Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha nincs el hason?

Baj, ha nincs el hason?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 hónapos.

Születése után nagyon szépen emelte hason a fejét már pár perces korában és itthon is kb 4 hetes koráig.

Azóta mintha “ellustult” volna vagy elfelejtette volna ezt, ha hasra fektetem, csak sír és szenved..

Ez baj lehet?

Mit csináljak vele, hogy újra szépen emelje a fejét?


jan. 7. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Ha születése után emelte a fejét az több dolog miatt lehetett, 1, mert újszülőtteknél még a "mell kereső" reflex nagyon erős, képesek ilyen mutatványra is érte, később ez leépül.

2, nagyon feszes szegény. Alapvetően ennyi idősen még nincs klasszikus fej emelés normál esetben, csak ha nem tudja esetleg letenni a fejét ezért kénytelen tartani.

Most már valószínű emiatt feszenghet, mert fájhat neki. Nézesd meg szerintem szakemberrel, lehet, hogy fejleszteni kell.

Illetve probáld hordozni, az segíthet ezen.

jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Egy hónaposan nem kell a fejét emelni.Mindkét lányom utált hason lenni.Én nem erőltettem,mert csak sírtak.Aztán mikor kb.7 hónaposak lettek,mindig hason játszottak.Egyiknek sincs baja!Szépen kúsztak,másztak,felültek stb.
jan. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Azóta mintha “ellustult” volna "

Nem ellustult, hanem leépült az a reflex, aminek le kellett épülnie.

jan. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!