Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldottátok meg kéthetes...

Hogyan oldottátok meg kéthetes baba mellett?

Figyelt kérdés

A kisfiam eszik, majd elalszik, de amint elmegyek mellőle, egyből kipattan a szeme és üvölteni kezd. Ott tartunk, hogy lassan pisilni se tudok kimenni, mert akkor is üvölt. Utána nem tudom semmivel megnyugtatni csak szoptatással. Rendeltem hordozókendőt de még nem érkezett meg, de ahhoz sem szeretném hosszú távon hozzászoktatni mert félek, hogy utána csak abban alszik el.

Nem szeretném sírni hagyni sem. Aki hasonlóan volt, mit alkalmaztatok?


febr. 7. 13:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez ilyen, 4. trimeszter a neve. 6-8 hetesen jobb lesz, mind atmegyunk ezen. Rad van szuksege, a kozelsegedre, benned volt 9 honapig !

Addig teljesen nyugodtan hagyhatod sirni, mig wc re mesz . Egyedulallo anyuka voltam, igy nekem akkor is kellett ha olyan kajat csinaltam ami kozben nem lehetett fogni.

febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, megnyugtattatok. Sajnos a családban bárkinek mondom ezt, úgy néznek rám, mint az ufóra, hogy miért üvölt ennyit a baba, és hallgatom mindenkinek a történetét, hogy ők mennyi mindent meg tudtak csinálni, pelenkát mosni közben stb., nekem meg csak be kéne raknom a gépbe a ruhákat és hasonlók...
febr. 7. 15:03
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ilyenkor mindenki okoskodik, mar elfelejtettek milyen.


Meg egy hajmosas is extra luxusnak szamit. De tenyleg nem tart sokaig, par het. Elvezd ki, az enyem mar 8 eves, de mit nem adnek erte, ha vegigcsinalhatnam ujra az ujszulottkort...🥰 11-es voltam

febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szinten 11 es vagyok. A most 85 eves szomszedom meselte, hogy az egy eves gyereket odakototte anno a kisagyhoz, es milyen sok mindent meg tudott csinalni mellette, hogyhogy en nem ?!
febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Jezusom...
febr. 7. 15:34
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos tanács: ezeket az embereket zárd ki az életedből legalább 2-3 hónapra. Semmi szükség az okoskodásra.

Megjegyzem 1,5 éves a kislányom és az én fejemben is megszépült már a letehetetlen korszak emléke, mi lehet annál, akinek már felnőtt gyerekei vannak? :D

febr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdező, nyugodtan oszd el tízzel, amit más "mintaszülők" mondanak. Mert igen, tényleg van az a kis szerencsés réteg, akiknek annyira egyszerű babája van, aki mellett mindent meg lehet csinálni, és még pihenésre is jut idő mellette. De a legtöbbször, aki ezt mondja, annak vagy megszépültek az emlékei az évtizedek alatt, vagy volt segítségük, vagy ugyan tényleg megcsináltak mindent, de azt verítékezve, boldogtalanul, kialvatlanul, vagy hagyták üvölteni a gyereket, amíg csinálták a dolgukatstb., csak ezt már nem igazán szeretnék elmondani.

Nem csinálsz semmit rosszul. Most alapozod meg a bizalmát, nyugodtan reagálj rá, és nyugodtan hordozd. Senkit nem vittek hordozókendőn diplomaosztóra, és senki nem jár haza a párja mellől szopizni az anyjához. Attól meg semmi baja nem lesz, hogy sír, amíg vécére mész.

febr. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Fiam eszik, alszik baba volt. Megetettem, büfi és elaludt. Leraktam simán, azt csináltam mellette amit akartam, akár bombát is robbanthattak volna mellette, nem kelt fel. A lányom mint a tiéd, olyan szinten jött elő a negyedik trimeszter, hogy az első heteit rámkötve töltötte, mert ahogy leraktam bárhová keservesen sírt. Folyamatosan cicin volt, kendőben rajtam és úgy aludtunk amikor letudtam tenni valami csoda folytán, hogy babaöbölben volt és a kezemet fogta, de így is sokszor virrasztottunk, mert inkább az ment, hogy szoptatás és a mellkasomon aludt. Én meg nem mertem elaludni, nehogy leessen. Amikor már nagyon kivoltam az apja fogta, vele még csak csak elvolt. Más hozzá sem tudott érni 🤷🏼‍♀️. Én ezt hallgattam, hogy "magamra szoktattam", mert mással nem maradt meg egy percet sem, 1-2 hetes babáról beszélünk, akit még ha akartam volna se tudok erre nevelni 😂. Volt sértődés amikor elmagyaráztam, hogy egy kisbaba. Az anyjá akarja, cicit, tiszta pelust és azt, hogy békén hagyják aludni. Szóval vannak szerencsések, akiknek a babája eszik-alszik, másoké hetekig csak akkor nyugodt, ha az anyja fogja. Teljesen normális 🙂
febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Babakocsiban tologattam amíg főztem, mellé tettem a pulcsim hogy érezze az illatom
febr. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

A babakocsiban tologatas nalunk is bevalt, allandoan a kereket torolgettem egesz nap :D

Hordozni nem tudtam gerincproblema miatt, szerencsere a babakocsiban aludt 5-10 percet

febr. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!