Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok az egyetlen aki nem...

Én vagyok az egyetlen aki nem szívesen megy baba mama klubba?

Figyelt kérdés

Férjem,anyósom folyton basztat miért nem viszem a fiunkat baba mama klubba. 13 hónapos. Azon túl,hogy kb a világ végén lakunk,és be kellene buszozni a belvárosba és onnan még gyalogolni is,azon túl,hogy a fiam még mindig napi kétszer alszik,délelőtt délután,szóval,hogy a logisztikai részén már megbukik a dolog,nekem sincs igényem rá. Azzal érvelnek,hogy magának való lesz a gyerek,meg szokja a társaságot. Én meg azt mondom,egyrészt a gyereknek többet ér az alvás (a férjem szerint kibirna ha egyszer egyszer nem alszik,szerintem meg szüksége van rá,plusz én kínlódik vele ha túlporog..),mint a programok,másrészt nem látom rajta,hogy unná a fejem és olyan nagyon vágyna más gyerekhez,harmadrészt a tokomnek sincs kedve ilyen helyekre menni. Fáradt vagyok és nyűgös (még mindig messze vagyunk az ataludt ejszakaktol,már ha egyáltalán lesz valaha olyan) nem hiányzik a futkosas meg más anyukák nézegetése (bocsánat mindenkitől,de vagy olyan nyűgös,fáradt anyukák vannak,mint én,vagy a minden fasza tökéletes,akikre szintén nem vagyok kíváncsi). Fog majd járni bölcsibe,oviba,ott majd megszokja az embereket. Naponta vagyunk a friss levegőn is.

Nem azért,hogy ez bármiben befolyásol,de ki hogy van ezzel,gondolom van más is,akinek úgy kell ez,mint púp a hátra?


febr. 7. 15:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nyilván nem te vagy az egyetlen.🙄
febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%

Nem, én sem szeretek járni, ringatora sem szeretek járni.

Két éves a fiam, és köszi, elvan efféle dolgok nélkül is.

Ringaton egyszer voltam, azonkívül, hogy a fiam végig ordította, már csak az volt a szörnyűbb, hogy az anyukák kibeszeltek mindenkit akit csak lehetett..

Az egyik anyuka meg is mondta, hogy ő csak azért jár, hogy hallja a jó pletykákat....No kössz, én nekem ez nem hiányzik.

febr. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Én nem szeretek menni, legtöbb nap kevesebb időm van megfürödeni, mint ami alatt egy cumisüveget elmosok, hiányzik a ráknak a hátam közepére. Ember társaság hiányzik, nem nyünnyögó anyukák, akik édes többesben kérdezik, hogy ti ciciztek még? De a lányom egyértelműen odavan a gyerek társaságért, ragyog, amikor másik gyereket lát. Úgyhogy összeszedem magam és megyünk (ráadásul 2 gyerekkel), de megértem, akinek nem hiányzik.
febr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
92%

Én a zenebölcsivel vagyok így, itthon elénekelgeteg a fiamnak (17 hós lesz jövő héten), de mivel borzasztó anti-tehetség vagyok minden zenével kapcsolatos dologban, így a hátam közepére nem kívánom, hogy ott énekelgessek meg tapsoljak mások előtt... viszont a fiam egyke, a játszin ilyenkor nincs egy lélek sem általában, mikor mi megyünk, ezért összeszorítom a fogam (meg a szám 😀) és megyünk heti 1x, hogy picit gyerektársaságban legyen, mert úgy látom, hogy ráfér 🙂

Mondjuk nekünk 5 perc séta, a világ végére valószínűleg nem vinném ezért, és ha tavasszal megjelennek a környékbeli gyerekek is a játszótereken, akkor lehet ritkítok a gyakoriságon én is 🙃

febr. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
74%

Én sem szeretem, de nekem mondhatja bárki, hogy menjek, nem csinálok ebből ügyet. :D

Voltunk többfélén, egyik sem kötötte le, így nekem abból állt, hogy:

- Öltözzünk, pakoljunk, induljunk, elfogunk késni.

- Ne sírj az autóban kérlek, mindjárt kiszállunk stresszel beszélek hozzá és nyugtatom mint valami idióta (sosem szeretett autózni), hogy ne ordítson.

- Mivel a foglalkozás nem igazán érdekelte, egy óra masszív stressz, hogy most ne mászkálj, most ne sírj, most hagyd ezt békén, blabla...

- Majd futás haza, mert evés, alvás idő van. Az autóban megint megy a nyugtató gügyögés és hulla fáradtan esek be az ajtón úgy, hogy még dél sincs.

Nekem ez nem kikapcsolódás és nem szórakozás. Vannak a játszóról ismerőseink, ha gyerektársaságot akarunk, akkor írunk egymásnak és a játszón találkozunk. Közelebb van, kötetlenebb és nekem is jut időm három értelmes mondatra esetleg.

Ha lenne valamilyen foglalkozás itt a szomszéd utcában, akkor annak adnék megint egy esélyt, hátha, de amúgy már nem próbálkozunk. :) Olyanra végképp nem mennék, ami ütközik az alvás idővel. A babauszit azért fejeztük be pl., mert áttették reggel 8-ra a kezdést. Az én lányom 9-ig alszik. Nem fogom két órával előbb ébreszteni, hogy odaérjünk, majd utána hulla fáradtan és hót nyűgösen küzdeni vele a délutáni alvásig.

febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vittem míg aludt délelőtt, pedig 15 perc gyalog. Alvás helyett vinni, az kizárt dolog. Semmi baja nem lett.
febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
61%

Nekem semmi kedvem az ilyen klubbokhoz. Nem érdekelnek az átlag anyák unalmas dolgai. De a játszotéren sem állunk szóba senkivel, mert nincs kedvem a jópifozáshoz.

Barátok hasonló korú gyerekeivel elvagyunk, kisfiam is velük szocializálódik pár hetente.

Nekem ezek a klubbok nagyon nem jönnek be.

febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
74%

En szeretnek jarni ilyesmi helyekre, ketszer voltunk is, de nagyreszt megoldhatatlan pont az alvasok miatt, mert valtozo, hogy mikor alszik el a kisfiam es meddig.

Nyilvan az alvas rovasara nem mehet semmi, hulla faradt gyerekkel ertelme nincs kimozdulni, szoval nem eroltetem.


Ferjed legyen szepen otthon 1 napot a gyerekkel, keljen hozza ejszaka o, majd nappal probalja ki, milyen ha nem alszik a baba. Garantaltan nem fog tobbet ilyen baromsagokat beszelni.

febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
30%
7, azért nem kicsit hordod fent az orrod...vigyázz, nemhogy beleesik az eső ...
febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekekkel sem jártam, vhogy úgy éreztem, nem nekem való. Ráadásul nekünk is buszozni kellett volna. Inkább kihagytam. Már óvodások, semmi bajuk nem lett, szépen beilleszkedtek, beszoktak. Semmi köze hozzá, hogy jár-e előtte közösségbe. Persze néha össze járunk barátokkal és a gyerekeikkel, max ennyi volt, meg néha a játszótéren találkoztak más gyerekekkel.
febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!