Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom karácsonykor lesz...

Kislányom karácsonykor lesz 18 hónapos. Érdemes neki Fp tanulószéket venni, vagy ti milyen játékokat adtatok karácsonyra gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 17:38
1 2
 1/13 kisnita ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam 17 hónapos lesz karácsonykor és én is gondolkodtam a tanuló széken-asztalon. Szerintem nagyon jó. Egy ismerősöm kislányának van most 2.5 éves a kislány, de még mindig nagyon szereti. Elképzelhető, hogy veszek én is a fiamnak. A másik ami nagyon tetszik az ugráló játékok, zebra, tigris, mackó, stb. Nagyon jópofák és fejlesztik a mozgást és az egyensúlyérzéket.

2010. okt. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A tanuló szék nagyon jó, az ismerősöm 5 éves lánya még mindig abból nézi a tv-t, nagyon szereti :)

Az én lányom az 1. szülinapjára kapja majd.

2010. okt. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
1 évesen kapta a széket, asztalt, zebrát lányom. A széket imádja, most 20 hónapos, abból nèzi a meséket, az asztalt már megúnta, pedig van rajta laptop egèrrel, telefon zongora lapozós könyv. Az ugráló zebrát nagyon élvezi!
2010. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Szia/sztok!


Elmondanátok nekem, hogy mi értelme van ennek a játéknak? [link]

Több dolgot nem értek:

1. "számos tevékenységgel kombinálja a tanulást és a mindennapi tapasztalatokat" A mindennapi tapasztalat, az hogy kimegyünk az utcára, megnézzük, hogy milyen színűek a házak, milyen alakúak a közlekedési táblák, megszámoljuk a kacsákat a tóban, megnézzük az állatokat élőben! és nem az, hogy a gyerek nyomkodja össze vissza a gépet, és mit sem ért belőle.

2. "A szék tanítja a gyermeket" Miért nem a szülő?

3. "4 énekelhetõ oktató dal" Meghallgatnám ezek után milyen oktató dalok lehetnek rajta. Miért nem a szülővel énekel együtt a gyerek? A szülő az ölébe ültetni (és nem ebbe a műanyag szerkezetbe) és együtt énekel, mondókázik a gyermekével. A célkorosztály számára, amúgy is nagyon fontos ez a testi közelség a szüleivel.

4. "Megmutatja a gyermeknek az ABC-t, a számolást, a színeket és az állatokat." "12-36 hónapos korig" Mi a fenének kéne tudnia egy ekkora gyereknek az ABC-t meg számolni? Nagycsoportos óvódás korára kell megtanulnia elszámolni 10ig! a többit majd megtanulja az iskolában 7 évesen. Az ABC-t pedig majd szintén csak iskolás korában kell tudnia. A színeket meg az állatokat saját tapasztalat szerzés útján fogja megismerni. A gépen pl nem simogathat meg egy kutyát, nem fogja érezni, hogy milyen büdös a malac, és azt sem hallja, hogy hogyan nyávog a cica (na jó ezt talán tudja ez a csoda gép).

5. "Segít megérteni a ki- és a bekapcsolás fogalmát" Ilyen alapon oda írhatták volna azt is, hogy segít megtanulni a 3 db AA (LR6) alkáli elem behelyezését.


Összegezve: Miért nem a szülő tanítja a kisgyereket? Miért siettetjük a gyerek fejlődését ilyen játékokkal? Egy gyufás doboz is lehet fejlesztő játék, és még sem kerül 15.000 forintba, és felnőttünk mi is akiket nem fejlesztettek ennyire direktbe, és ezzel a játékkal elvesszük a felfedezés örömét a gyerekektől. Persze könnyű a szülőnek, aki beleülteti a gyerekét, had nyomogassa. Elnézést, hogy kicsit hosszúra sikerült az írásom, de tényleg érdekel, hogy ti miért találjátok jónak az ilyen fejlesztő játékokat :)

2010. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó vagyok: többen is írtátok, hogy a gyerek abból nézi a meséket. Azt egy egyszerű 1000 forintos műanyag székből is megteheti :) Amúgy saját gyerekem nincs, de értelmi sérült gyerekekkel foglalkozok, nehogy azt mondjátok, hogy csak beszélek bele a nagyvilágba.
2010. okt. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 kisnita ***** válasza:

Szia kedves utolsó!

Igazad van és teljesen meg is értem amit írsz. De azért hidd el jó hogy ha van a gyereknek 1-2 olyan játéka ami le köti a figyelmét és még jobb ha ezek olyan játékok amik fejlesztik is a gyereket. Mert anyu nem mindig tud vele ott lenni mondókát tanítani.

Az ismerősömnek nagyon jól jött, hogy van egy ilyen tanuló székük mert amíg ő a házimunkát végezte a kislánya elfoglalta magát a játékkal és közben nem kellett azon aggódni, hogy a gyerek rosszat csinál vagy unalmában sír, vagy a konnektorba dugdos ezt azt hanem szépen el tudta végezni a dolgát mert a gyereket lefoglalta a játék. Mellesleg okosodott is tőle, tanult egy két új dalt stb.

Ha csak arra használja a gyerek, hogy ül rajta mikor tv-zik akkor igen drága ülőalkalmatosság az egész. Ezt a kérdést is azért írta a ki a kérdező, hogy tapasztalatokról érdeklődjön, akinek van mire használja, megéri-e kiadni érte ennyi pénzt. Ha sokan azt írnák neki, hogy a gyereket egyáltalán nem vagy csak 1-2 napig érdekelte akkor szerintem nem venne ilyet a gyerekének. De tényleg vannak olyan gyerekek akiket leköt az ilyesmi és a szülők mivel a legjobbat akarják nekik képesek kiadni ennyi pénzt egy olyan játékra ami hasznos és praktikus mert lefoglalja a gyereket és még fejleszti is. Természetesen itt nem arról van szó, hogy pótolja az anya és a gyermek közti kötődést, ölben való mondókázást, ez csupán egy "kisegítő" anyának. Én is nagyon szeretek a fiammal játszani, de az életem nem csak ebből áll. Főzni is kell és takarítani is és még sorolhatnám. Egy gyerek mellett egy ez elég nehéz feladat főleg ha olyan típusú gyereke van az embernek akinek nehezen lehet lekötni a figyelmét.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra nyúlt csak szerettem volna ha egy kicsit más szempontból is látod a dolgot.

2010. okt. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 18 hónapos lesz a lányom. Pedálos autót kap, és előre megkapja a télikabátját...Mindkettőt a szüleimtől.

Tőlünk apróságot fog kapni, fa kirakóst...most kellett az egész ruhatárát cserélni ami nem két fillér :(

2010. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Míg mosok főzök házimunkàt végzek leköti vele magát a gyerek. Ez egy stabil pici szék, a kis műanyag székről még nem ér le a lába, egyszer ült benne, hátra is botult:) aranyos kis játékszék. Emellett olvasok mondókázok neki én is!

Gyufás dobozt biztos nem adnék a gyerekemnek mert mindent megnyal megkóstol, a gyufás doboz a gyufa méreggel van átitatva, biztos nem adnám a kezébe!

2010. okt. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszi a válaszokat, a gyufás doboz csak egy példa volt, de természetesen bármi más lehetett volna, pl papír doboz. Megértem amit írtok, és ilyen szempontból biztos hasznos, de még mindig úgy gondolom, hogy egy gyereknek minden lehet játék, és biztos vagyok benne, hogy mással is letudja kötni magát :) Viszont még mindig inkább ezzel játsszon, minthogy a tévét nézze egy ilyen kisgyerek.
2010. okt. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg fontos hogy ilyen játékai is legyenek a gyereknek. Hidd el ha lesz gyereked tudni fogod milyen a nap 24 órájából mondjuk 12ben lekötni a figyelmét minden nap. Mert én is nagyon sokat játszom a kislányommal, viszont ha nem lennének ezek a játékok csak néznénk egymást a lányommal megörülnék én is meg ő is, mondókázunk, dalolunk, sétálunk, mindent elmondok neki séta közben is hogy mi micsoda, együtt keressük a kutyusokat és a cicusokat a házaknál. Vannak tanuló játékaink, és azokkal is együtt játszunk, de egyedül is eljátszik velük. Nagyon szuper találmányok szerintem. Bár a lányom még pici 8 hónapos nem tudom mennyire értékelné ha csak engem látna, velem játszhatna egész nap. Nekem elég sok időm van a lányomra, de hagyom egyedül játszani, így fejlődik igazán. Megfigyeltem mikor együtt játszunk kajla, mindent eldobál, nem úgy játszik mint egyedül. Akkor mindent tüzetesen megnéz, megvizsgál. Szereti a könyveket és minden készségfejlesztő játékot. Már most mindennek nagyon örül amit kap.

Az meg szerintem hülyeség hogy nekünk nem volt ilyen még is felnőttünk, számítógép sem volt most még is előtte ülsz, víz és villany sem volt mindenhol most még is létfontosságú lett...

Az meg hogy elveszik a felfedezés örömét nem így gondolom, ezeket is fel kell fedezni, és csak még több felfedezni valót adunk a gyerekeknek.

2010. okt. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!