Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért éhségsztrájkol a 4 és...

Miért éhségsztrájkol a 4 és fél hónapos lányom? Nem eszik, nem hízik - mit tegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok! a kislányom nagy étvágyú volt egészen 3 hónapos koráig, azóta egyre rosszabb a helyzet. 3,80 kg-mal született, most 7 kilós, régóta tápszeres (sajnos...)egyébként vidám kiscsaj. de az evések mostanában katasztrófaszámba mennek. egy órába is beletelik, mire megeszik 150 ml tápszert. van, hogy csak rágja a cumit, pedig a kutacsa horpad! alig hízik az utbbi hetekben. az orvosom telefonon azt mondta két hete, hogy adjak a HA tápszer helyett mostmár simát, hátha az jobban izlik. semmi változás.

most napi 750 ml körül eszik, éjszaka nyugodtan alszik, de kaka előfordul, hogy kimarad.

el fogom vinni orvoshoz, hogy nézze meg, de hátha valaki tud tapasztalatot írni hasonló esetről.

az ínyét dörzsöli, de nem evett azután sem, hogy bekentem.

Ötlet, mi lehet a baj?

Nagyon köszönöm, ha válaszoltok!


2010. máj. 25. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora cumival eteted? Lehet váltani kéne 1-esről 2-esre, nálunk is volt ilyen időszak, szintén tápszeres a babám sajna. Először csak azt vettem észre hogy 30-40 perc alatt issza meg az adagját, aztán már azt sem. Cumit váltottunk és megoldódott a probléma.
2010. máj. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérj a dokitól sinlac pépet, abból tehetsz 1-1 kanállal a tápijába, hátha jobban izlik majd neki. 4 hónapos kortól adható.
2010. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hozzataplalsz mar? Nekem ez volt a megoldas alig vartam, hogy betöltse a 4. honapot. azota megint elfogadja a tejet szivesen es imadja a fözeleket. a 3.4. honap között katasztrofa volt. az enyem egy nap kb 700at eszik plusz egyszer fel adag gyümi uzsonnara (több nem megy) es egy fözelek a deli tej helyett, vegre megint minden rendben. Most 5 honapos
2010. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sziasztok! képzeljétek, hogy egy kis tűszúrásnyi sebet fedeztem fel ma reggel a lányom ínyén. olyan, mint mikor a fog áttör (legalábbis a nagyobbik gyerekemnél ezt láttam :) ) a bibi ott van, hogy a szemfognál van a seb! most nem tudom, hogy megsértette-e valamivel, vagy tényleg a foga... ha az utóbbi lenne, legalább meg lenne a válasz az éhségsztrájkra.

de létezhet ilyen, hogy 4 és fél hónapos gyereknek először a szemfoga bújik?

ezek a gyerekek mindig tartogatnak valami újat... :)

2010. máj. 26. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!