Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig érdemes menetiránnyal...

Meddig érdemes menetiránnyal háttal utazni a babának?

Figyelt kérdés

14 hónaposról van szó. Eddig háttal utazott. Autósülés vásárlása előtt sok mindent olvastam, hogy a lehető legjobb ülést és legbiztonságosabb utazás legyen. Nem emlékszem pontosan, csak arra, hogy minél tovább jobb a háttal utazás. Pár napja beszéltem a védőnővel és megkérdeztem tőle. Eléggé meglepődött, hogy még mindig háttal ül utazás közben. Szerinte már bőven menetiránnyal szemben is tehetném az ülést.

Jelenleg még elfér menetiránnyal háttal ülve is. Általában kicsit döntve, mert ha elalszik, akkor nem löttyen előre a fejecskéje. Lábait felteszi a hátsó ülés háttámlájára. Nem szokott panaszkodni, nincs semmi gondja az utazással szerencsére.



jan. 16. 10:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 15 hós korig. Én tovább tervezem háttal menetnek ültetni, nyilván amíg elfér. Hamegfordítod akkor előrébbhúzod az anyósülést hogy kényelmesen elférjen a lába majd .
jan. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

10-es, sajnos a crash tesztek alapján nem csak az nincs biztonságban, aki nincs bekotve.... A menetirannyal szembeni utaztatás 5x biztonságosan a tesztek alapján. És sajnos 5 perces út alatt is történhet baleset, szóval ez nem jó érv, hogy valaki csak rövid tavokat utazik.... De sajnos a legtöbben egyáltalán nincsenek tisztában, hogy kell a gyerekeket biztonságosan utaztatni, Pl. télikabát a kötik be a gyereket, nem húzzák elég szorosra az övet, a nyakvedo pántokat x esetben a baba hasához helyezik, stb... Vagy eleve teljesen gagyi, teszt nélküli, méretben nem megfelelő ülést vesznek, 0-36 vagy 9-36kg-osat pl. Sokan nem tudják (vagy fütyülnek rá) , hogy az üléseknek van szavatossága, és kB 7 év után

már nem biztonságosak... én viszonylag uranaolvastam a témában és mégsem tudom Pl. anyukámat meggyozni, hogy miért nem jó a kB 12 éves autosules amit a rokonok akarnak ingyen odaadni, mert nekik már nem kell...


Egyébként nem próbáltál tükröt venni hátra? Az én fiam is elégedetlen volt hordozóban kB 10honapos korától, ha nem aludt akkor szünet nélkül foglalkoztatni kellett (persze hiába pakoltam könyvet, többféle játékot, énekeltem, lámpát kapcsolattunk...ezeket úgy összesen 5 percig élvezte, ami 2 órás utakon nem túl hosszú idő). Mióta 15 hónaposan atkerult hordozobol autosulesbe (ami egyrészt magasabb, így jobban kilát az ablakon), másrészt szereltünk tükröt hátra, ezáltal látja a sofőrt és mindent, ami elöl történik az úton, azóta gond nélkül elvan, nézi a tükörben a forgalmat... Egy ilyen tükör kB 7000forint...es maradhat a gyerek menetirannyal szemben.. Érdemes kiprobalni.

jan. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
12: Mármint menetiránnyal háttal
jan. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12es vagyok, szerintem van a

1. Menetiranyt

2. Menetirannyal szemben (erre te azt mondod, hogy menetirannyal háttal)


De gondolj bele, egy sima beszélgetésben is azt mondod, hogy Pl. Most hideg van, EZZEL SZEMBEN jövő héten jön a meleg front, Kati csak piszkálja az ételt, EZZEL SZEMBEN sitibol képes lenne bármennyit meglenni.


Szóval szerintem a menetirannyal szemben, az pont úgy van, ahogy én gondolom, tehát a baba a hátsó ablakra lát.


☺️☺️


De lehet én gondolom rosszul, akkor elnézést a helytelen és megteveszto kifejezésért.

jan. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!