Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tízórai kérdés? 11 hónapos a...

Tízórai kérdés? 11 hónapos a kisfiam.

Figyelt kérdés
Tízóraira mindig gyümölcsöt kap.A kérdés,hogy milyen formában jobb neki?Ha leturmixolom neki (pl.:alma-banán-őszi stb..)megeszik 180-200 grot belőle,ha csak megpucolom és felkarikázom-szeletelem,sokkal kevesebbet eszik.Szerintetek?Ti ,hogy csináljátok?
2010. okt. 23. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ hány foga van..


ha kettő három azzal nem könnyü neki és belefárad azért nem eszik többet.


hagyjál benne darbkákat szóval állitsd le hamarabb a turmixot. de adnék mellé valamit -túrókrém v. keksz beledarabolva. - csak gyümölcs az kevés mégha 200ml is nem sok kalória van benne.

2010. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha azt veszed, hogy a bölcsiben már csak ivólé a tízórai, akkor nem kevés a szimpla 180-200 g gyümölcs. Nekem is 11 hónapos a fiam, eddig mindig tettem bele valami gabonát a gyümibe, de így 2-3 -ra tolódott az ebéd. Ezért már kb. egy hónapja 160-180 ml gyümölcsöt kap. Ma pl. egy körte+egy alma kb. 160 ml lett. Én sem turmixoltam rendesen össze, voltak benne nagyobb darabok is.Bár már 8 foga van, és reggelire már adok neki kenyérdarabkákat valamivel megkenve, de almát, körtét még nem nagyon merek neki nagyobb darabokat adni. Főleg ezeket a keményeket még mi is a rágófogainkkal rágjuk össze....

Szóval attól függ, hogy ti hogy álltok a rágással. Én lassan át szeretnék térni a kevés tízóraira, mert ma is 8-kor volt tápszer 210 ml, aztán 9-kor amikor mi reggeliztünk kenyér teával. Így a 11 órás tízórai csak azért kell, hogy aludjon utána, majd 1 körül jön az ebéd. De az ebédet is előre akarom majd hozni 12 körülire.


De nem is ez volt a kérdés, hogy tegyél e bele valamit. Szóval mi még turmixoljuk, vagy az almát reszelem. De volt már többször, hogy a banánt csak úgy adtam neki oda csippentgetve. Nem merem még azt sem, hogy harapja, mert sokszor olyan nagyokat harap belőle, hogy tele van a szája.

2010. okt. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tizóraira szerintem is elég, ha elrágcsál egy kis gyümölcsöt, nem kell nagy mennyiséget ennie. A tizórainak csak annyi a lényege, hogy ne éhezzen a baba ebédig, ugyanakkor rendesen tudjon enni a főétkezésnél.
2010. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma megpróbáltam,hogy csak felszeleteltem egy puha körtét,és kapott mellé egy babapiskótát.Kb 3/4 ette meg,a piskótából meg 2 falatot.Van 8 foga,mégsem evett belőle többet.Turmixolva simán megeszik 150-200 grot.Mit csináljak?
2010. okt. 30. 09:28
 5/7 A kérdező kommentje:
Tízóraira mindig gyümölcsöt kap,az uzsonna krémtúró,joghurt,trudi...stb.
2010. okt. 30. 09:29
 6/7 kisnita ***** válasza:

Azt nem írod, hogy ebédre mennyit eszik. Ha uzsira turmixolva adod neki akkor ebédre eszik rendesen normál adagot?

Mert ha igen akkor semmi gond add így. Ha nem akkor add kockázva.

2010. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én turmixoltam még ilyenkor. Ráérsz szerintem a cikkekkel 2-3 hónap múlva.

Vagy ha nagyon szeretnéd már, ha rágná is, akkor adj neki egy cikket rágcsálni, aztán a többit leturmixolod és úgy adod neki. Szerintem fontos, hogy elegendő gyümölcsöt egyen. Az emésztésnek is nagyon jó és talán még vitamin is van benne.

2010. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!