Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos babával wellness,...

3,5 hónapos babával wellness, hogy készüljek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, februárban megyünk wellnessezni, a kisbabám akkor lesz 3 és fél hónapos. Mi mindent vigyek neki? Fürödhet egyáltalán egy ilyen pici baba medencében? Vagy inkább kirándulgassunk majd? Ajándékba kaptuk az utalványt, és mindenképpen szeretnénk felhasználni. Viszont nem voltunk még vele sehol több napra, aludni is csak itthon aludt eddig. Tervben van, hogy teszünk egy főpróbát előtte, es egy éjszakát idegen helyen fogunk aludni (hotelben), hogy lássuk hogy reagál.
jan. 10. 09:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Erre én is kíváncsi vagyok, mert nálunk is tervben van. Légyszi azok ne írjanak akik szerint a gyereket 1 éves koráig levegőre se szabad vinni!
jan. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

mi 3napra nyaralni mentünk, mikor 3 hónapos volt a fiunk.


Én nem paráztam túl. Kicsit több ruha, kicsit több pelus. Tettem be nurofent is, hátha. Babakocsi, hordozó. Ennyi.

2x aludtunk ott, 2 külön száláson. Otthon is, így itt is köztünk aludt.


Fürdeni mi nem mentünk. Nekünk a doki azt tanácsolta, 6hónapos kor után természetes víz, 1 éves kor körül mehet csak medencés strand.


Azóta 4,5 éves, de ez volt eddig a legjobb nyaralásunk szerintem.

jan. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Wellness vízbe a 4 hós oltása után vittem. Hidd el, tenyleg ki kell varni, ez nem paramamiság. Amúgy pedig utazashoz en mindig minimal cuccot vittem, mert mi mindenhova vonattal megyünk. 5 honapos volt, mikor először mentünk nyaralni. Pelenka, popsitörlő, ruhák, textilpelusok, nurofen, orrszívó. Ennyi :)
jan. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell próbaejszaka, egy ilyen kicsinek tök mindegy, hol alszik, ha veled lehet. Vizbe nem vinném, főleg medencébe, ahhoz nagyon kicsi.
jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
7 hetes volt a fiam, amikor 3 napra mentünk vele strandra, faházba. Medencébe nem vittem, azon a nyáron később se (májusi), megvártuk vele a következő nyarat. De sétáltunk, babakocsiban elvolt, nap közben ott aludt. A nagyobb gyerek a férjemmel medencézett. Jól elvoltunk, jó volt kimozdulni. Nem kell szerintem semmi extra, csak ami otthon. Ruha, pelenka, pár játék, lázcsillapító, ilyesmi.
jan. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szuper, köszönöm :) akkor a fürdőcskézéssel még várunk, de úgyis van a környéken sok látnivaló, majd megnézzük azokat :)
jan. 10. 10:11
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Vízbe én sem vinném, nagyon nem, de szerintem a többinél nincs gáz.

A máshol alvás később lehet gond, most még bőven ellesz bárhol, ezért nem kell próba szerintem. (Nálunk az egy éves sírt a máshol alváskor, először nagyon megrémültem, hogy mi lesz, de pár perc kitartó üvöltés után bealudt 🙂)

Vigyetek jó bőven anyagi tartalékot, hogy tudjatok venni olyat, ami esetleg otthonmarad, de szerintem ne parázzatok rá nagyon.

Jó utat!

jan. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Hülye helyzet, mert wellnesshétvégének semmi értelme gyerekkel, hiszen vízbe nem mehet, vagyis egyikőtöknek mindig szórakoztatni kell, közösen nem tudtok lazítani. De hát kaptátok ajándékba...


Nem tudjátok lemeccselni a hotellel, hogy 2-3 hónap múlva váltjátok be?

jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nagyon régóta vártunk a babócára, előtte már rengeteg alkalommal voltunk kettesben wellnesselni, így nem éljük meg ezt tragédiaként h nem tudunk együtt lazítani :)))


Tologatni meg nem akarom az időpontot, mert külföldön élünk es most leszünk otthon, nem szeretném hogy aztán felhasználás nélkül lejarjon az utalvány.

jan. 10. 10:40
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

Ugyanekkora gyerekkel voltunk "nyaralni". Mi egy apartmant béreltünk ki medencével, szaunával. Nem akartuk volna "felsírni" a szomszédos szobákat, de azóta rájöttem, hogy ez egy gyerekbarát hotelben nem gond.

Igazából nem volt nagy durranás, hiszen a kislányom ott sem aludt babakocsiban és hordozóban, így nagyon nyúlfarknyi programokat tudtunk hozzá igazodva csinálni, vagy hatalmas ordítás lett belőle. Sétáltunk nagyokat, váltva szaunáztuk, medencéztünk (őt nem vittük be) és összességében nagyon nagyon jól éreztük magunkat. Jót tett egy kis környezetváltozás és az, hogy a kajára nincs gondunk. Igazán lelazultunk, vagy hogy is mondjam. :) Azóta már sok helyen jártunk és néha csak ámulok mennyire túl tudjuk parázni mi szülők a dolgokat. A kislányunk rendszeresen rácáfol minden kezdeti paránkra. :D

Kérdezd meg a hotelt, mit adnak. Én vinnék saját lepedőt és takarót/hálózsákot az ottani kiságyba biztos ami biztos, illetve törölközőt is. Ezen felül ha tápszeres, ahhoz mindent (melegítőt is), ha cicizik, akkor egy gonddal kevesebb. Szerintem semmi egyéb extra cucc nem kell, csak ami otthon is. Ezen felül, mi orrszívót, lázmérőt, láz-és fájdalomcsillapítót, orrsprayt mindig mindenhova viszünk (és reméljük, hogy nem fog kelleni).

Jó tanács, hogy figyelgesd egy-két

napig, hogy miket használtok otthon és írd fel egy papírra. Amikor csomagolsz a babának, nagy segítség lesz.

jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!