Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy csinálja ezt két...

Ki hogy csinálja ezt két gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kislányom 5 éves, kisfiam 2 hónapos.

Férjem beosztása olyan, hogy van, hogy nincs itthon este.

Tegnap ilyen volt és teljesen megcsúsztunk időben, egyszerűen nem megy egyszerre a két gyerek ellátása.

A pici elaludt fél 6 körül a hintaban, a nagyot gyorsan elkezdtem zuhanyoztatni. Közben felébredt a pici, nagyon sírt.

Nagylányom megtörölközött és felöltözött egyedül, én addig etettem a kicsit.

Utána kapcsoltam mesét a nagynak, a kicsi úgy nézett ki, hogy elalszik, így őt altattam..

A mese után vacsora idő volt már, de nem tudtunk lemenni még, mert a kicsi nyuglodott.

Elképzelni nem tudom hogy lesz ez, képtelenség egyszerre mindenkivel foglalkozni..

Hogy olvasok mesét, ha közben a pici nyűglődik/etetni/altatni kellene stb. ?

Vagy a nagynak adjak enni és hagyjam lent a konyhában..? Igen ám, de ha kér még valamit..

ki hogy oldja meg ezeket a helyzeteket?


jan. 25. 06:43
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyik kezemben a pici, cicizett, közben a másik kezemben a mesekönyv és úgy olvastam a nagynak
jan. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagy rutinjahoz igazodtunk, a kicsit meg cipeltem mindenhova. Ha szopizott volna, szoptattam állva, fürdetés közben..stb., ha elaludt, elaludt. Mivel ha egyből leraktam üvöltött, elég sokat hurcoltam alva is, míg a rutin végére értünk a "naggyal". De a nagy nekem eltérő fejlődési ütemű 3,5 éves volt. Pelenkazni is kellett, nem tudott egyedül semmit. Egy ép 5 éves mellett máshogy lett volna. Most a kicsi 4 éves, ha lenne 3. (nem lesz), nagyon könnyű lenne. Egyedül eszik, öltözik, nem kell kifejezetten altatni rég. Tévé nélkül is hosszan leköti magát. Rajzol, szinez, legózik.
jan. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a nagyot fürdettem, a kicsit lábbal hintáztattam a hordozóban. Aztán a nagynak olvastam mesét, amíg a kicsit szoptattam vagy később tejpéppel etettem.
jan. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%
Mi az hogy cicizett?
jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ha apuka otthon van sem lehet mindig ketté szakadni, hogy egyik az egyikkel, másik a másikkal foglalkozik, nem egészséges hosszútávon.

A nagy napirendjét próbáltuk követni, a kicsit meg mindig viszem magammal mindenhova és ő már abba a rutinba nő bele, amit a naggyal megszoktunk. Az eleje baromi nehéz, de idővel kialakul.

Nekem akkor lett könnyebb, amikor a kicsi is megállt már a lábán. Kb. azóta tudunk mindent egyszerre csinálni, amikortól mászni kezdett és egyre több mindent evett, de előtte is beültettem pihenőszékbe, amíg mi ettünk, vagy fürdettem a nagyot, ha sírni kezdett közben, akkor fél kézzel csináltam tovább azt, amit elkezdtem és tudom tudom sz*r anyaság, de amikor pl. ki kellett emelni a kádból a nagyot, megtörölni és öltöztetni, addig a kicsit letettem magunk mellé és "hagytam sírni" beszéltem hozzá, néha megsimogattam, de kettészakadni nem tudok.

Nálunk 2 év van köztük, egy évet itthon voltam egyedül kettejükkel. Beletanultam a multifoglalkozásba. :D Megy az, csak végig kell gondolnod a helyzeteket és a folyamatokat és mindenre kell írni forgatókönyvet, aztán megy az már csettintésre. :)

jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%

5 éves gyerekről beszélj. Ennyi idősen azért már illik megfürödni egyedül.

A konyhába pedig kiraksz egy kenőkést, kenyeret, felvágottat vagy amit szeret. Elvileg meg kellene tudni csinálni egy szendvicset.

jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is anno 9-10-re ért haza csak, a nagyobbik épphogy 4 éves volt ekkor. A nagy rutinjához próbáld igazítani a kicsit. Nálunk előbb volt vacsora, aztán fürdés, amilyen sorrendben épp sikerült - ide sorolva magamat is. Persze volt néha sírás, amikor a kicsi türelmetlen, éhes vagy álmos volt. DE ez nem kell tragédiaként megélni, hisz ott volt velünk, látott minket akkor is, sokszor fél kézzel tartottam, míg a másikkal mást csináltam. Utána lefeküdtünk, fekve szoptattam a kicsit és közben esti mesét mondtam vagy olvastam a nagynak már a sötétben. Közben meg a kicsi is kidőlt. Meg sokszor én is :D
jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező nem rosszból meg bunkóságból írom de szerintem jobb ha beletanulsz két gyereket nevelni mert ne adj isten a férjeddel akármi történik akkor ott maradsz 2gyerekkel és azt is meg kell oldanod és fel kell találnod magad.Meg nagyon sokan teljesen egyedül nevelnek 2-3gyereket vagy mégtöbbet és még is megoldják valahogy.Szerintem tanulj meg kicsit önálobb lenni mert a férjed sem lehet ott veled 0-24ben.
jan. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a mai napig ez a legnehezebb a kétgyerekes létben. Most 2 és 5 évesek, de még most is van úgy, hogy valamelyikük, valamilyen szempontból hátrányba szorul, ami miatt lelkiismeret-furdalásom van.

Pl. Elindulni valahová: a kicsi sokszor nem szeretne, a nagy meg lelkes. Vagy a nagynak épp programja van, a kicsinek meg alvásideje (és már nem kisbaba, hogy majd eltologatom a babakocsiban)...

A kicsit most kell igazán tanítgatni dolgokra, hogy Ő is önállóbb legyen, készen álljon az óvodakezdésre; de ha a kicsi kap több figyelmet valamiben, akkor a nagy sem csinálja (pedig egyébként már tudja), hogy Ő is megkapja ugyanazt a figyelmet.


Szóval tök jó, hogy más ezt ilyen simán meg tudja oldani; de én bevállalom, hogy sokszor fejtörést okoz nekem a két gyerekem összehangolása. Elméletben megvan nekem is minden, szuperül el tudok tervezni előre; de ott van a gyermekeimnek az eltérő személyisége, az eltérő napirendje, az önálló akarata, az éppen aznapi hangulata...stb., ami azért jócskán meg tudja nehezíteni a kivitelezést...

jan. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 évesem meg 2 hónaposom van, jó barátom a hordozókendő meg a leszrom tabletta. Tehát én a gyerekeket helyezem minden elé, ha kifolyik a szennyes a lakásból akkor kifolyik, ha 3 hete rendelt kaját eszünk, akkor az van, ezek mennek a leszrom fiókba. A szabad időkben meg jövök én. Most pl mindkettő alszik, én is pihenek, aludni nem tudok, de jól esik feküdni, és nem fogom feláldozni ezt 3 tiszta tányérért.

A konkrét szituációkban meg mérlegelek. Ha a kicsi tisztába lett rakva, meg van etetve, és biztonságosan fekszik az ágyában, akkor 10 percig ha kell, marad ott sírva, amíg a "nagyot" tisztába rakom, ha kell lemosom, stb. Általában 10 percet kibír azért, ritka, ha nem, most már szívesen nézi a kiságy forgót is. Altatni lehet egyszerre, a kicsi cicin, mellette másik kézzel fogom a könyvet és olvasok. De két oldalról ketten is hozzám tudnak bújni, nem muszáj választani.

Szóval kreatívan meg lehet oldani, nyilván nem könnyű, meg ha férjem tud home officeból akár csak 5 percig segíteni, az is nagy szó, de azért ő általában dolgozik. Ja és szinte mindent rendelünk online, nem cseszek ki magammal, hogy két kicsi gyerekkel szerencsétlenkedjek a boltban, velük mindig a parkba megyek, vagy játszótérre, hogy a nagy tudjon játszani, rohangálni, meg ott tombolhat, ordíthat, nem zavar senkit.

jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!