Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom karácsonykor lesz...

Kislányom karácsonykor lesz 18 hónapos. Érdemes neki Fp tanulószéket venni, vagy ti milyen játékokat adtatok karácsonyra gyermekeiteknek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 23. 17:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
"Nekem elég sok időm van a lányomra, de hagyom egyedül játszani, így fejlődik igazán." Ebben igazad van, de hidd el, hogy minden életkornak meg van a játéka, hogy mi fejleszt a legjobban. A funkciójátéktól a konstruáló játékon át a szerep és szituációs játékokig. Az, hogy a csecsemő a kezébe veszi a játékot és a szájával letapogatja, neki ez a lehető legfejlesztőbb játék. Hogy az egyéves bepakolja a talicskába az építő kockákat és ide oda tologatja, ide teszi oda teszi, neki ez. A 2 éves már épít belőle, és lerombolja, és élvezi, és fejleszti a gyereket! Az, hogy a 3-4 éves felveszi a kiskötényt és megfőzi az ebédet, vagy dajkálja a játékbabát neki ez. És igen, egyedül el van a gyerek ezekkel a játékokkal. Én egyikőtök gyerekét sem ismerem, nem is szeretnék általánosítani, de ezekkel a hagyományos játékkal, mint a kocka, baba, mesekönyv is sokáig eltud játszani a kisgyerek. És nem azt mondtam, hogy ne fejlődjünk a korral, a játékkal sem az volt a fő bajom, hogy elektronikai. De megértelek titeket is, meg nem is szeretnék játékpedagógiai kiselőadást tartani, csak bosszant, az is hogy a játékgyártó cégek kihasználják azt a naivitást, hogy a szülők meg veszik a gyerekeknek a legdrágább játékokat is, mivel úgy gondolják, hogy biztos az a legjobb nekik.
2010. okt. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A felfedezésről meg annyit még, hogy ez a tanulószék a gyereknek csak egy tanulószék. Viszont ha épít valamit, az lehet kastély, ház, kert, pajta, állatkert stb. azt képzel a csupasz kockákba amit csak szeretne. Erről eszembe is jutott a doboz-ház pelenka reklám, és milyen igaz :)
2010. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-) A kislányomnak van már ugráló zebrája 4 hónapja és rengeteget használja. Azt gondolom ez egy nagyon jó játék, hihetetlen nagy örömmel tölti el, amit nagyon jó látni! A tanuló Teddy macinál maradtunk, mert most féláras akcióban van a játékfutár.hu oldalon és nagyon kedves fejlesztő játék,amit szinte iskolás koráig használni tud. Teljesen igazad van kedves hozzászóló,amikor én főzök és a házimunkát végzem, legalább a kislányom sokat tanul és nem unatkozik, nem sír, hanem jól érzi magát és ez megfizethetetlen. Én azt gondolom, hogy legyen a gyermekemnek 1-2 értékesebb játéka, mint pl.ezek. Vannak alapjátékok, amik persze nagyon jók,mint pl. a fakanál is,mert a levest együtt kavargatjuk, no persze csak a "játéklevest" :-) Szerintem a fakopáncs játékok is szenzációsak. Megvannak a karácsonyi ajándékötletek:gyermekszánkó,fa babakocsi(gyönyörű darab,már ez is megvan) tanuló Teddy, (ami megvan már) baba (mert rengeteget babázik) FP kagylós telefon, pulcsi és nadrág télire. Szép napot mindenkinek!

U.I.: "Attól még, hogy más a véleményünk, lehetünk jó emberek és ki mivel akar, szeretne kedveskedni a gyermekének, azt mindenki maga dönti el. Viszont egy közös van bennetek: szerető és gondoskodó anyukák vagytok!!!! :-)

2010. okt. 25. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!