Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legszívesebben világgá futnék?

Legszívesebben világgá futnék?

Figyelt kérdés
Nekem nincs segitsegem, a férjem a munka miatt sokat van távol. Egy egy éves,tobbemberes babám van,mai napig szoptatom. Ataludt ejszakam fogantatás óta nincsen. Túl vagyok már hogy heti egy pár óra kimozdulas feltoltson. Szeretnék megenni nyugodtan egy ebédet (hogy közben nem kell épp akkor enni,hiába próbáltam öt perce),szeretnék nyugodtan elolvasni egy fejezetet egy könyvből (szeretném,ha nem egy elhasznált zokni lenne az agyam helyen,ami sokszor arra sem emlékszik,egy perce hova tette a kulcsát,sőt,van hogy gondolkodom valamin és érzem,hogy megy ki a fejemből,és tényleg kimegy..nem vicc!) Szeretnék felcuccolni,egy kis időre kilépni az életemből. De imádom a babám,persze. De úgy érzem nincs sejtem ami ne lenne fáradt. A férjem ráadásul munkahelyváltasban van (többet sajnos így sem lesz itthon) így anyagilag a próbaidő alatt nem érzem biztosnak magunkat. Anyós néha jön,de inkább ne tennék,mert egy tányér levest nem hoz,D emindig körülnéz,és talál valami kifogást( multkor pl : ablakot kellene pucolni,nem elég tiszta,ráadásul a megbeszélt kettő óra helyett már délben itt volt épp ledolni készültem a babával,azt hittem elsirom magam,hogy ennyi pihenés sem jut. Megmondtam neki jöjjön két óra múlva,ahogy beszéltük,mert aludni szeretnék...felhúzta magát azóta nem jött,de nem is baj.) Sokat írhatnek meg,de úgy érzem az is megnyugtatna,ha érezném nem vagyok egyedül.

febr. 1. 15:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Ezt nagyon átérzem. 😔 Most is alszik a fiam, de rajtam, mert letenni nem tudom. A napközbeni alvása sem pihentet, mert nem tudom lerakni. Max ha elviszem sétálni, a kocsiban alszik. Ez az énidőm.

Ide hozzánk nagyszülő sem jár, vigyük mi... Mondjuk ha így idejönne anyós, mint a tiéd, hogy kötekedjen, le is ordítanám.

Pont az ablakpucolás jár az ember eszében. Tavaly le sem mostam őket... Most februárban lesz egy éves a fiam.

febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Anyós inkább ne jönne. A város másik végén lakik,de egy percet nem segített,három hetes volt a babám,mikor szülinapom votk,és a szemre vetette,hogy nem hívtam meg ebédre..azt se tudtam merre vagyok arccal előre. A gyerekre soha nem fog vigyázni,de nem is hagynám,mert mindig olynakat mondd neki,hogy a hajam égnek áll..hagyjuk is őt,előbb utóbb úgyis az lesz,nem engedjük ide.
febr. 1. 15:30
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem olyan vészes amúgy az ablak,evszakonta le szoktuk mosni,ez inkább amolyan mibe tudok épp belekötni a részéről. Mindig bele tud valamibe. De mondom,ezt csak kiragadtam. Tőle függetlenül kivagyok. Ő csak a pont az i-re.
febr. 1. 15:31
 4/25 anonim ***** válasza:
16%

"Ataludt ejszakam fogantatás óta nincsen"


A fogantatás ota? 🤣🤣🤣


Mondjuk én nem vinnék levest, meg amúgy ételt a gyerekemnek, csak ha kimondottan kérné, pláne hogy a mai nők felháborodnak rajta, ha "anyuci ételt visz a pici fiának."


Beiratod q gyereket a bölcsibe és azt csinálsz egész nap onnantól, amit csak akarsz

febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Ha az anyós szerint ablakot kellene pucolni, nyomd a kezébe a vödröt meg az ablakpucolót és kezdheti.
febr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Igen, gyakorlatilag a fogantatás óta. Rohadt nehéz terhességem volt,kórházban is többször voltam.
febr. 1. 15:49
 7/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy egyedül. Ma én is világgá akarok menni. Pedig mi esténként alszunk.

Az anyaság brutálisan nehéz, érzelmi és fizikai hullámvasút. Segíteni szokott hogy kimegyek vele levegőzni, de ma esik az eső, így nem fogok.

febr. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Keresel valakit - szomszéd, ismerös, barátnö, babysitter -, aki fél napra ott van a gyerekkel, te meg "világgá mégy", elmégy valamerre és azt csinálsz, amire kedved van.

Ekkora gyerek már nem szopik sokszor, de elöre lefejt tejjel meg lehet oldani nélküled is.

febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
4es, ha a gyerek bölcsiben lenne, a kérdező gondolom menne vissza dolgozni
febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Pár hónappal ezelőttig még működött,ha egy pár órára kimozdultam..az első három négy hónapot leszámítva ami egy folyamatos szoptatás pelenkazas hasfájás miatti orditas volt. Utána egész jól el voltunk,bár akkor sem aludtam szinte semmit,de valahogy elég volt,hogy hetente kéthetente volt egy két három egybefüggő órám...mostanra,egy két hónapja azt érzem az is kevés. Olyan mintha elfogyott volna belőlem valami.
febr. 1. 16:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!