgyban rajta a babafèszken, a takaròn ès kispàrnàn, szagolgatta ugye azokat🤦‍♀️🤦‍♀️Pont eltalàlta azt a helyet,ahova nem kène menni,gondolom làtta,hogy puha lesz.Elhesegettem gyorsan😅Kimostam a takaròt,pàrnàt,de nem hinnèm,hogy a babafèszket kitudnàm mosni 😅Màrmint biztosan a szèlèhez is hozzàèrt a cica ,amin nem volt takarò,kispàrna.Szerintetek ,ha àttörölnèm körbe egy ilyen alkoholos törlőkendővel az ùgy jò lenne?Vagy nem kell ilyen komolyan venni ès nem lesz baja majd az ùjszülöttnek?Nèhàny helyen azt is olvasgattam,hogy a macska az ùjszülöttel aludt ès nem lett baja 🤷‍♀️Èn nem igazàn akarom beengedni majd az ùjszülött àgyàba,mert mègis csak az alomba jàrkàl,de remèlem ennyitől nem lesz baj.

dec. 11. 09:12
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Amit lehet azt mosd ki, de amúgy nem lesz semmi baja a benti macskatol. Én egy dolgon paraztam, hogy ne feküdjön rá a babára. Amikor még nagyon pici, pár kiló, akkor lehet ebből baj, utána már nem.
dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
89%
Két hétig semmilyen kórokozó nem marad életben ott, én ki sem mostam volna, ha nem lett láthatóan koszos... Nem kell túlparázni :)
dec. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
86%
Semmit. Mit kellne tenni? Ha macskad van, csak tudod hogy felmaszik mindenhova, tehát a gyermekágy se lesz kivétel, sőt, a gyerek se
dec. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Én csináltam volna róla egy fotót és ennyi. Nem steril közegben nevelkedtem.
dec. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Max szörteleniteném de ennyi !egyébként is a macskával gog élni. Már a kórhazban is fog talàlkozni a macska szörrel mert a te ruháid sem lesznek sterilek.
dec. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is beugrott a macska a kiságyba...koizavartam és leporoltam a matracot 🤷
dec. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
92%
Hagynám békén az ágyat. Helyette agyalnék azon, hogyan oldom meg, hogy amikor a gyerek is benne fekszik, a macska ne jusson a közeébe, mert úgy látszik, erre még nem gondoltál.
dec. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Èrtem,köszönöm szèpen a vàlaszokat !Hàt akkor remèlem nem lesz belőle baj ès azok a maradèk kòrokozòk is kihalnak addigra!😊Nem csinàltam volna ròla fotòt,mert fèrjem tuti kinyìrta volna a macskàt,ha meglàtja,mert ő amùgyis ùgy van vele,hogy a macskàk kinti àllatok🤦‍♀️Èn meg fèltem a macskàt,ùgyhogy amilyen csendben csak lehetett ,lehesegettem a macskàt az àgyròl🤣 3 szintes hàzunk van ès nem gondoltam volna,hogy pont abban a 2 percben megtalàlja azt az egyetlen szobàt,ahova nem szabad bemennie,főleg hogy szinte egèsz nap alszik🤣De biztosan sunyi mòdon kukucskàlt valahonnan,hogy mikor lesz szabad a pàlya🤣
dec. 11. 09:40
 9/34 A kérdező kommentje:
Zàrtam eddig is a szoba ajtajàt ès ezutàn is fogom,csak most a felmosàs miatt hagytam nyitva 🙂 De nem tervezem beengedni a macskàt,többször🙂
dec. 11. 09:42
 10/34 anonim ***** válasza:
80%

Túlparázod :) de hát ez cuki - egy szintig. Ismered a mondást, hogy ha leesik a gyerek cumija: első gyereknél még sterilizálod, másodiknál leöblíted, harmadiknál max megtörölgeted.

3 kutyánk és egy macskánk volt mikor megszületett a lányom. Sehonnan nem voltak kitiltva. Arra figyeltem, hogy a kiságyba ne akarjon bemenni a macska ha a gyerek is bent volt. De sosem akart.

dec. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!