Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék ismét a babámra...

Hogyan tudnék ismét a babámra hangolódni?

Figyelt kérdés

A napokban volt egy éves a lányom. Az első három hónap arcul csapott hasfájos volt,nonstop szoptattam. Mire a hasfájás elmúlt,valahogy belejottem,és három hónap után éreztem hogy megjön az anyai ösztön,ösztönösen tudom,mi kell a babámnak. (Nem a szeretetről beszélek,az az elejétől megvan) Egy pár hónapja érzem azt,hogy kezd ez az ösztön cserbenhagyni. Nem tudom miért talán a napok daralnak be, én emg mindig fáradt vagyok,sokszor előfordul , hogy csak a túlélésre hajtok. A férjem reggel hét nyolc között indul,este hat hét között jön meg. Egy kisváros szélén lakunk,errefelé nem sok minden van,de ha lenne is,a babám még kétszer alszik napközben. De nem hiszem hogy a fent leírtak a problémák,ezt inkább csak a körülményeim leírására írtam,ha egyáltalán ez szükséges a kérdéshez. És nem érzem úgy,ha többet pihennek,meg jönne ez az ösztön. Fontosnak tartom leszogezni,hogy pont nem,és pont ez zavar. Mert heti egy délutanom van,mikor kikapcsolodok,bemegyek csak úgy a városba bámulni,vagy elmegyek futni,ilyenek,és vasárnap delott ráadásul mindig visszaalhatok a reggeli szoptatás után,a férjem vállalja a babát.) Tehát van valamennyi pihenésem, még ha a ygerek elottihez képest kevesebb jóval.


Szóval mostanában úgy érzem nem tudom azt adni a lányomnak,ami neki kell,de nem tudom miért érzem így..játszok vele,sokat vagyok vele,de úgy érzem valahogy csak rögtönzlk,nem jön úgy,zsigerből,mint háromtól kb nyolc-kilenc hónapos koráig. Nem tudom megnevezni ezt az érzést,nem tudom mitől van,de úgy érzem,nem vagyok jó anya,kevés vagyok. Hogyan kaphatnam vissza az anyai osztoneim?

Lehet hogy kusza lett,igyekeztem amennyire tudtam rövid is lenni és a lényeget is leírni. A férjem szerint egyszerűen csak fáradt vagyok ( a mai napig maximum hat órát alszom két részletben,de akkor az egy nagyon jó éjszaka volt) De én úgy érzem,ennél többről van szó.



febr. 1. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az van, hogy már nem baba. Egyre jobban megmutatkozik az akarata, és egyre jobban ki tudja fejezni magát. Ebből következik, hogy neked egyre kevésbé feladatod kitalálni az igényeit. Teljesen normális, hogy a testi-lelki szimbiózis bomlik. El kell fogadnod, hogy önálló személyiség, aki lehet, hogy a tiédtől teljesen eltér, de ez nem baj.
febr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%

Jó dolgodban nem tudsz már mit kinlodni kb..

Ja most már nem csak eszik alszik, ahhoz nem kell nagy tehetség. Tanítani, utat mutatni, irányítani, konfliktus kezelés ahhoz már inkább és ez neked nem megy.

febr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1: igen, valószínűleg nehéz elfogadom,mert rettentő gyorsan nő. Most szitlemyes már kész kis hölgy! Egyébként az jutott még eszembe hogy lehet hormonális oka is.. még szopattaom,de már csak reggel és este,valamint éjjel kb kétszer mikor felébred. Talán kilenc hónapos kora körül kezdtek ritkulnk a szoptatasok és talán ezzel is összhangban van.

A kettes válaszolot inkább nem is kommentalom.

febr. 1. 21:07
 4/11 A kérdező kommentje:
*most szültem és már kész kis hölgy
febr. 1. 21:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy azt mondod egyre kevésbé feladatom kitalálni az igényeit. Érzem,hogy igaz amit írsz, mégis úgy gondolom, valószínűleg helytelenül, hogy tudnom kellene éppen mindig mire van szüksége (na nem azért hogy majom módra mindent kielégítsek,hanem egy támpontként a lányomat megismerendő)
febr. 1. 21:10
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Jó hogy neked előtte ment, én mire rájöttem mi a p@lya, már nem az volt.
febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, hogy ez egy folyamat, amiben most ott tartotok, hogy lassan nem kitalálnod kell ösztönszerűen mit szeretne, mi a baja, stb., hanem rá kell vezetned, hogy mutassa meg, mutasson rá, vegye el, hamarosan mondja el, stb. Ez nem rossz dolog, sőt... szerintem nagyon jó! Az ösztöneidet már nem az "életben tartására" kell használnod, hanem a helyes terelgetésére, a konfliktus megoldásokra, vagy alapvetően a probléma megoldásokra. Pl. ha beteg, mikor jön el az a pont, hogy na ez már orvos igényes. Ha érzed, hogy valami nem oké, szakemberhez fordulsz és nem engeded lepattintani magad, mert egyszerűen ÉRZED. Érzed a gyereked lelki világát, ismered, tudod, hogyha fáradt, akkor esik-kel, ha dühös, hogyan tudod megnyugtatni, stb. Szerintem ez már egy következő fokozat. Te valahol a elakadták a kettő között és visszasírod az előzőt ahelyett, hogy nyitnál az "új kalandokra".

Vagy szimplán csak tényleg elfáradtál és kell egy kis szellemi feltöltődés. Bár én akkor inkább ürességet érzek és azt, hogy nem találok örömforrást a napiaimban, gépies leszek. Na akkor tudom, hogy kell egy szabad este...

febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Valamennyire azért kiismertem,már ha lehet ilyet mondani ennyi idő alatt, a lelivilagat,látom,mikor fáradt,mikor kell letenni,látom,mi hozzá dühbe,stb. De hát meg nagyon pici hamar változik minden. Ugyanakkor az is igaz,hogy nagyon hamar elrepült ez az egy év (utólag..) és nehéz feldolgozni,hogy a szülés helyet még sokszor most is érzem (nehéz volt) ,hogy pár hónapja még teljes szimbiózisban voltunk,most meg már egy önálló lény.Nagyon hamar történt. Majd belejovok. Első baba..

És ha magamba nézek azt is látom,hogy annyi mindentől szeretném.megovni,azt szeretném,ha mindig boldog kenne,de tudom,hogy ez nonszensz,meg kell tapasztalni neki a dolgokat saját magának,én csak ott lehetek mellette,hogy helyesen tereljem.

febr. 1. 22:43
 9/11 A kérdező kommentje:
*szülés helyét
febr. 1. 22:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kár ezt túl gondolni. Ő már nem lesz baba. Ha leragadsz ebben, akkor sosem éled meg igazán a jelent, márpedig szerintem a legeslegjobb fázisban van, amikor hihetetlen sokat fejlődik és szinte napról napra mutat valami újat. Ezeket próbáld megélni és emellett lélekben fokozatosan leválasztani. Neked lesz egyre nehezebb, ha ezt nem teszed meg.
febr. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!