Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mondjuk egy 45 perces...

Ha mondjuk egy 45 perces szoptatás után az újszülött újra kéri a cicit akkor oda adjátok? Milyen egy esti/éjszakai rutinotok?

Figyelt kérdés

Most várom az első babám még nem volt gyerekem ezt kiemelném, de sokat nézegetek ilyen napi vagy esti rutinos vidiket csak hogy kevés tapasztalatot gyűjtsek, és van ahol elmondják hogy majdnem minden órában fél órát etetik a gyerek, majd pellus csere ezt csinálják vagy 3-4 órán keresztül és csak utána alszik a baba.


Hogy ez valami újszülött szokás, nektek mik a tapasztalaitok és rutinotok? Ha ejszaka alig alszotok mert etetni kell és fent van akkor utána reggel mikor kelltek fel? És hogy megy utána a nap?



dec. 26. 16:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Újszülöttnél csak próbálsz túlélni, akkor alszol amikor tudsz. Nem minden baba lóg egész nap cicin, nálam az egyik pl. max 10 perc alatt végzett.
dec. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Újszölöttnél nem igazán van rutin. Az olyan fél éves korra alakul ki, HA kialakul. Ahogy első írja, túlélésre mész. Teszed amit kell. Ha éhes eteted, ha alszik akkor eldöntöd, hogy te is alszol vele vagy csinálsz valamit a háztartásban. Első fiam mellett semmit nem tudtam csinálni. Csak cicin aludt el, ha levettem sírt, letenni kiságyba lehetetlen volt. Így akkor aludtam amikor ő aludt rajtam. Most a második fiam egy hetes, ő egyik 15percet, alszik 1/2/3 órát, felkel nézelődik picit, eszik megint alszik egy jó nagyot.
dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen,első babánál ilyen. Plusz túlélésre mész,de ilyenkor nincs is más dolgod kb. Másodiknál sajnos esélytelen,hogy 24 órán át fekszel és szoptatsz fél éven át,miközbe a nagyot is el kell látnod. Vagy ha több nagyobb van,akkor őket is.
dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bogica0616 ***** válasza:
57%
Újszülöttnél de még kisbabánál sincs kőbe vésett rutin. Eteted ha éhes, tisztába teszed, nyugtatod akár cicin, hogy ne sirjon járkálsz vele akár egész nap és éjjel. Alszol ha tudsz, ha van segítséged, ha nincs akkor is el kell látnod. Majd a gyereked eldönti ezeket, hogy mikor kellesz és mennyit alszol.
dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen, minden nyekkenésre kapott cicit a babám. Nem bántam meg, nagyon nyugodt baba volt (már kisgyerek). A napirend, rendszer ideje ilyenkor még távoli, fölösleges is stresszelni magad vele.
dec. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

"Ha mondjuk egy 45 perces szoptatás után az újszülött újra kéri a cicit "


Igen. Egyértelműen. Bal mellről a jobbra, jobbról a balra ameddig csak kéri. Ha bealszik, elsőnél aludtam vele. Másodiknál megpróbáltam becsempészni az ágyba, hogy aktívabban foglalkozzam a "naggyal". Ha nem sikerült vagy felébredt, akkor maradt kézben/mellen és úgy mentem a nagy után. Megtanultam félkézzel szoptatni, feneket törölni. Igen, akármilyen undorítóan hangzik, de ha nem így teszek, nem lett volna elég tejem.

dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönönöm:) mindenkinek ment a zöld kéz.
dec. 26. 19:39
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez úgy volt, hogy az első 3 hónapban a lányom kb nonstop a mellemen volt. Nap közben kendőztünk, ha csinálni alartam valamit, éjjel pedig együtt udtunk, így nem kellett felkelnem, csak odafordultam, szoptattam, és aludtunk tovább.

Nagy adag szerencse is volt benne, de nem volt jellemző a kialvatlanság. Néha előfordultak nehezebb éjszakák, de én úgy éltem meg, hogy a lányom könnyű eset volt, a 3-6 éjszakai ébredéssel.

Reggel keltünk, amikor kialudtuk magunkat, én nem stresszeltem ezen, ha 7kor, ha 10kor, mindegy volt, a nap többi részét ehhez igazítottam.

Ha nem volt fix program, eszembe nem jutott szívatni magam fix keléssel. Sosem órához igazítottam a napot, hanem a tevékenységek sorrendjéhez. Felkelünk, pelus-ruhacsere, kaja, "játék" alvás

dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8. Válaszoló

Örülök hogy írtad hogy nem stresszelsz azon, hogy mikor ébredsz fel 7kor vagy 10 kor, emiatt is féltem kicsit, mert azt hittem minden kismama ilyen 7 körül már fent van és ugyan úgy végzi a napi dolgait mint baba előtt.

De én erre képtelen lennék szerintem főleg ha egész éjszaka 1-2 órát aludnék.


Segítségem az lesz, a párom már most is segítőkész mivel egyszerűen annyira undorodok a kaja szagtól hogy ő szokott főzni 3 naponta:) ilyenkor ki se merek menni a konyhába mert oda okádok:'D

dec. 26. 21:00
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen, mindig odaadom. Most is kisebb megszakításokkal már vagy 4 órája itt fekszem a 2 hetesemmel, annyi időm volt hogy gyorsan ettem, meg megfürdettem, lefektettem a 3 évesem.

Cserébe viszont egy nagyon nyugis baba, este nehéz, de amúgy sokat alszik.


Az első na az kemény volt. Ő másfél-2 óránként evett nappal is, éjjel is, ott tényleg a túlélésre játszottam, azt se tudtam sokszor merre van az előre olyan fáradt voltam. Anyám és anyósom hozták az ételt, mert főzni képtelen lettem volna. Ehhez jött a fájó gátseb is. Amúgy 6 hét után jobb lett, elkezdett hosszabbodni a 2 szoptatás közti idő, bár leginkább azzal hogy a kezdeti 40 perc, 10 percre csökkent.

dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!