Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok ennyire rosszul?

Mit csinálok ennyire rosszul?

Figyelt kérdés

Teljesen hulla vagyok és nem tudom, mit csinálok ennyire rosszul?

Kisfiam éjszaka alszik egyhuzamban kb 3 óràt, majd óránként valamikor negyedóránként kel, de olyan is van hogy hajnalban felébred és elkezd mászkálni, rugózgat négykézláb. Cicizni akar, szóval sokat lóg rajtam. Nappal néha-néha de nagyon ritkán, alszik 1 órát, de sokszor csak 20 percet vagy valamikor annyit se.

Most már ott tartunk, hogy mindenbe felkapaszkodva feláll, mászik, szóval minden figyelmem rajta.

Egésznap pörgök a házban és mégsincs mindig tisztaság,az 5 éves lányomról meg inkább nem is beszélek..

Szüleim szerint szavam se lehet, hiszen anyám 3 gyereket nevelt egyedül automatamosógép nélkül…

Vagyis én vagyok a gyenge..?



jan. 8. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem te vagy a rossz.

En csak egy gyerekkel csinalom ezt es ki vagyok merulve, el se tudom kepzelni, hogy milyen lehet kettovel. Ejjel-nappal rajtam log jelen pillanatban, de ha veletlenul nem, akkor is mellett kell ulnom, kulonben vege a vilagnak.


Azt meg hagyjuk, hogy regen mi volt. Lehet, hogy felnevelt 3 gyereket, de biztos is vagyok benne, hogy hagyott titeket sirni eleget, mert akkor ez volt a megszokott, igy lehetett haladni a dolgokkal, valaszkesz neveles nem letezett.

Nyilvan ugy “konnyu” minden hazimunkat megcsinalni, hogy berakom a gyereket a kisagyba uvolteni. Ez igy nekem is menne, ha lenne ra szivem, de igazabol inkabb a haztartast szarom le, mint a gyereket.

jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy gyenge! Nekem az első gyerekünknél az első év nagyrészt ilyen volt. Lehet, hogy ez most neked egy ilyen időszak, amikor minden összejött vagy a kisfiad olyan gyerek, aki ennyire igénybe veszi az embert. Lehet, hogy a szüleid csak szerencsések voltak. Anyukám 3 gyerek után úgy gondolta, hogy ha eddig ment a dolog, a negyedikkel sem lesz gond. Hát de. Ő úgy fogalmazott, hogy ha ő lett volna az első, egyke lett volna. Pedig akkor már volt automata mosógépük, sőt, eldobható pelenkát is könnyebb volt beszerezni :).

Ja és igen, van, hogy választani kell, hogy síró gyerek a járókában és csillogó lakás vagy boldog gyerek egy kevésbé tisztában.

jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Passz

Nekem nyugis gyerekeim voltak.


Amugy mi van ha nincs patikarend es tisztasag?

Amigy apuka elvegzi a hazimunka ra eso reszet? Foglalakozik a gyerekekkel?

Mindjar konnyebb lenne ha igen lenne a valasz mindkettore

jan. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs patika rend, de nem hagyom porban és piszkos földön mászkàlni a gyerekeket. Mosatlan edények, konyha tisztán rakása és a szennyes, ami kb alap. Ebből nem tudok engedni…gyerekszoba káosz, gardrób káosz, fürdőszoba káosz…

Besegít férjem, vigyáz a gyerekekre, szokott ruhákat teregetni stb, de nyilván az oroszlánrésze a gyerekekre nézve ràmesik, ami természetes ilyenkor, de eléggé kimerít.

jan. 8. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nalam ugy lett jobb h egy hetvegere a ferjam vigyazott a let gyerekre.

Felirtam mit kell csinalnia.

Nagy volt a szaja h egy izikonnyu etap lesz

Vasarnap bevallotta h ennyire kemeny hetvegeje nem volt meg.

Azota a jazimunka felet elvegzi. Mos foz takarit amit kell.

Hazajon van 30 perc pufferideje aztan kettenegoldjuk a dolgot. Furdetes alatt nekem van felora puffer idom

jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alváshiány kemény dolog, pláne ha ilyen segítőkész és okos család vesz körül. Tudom, anyósom is ilyen... Szintén három gyereket nevelt fel egyedül mosogatógép és eldobható pelenka nélkül. Mellesleg semmi baja nem lesz a gyereknek, ha 1-2 órát sír az ágyban, amíg én alszom... !? :D

Na szóval a saját értékrendem az, hogy ép anya, ép család, így ha azt érzem vége, nem bírom tovább, akkor amikor a férjem hazaér, átpasszolom a gyerekeket és elmegyek itthonról, altatás után jövök és a vendégszobában alszom füldugóval. Másnapra mintha kicseréltek volna, de komolyan! Nálam kb. 3-4 hétig tart az energia, akkor ezt megint eljátszom.

Ezen felül egy idő után az időspórolás miatt lett fizetett segítségünk. Viszi a gyerekeket sétálni, udvarra, akárhova, én addig gyors kitakarítok, a férjem füvet nyír (vagy amit kell), majd ha végeztünk, még mindig van minőségi időnk együtt.

Találnod kell olyan könnyítési pontokat, amivel neked könnyebb lesz! Nekem/nekünk ezekkel lettek.

jan. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyem 1 eves es kb. ugyanezt csinalja, brutalis ejszakaink vannak, nappal egesz allo nap log rajtam. Na de van ilyen, egyszer aludni is fogunk :)) Ferjem sokat segit, de en sem tudom hagyni a hazimunkat sajnos. Nagyritkan alszom vele nappal, de attol altalaban rosszabb. Kitartast!
jan. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem csinálsz rosszul. Az elején mindenki hulla, és mindenkinek nehéz. És anyukád is biztos megszevedte csak már nem emlékeznek rá. Én se mindenre pedig nem rég volt xD (2,5 éves a nagy, 10 hetes a pici).

A nagyobbik nekem 1,5 évig nem aludta át az éjszakát, és nem is tudtam sehol ott hagyni mert folyton cicizett vagy rajtam lógott. És most simán elvan egyedül és végig alszik ha nem beteg, szóval nem lett elrontva vagy ilyesmi. Úgyhogy gondolhatod milyen fáradt voltam. Aztán akkor még csak egy volt. Most a kicsi éjjel, a nagy nappal "szórakoztat" jobban, szóval én is zombi vagyok ne aggódj. Régen leglabb tudtam aludni ha nappal aludt, az éjszaka helyett. Most ez sincs csak a déli alvás, ami persze sose sikerül nekik egyszerre még.

Amúgy imádom ez az egy szavam se lehet dumát, mert nem tudsz a múltban élni ahol nem volt ám ekkora kényelem. Ez mind igaz, de ha ő most lenne kisgyerekes anyuka biztos fáradt lenne a három gyerek és automata mosógép mellett is. Mert a gyerek és a nem alvás merít ki. A házimunkát meg ahogy lehet csináljuk. Nekem van egy négy gyerekes barátnőm és tönkre megértő sose jött azzal hogy bezzeg neki milyen nehéz, én mit rinyálok. Vagy én annak akinek csak egy van. Mindnekinek az a nehéz amiben éppen van.

Vida Ágnes (baba/gyerekpszichológus) mondta szilveszterkor, hogy a boldog új év titka, hogy ne hasonlítsd se magad, se a gyereked senki máshoz! Tudom nehéz megfogadni, de igaza van. Mióta elengedtem ezt, én is sokkal jobban érzem magam.

jan. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!