Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éhségsztrájkoló 20 hónapossal...

Éhségsztrájkoló 20 hónapossal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kisfiam eddig se volt nagyon jó evő, de azért eszegetett, a kedvenceiből egész jó mennyiséget megevett, és egyre nyitottabb volt az újdonságok iránt is, amikor minden elromlott. Mostanában semmit nem eszik szívesen, még a rágcsákat se (már mindent bevetettem, amúgy eddig nem kapott sok nasit).


Egy pár hete a kedvenceiből is csak pár falatot eszik, köztes időben nem fogad el semmit, csak vizet iszik, a tejet sem fogadja el. Estére szokott még kapni 240 ml tápszert, és ennyi. Gyümölcs, zöldségből kb semmit nem eszik, ha jó kedve van a zacskós gyümölcspüréket megeszi.


Mi történt vele? Lehet a foga miatt nem eszik? Meddig tarthat ez az időszak? Nálatok volt ilyen ?


febr. 12. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hány foga van?

Amúgy lehet időszakos is, de a fogai is zavarhatják.


Erőltetni nem szabad meg nem is érdemes, annyit tehetsz, hogy kínálod étellel és nem fog éhen halni.

A rágcsa nem jó irány, azt ne adj neki. Semmit sem tesz hozzá az étrendhez, üres szénhidrát.

Én zacsis gyümölcspürét max kisétkezésre kínálnám. Abban legalább van vitamin, de főétkezésnél azt sem adnám.

febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha majd éhes enni fog,ha majd eléggé éhes. Nem tudsz vele semmit csinálni. ne adj neki minden szemetet,ilyenkor lehet jól rakapatni,ha mondjuk a dormit megeszi..ne adj neki szemetet.

Négy gyerekem van,mindegyiknek volt hosszabb rövidebb időre vagy ilyesmi,vagy csak,hogy egy bizonyos kaját evett meg ( a legkisebb lányom három éves,épp most tartunk ott,hogy csak virslit hajlandó enni..ez sem a legjobb kaja,de már három éves,mégsem másfél,mint a tiéd. Plusz ha jön az ovi úgysem lehet meguszni hogy ne kapjon nem minőségi ételt. De a tiéd még pici.

Azt tanultam meg a négy gyerek mellett,hogy rengeteg dolgon nem érdemes agyalni,ez az eszik vagy nem is egy ilyen kérdés. Nyilván ha a kiszáradás fenyegeti,vagy lekezd fogyni az más én a normál esetről beszélek. Majd eszik és iszik ha éhes lesz.

febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
16 foga van, még 4 rágó hiányzik neki, már jönnek szegénynek hónapok óta, hol jobban viseli, hol kevésbé. Főétkezésre nem kap nasit, sem gyümölcspürét sosem, ilyenkor főtt étel van vagy szendvics, tojás, stb, ha csak pár falatot eszik is, utána hagyom menni. Két étkezés között szoktam ilyenekkel kínálni, de túl sok sikerük ezeknek sincs. Egyébként masinak leginkább sós rágcsát adok neki, pl pufi, sajtos tallér, de igazatok van, ezekre se akarom rászoktatni.
febr. 12. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, az étkezések közötti rágcsa miatt annyira sem éhezik meg, mint egyébként, ez a legfőbb baj vele étvágytalan gyereknél. Még ha egy kis fehérjét enne is vele jobb lenne, de így nagyon egyoldalú.


Az én fényevőm már 6 éves egyébként. Ha az ő kívánsága teljesül ebédre is gyakran megesik, hogy csak pár villányit eszik belőle. Iskolában sem hiszem, hogy sokat eszik, mert a vacsorára tényleg éhes, hétköznap. Ha ebédel rendesen meg vacsira nem eszik semmit.. Viszont nála 2 éves kora után volt egy korszak, mikor hónapokig nem evett ennyit sem. Pedig ő addig nagyon evő volt és egyik napról a másikra elutasított majdnem mindent, amit korábban szívesen evett.

febr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam nagy evő volt mindig, de azt megfigyeltem ha reggeli ut@n tízóraira kapott valami pl banánt, akkor az ebéd fele sem ment leneki.

Ne etesd 2 étkezés között, igyon vizet és ennyi.

febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!