Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Karácsony kisgyerekkel? Tudom...

Karácsony kisgyerekkel? Tudom ezer kérdés volt már, de olyan jó olvasni róla. Hangolódni az ünnepre.

Figyelt kérdés
Mi lesz a menü? Miket kap a gyerkőc? Mikor díszítitek a fát? Van valami különleges családi hagyomány nálatok?
2015. dec. 13. 08:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Mi 23-án díszítünk közösen a gyerekekkel.
2015. dec. 13. 08:55
 2/9 A kérdező kommentje:

A fa alá lego, társasjáték és könyvek kerülnek.

Lesz kacsa sült, sült hal, húsleves, töltött káposzta... persze nem egyszerre. Mákos guba is készül valamikor. A sütiket még nem tudom.

2015. dec. 13. 08:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Az ebéd még nem tudjuk mi lesz. Lehet, hogy halászlé a nagyiéknál. A vacsora a hagyományos: kenyér, alma, méz, dió, fokhagyma, vegyes kompót és mákos guba. A kisfiam egy futóbiciklit kap tőlünk, a nagyszülőktől pedig Mammut asztalt székkel. A fát délelőtt feldíszítjük együtt.
2015. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi lesz a menü, mert anyukám hívott meg minket vacsorára.

Mi nem ajándékozunk, mert sajnos nm telik rá, bár a lányom kap a nagyiéktól egy babát.

A fát 24-én reggelre díszítjük fel, hogy mire a lányom felébred már ott legyen a feldíszített fa.

2015. dec. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

17 hónaposunk van. A fát 24-én befaragja az Uram én pedig díszítem (valószínűleg a gyerkőc délutáni alvása alatt), és kerül rá néhány személyesebb, saját kézzel készített dísz is idén. Szenteste otthon leszünk hármasban (ehhez én ragaszkodom), arra fácánleves és sült lazac citrommártással van tervben, illetve valami egyszerű süti, mézeskalácsot pedig már készítettem. Másnaptól már megyünk ide-oda szüleinkhez, az ottani menüket nem ismerem, de biztosan lesz vad (vadász család vagyunk), illetve a dédi minden évben készít bejglit.

Mivel a nagyszülők és keresztszülők is tőlünk kértek segítséget ajándék ügyben (sőt egy részét én szereztem be nekik), így tudom, hogy a gyerkőc kap kismotort, hálózsákot, könyvet, puhatalpú cipőcskét, játékokat.

2015. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24-én ebéd után a gyerekek és én díszítjük fel a fát. 4 órára elmegyünk a templomba, miután hazajöttünk vacsizunk, utána bontjuk az ajándékokat. Az ünnep első és másnapja a családdal telik. A menü húsleves, töltött káposzta és sült hús lesz. Salátával. Sütni mézest, aprósütit és pogácsát szoktunk, 23-án a gyerekekkel. Készítünk díszeket, karácsonyi dekorációt a ráhangolódás jegyében. családi hagyomány a karácsonyi történet felolvasása, éneklés a gyerkőcökkel.
2015. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3èves ès 6hónaposak a gyerekek.23este altatás után diszitek fát.a nagy legot a pici egy zenèlős telefont kap.ès mindegyikuk kap ruhát. 24dèlután hozzánk jön mindenki sütizni.nagyszülők dèdszülők keresztszülők. Reggel van nálunk ajándèk bontás.mert utánna mindenkihez mi megyünk.ugy hangolodunk hogy együtt diszitunk a lakásban,nèha zenèt hallgatunk.most majd jön a mèzes kalács sütès ès karácsonyi diszeket kèszitünk a naggyal.
2015. dec. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
24-én díszítjük a fát férjemmel 2 gyerekünk van, egy 3 éves kislány, aki játékkonyhát kap és egy majdnem 2 éves kisfiú, aki dömpert kap, anyukámtól, akivel együtt lakunk, könyvet kapnak. A menü minden évben hagyományos, Szenteste káposztaleves, hal krumplipürével, mákos és túrós guba, bejgli. Ezt közösen csináljuk anyukámmal. Az ünnep többi részére készítünk töltött káposztát, rántott húst, krumplisalátát, húslevest, mézes szeletet és dobos szeletet. Jövő hétvégén tervezünk mézeskalácsot sütni a gyerekekkel. Délig böjtölünk, kivéve a gyerekek, 6 körül vacsora, aztán ajándékosztás. Mi nem járunk sehova, hozzánk jönnek 26-án a rokonok.
2015. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 18. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!