Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldottátok meg kéthetes...

Hogyan oldottátok meg kéthetes baba mellett?

Figyelt kérdés

A kisfiam eszik, majd elalszik, de amint elmegyek mellőle, egyből kipattan a szeme és üvölteni kezd. Ott tartunk, hogy lassan pisilni se tudok kimenni, mert akkor is üvölt. Utána nem tudom semmivel megnyugtatni csak szoptatással. Rendeltem hordozókendőt de még nem érkezett meg, de ahhoz sem szeretném hosszú távon hozzászoktatni mert félek, hogy utána csak abban alszik el.

Nem szeretném sírni hagyni sem. Aki hasonlóan volt, mit alkalmaztatok?


febr. 7. 13:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Ne aznonnal tedd le, mikor elaludt, hanem vàrj 20 percet, mire mèlyen alszik. Ennyi idős baba mellett a szoptatas-wc-re memes, evès, alvàs-pelenkàzàs-on kìvül ne törődj màssal.
febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Mindig kivárom míg mélyen elalszik, és az ágyunk melletti öbölbe teszem, de amint felülök már ébred is. :(


Ma is csak úgy tudtam enni, hogy közben végig sírt mellettem, hiába volt rajta a másik kezem, egyszerűen nem nyugtatja meg. Segítségem sajnos nincs, kaját rendelem.

febr. 7. 13:28
 3/26 anonim ***** válasza:
88%

Ez a 4. trimeszter.

Másrészt tökmindegy te mit akarsz, ha a baba rajtad akar lenni, akkor mindegy hogy trükközöl vele, üvölteni fog, ha lerakod.

Első gyerekkel még én is izgultam, hogy érettségire is hordozva kell vinni, másodiknál már nem is erőltetem, hogy lerakjam (2 hónapos).

És azóta az első is tökéletesen jól átszokott a "nagy fiús" ágyába, nem kell ezen izgulni, mindegy mivel fáraszt az anyós meg a szomszéd, idővel leszoknak rólad.

febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Az én kislányom is pont ilyen letehetetlen volt (nem akarlak elkeseríteni, de nagyon sokáig). Viszont legalább viszonylag korán elkezdte átaludni az éjszakákat.

Egyszerűen el kell fogadni, hogy nem lesz semmi baja, ha sír, amíg elmész pisilni, vagy amíg eszel pár falatot és fél kézzel ringatod, vagy rázod a pihenőszéket/hintát. Neked is lehetnek/vannak igényeid, nem kell az alapok elé (evés, ivás, wc) elé helyezni mindig a babát. Én ezt brutál túlstresszeltem, ma már nem tenném. :)

febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Mi vettünk még egy babakocsit és abban is elaludt. Ha nem tologattam felkelt, de nem azonnal. Pár percem volt. Ha kézben aludt el azonnal felkelt mikor leraktam, mindegy volt mennyit várok.
febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
*az én kislányom is korán átaludta az éjszakát de mindig is rossz alvó maradt nappal egyébként.
febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém babakocsiban aludt napközben, de az első 2 hónapban hordozó kendőben alidt el és áttettem a babakovsiba és mentünk. Ha hazaértünk nem zavarta hogy áll a kocsi.

Aztán egyszercsak elaludt a kocsiban mire kiértünk a házból, úgyhogy nem izgulnék, nem fogja megszokni a hordozót, de most te kellesz neki.

Nem fog ez örökké tartani.

febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
89%

Az első fiam ugyanez volt. Én nonstop cipeltem kezemben, hordozóban, kendőben. Rossz alvó is volt nagyon. Két éves korára lett sokkal jobb. Addig még ringatva is altattam. Magától szokott le mindenről.


A második fiam most(6 hetes) egyenlőre teljesen az ellentéte. Le tudom rakni, néha elég neki ha csak a kezemet ráteszem este és a cumiját.visszaadom és alszik tovább. Nem üvölt csak nyöszörög stb.


Előszőr azt hittem, hogy az elsőt mi rontottuk el, mert én is kaptam az ívet hogy elkényeztettük, de most a második fiam megerősített ebben, hogy tényleg minden gyerek más és mások az igényeik. Szóval lehet most nagyon nehéz, de el fog múlni és nem tudod elrontani az ekkora babát/ gyereket.

febr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Az en törtenetem egy az egyben ugyanaz, mint 8-é. A nagyfiam 2 és fél evesen egyszer csak ataludta az ejszakát és azóta is. Oviban is elalszik gyorsan egyedül. Pedig az első évben kb nonstop testkontaktban voltam vele, máskülönben üvöltött.
febr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Fekve etettem és amikor elaludt elmentem onnan, így nem volt pakolászva és nem tűnt fel neki
febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!