Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos baba a földön, ti...

4 hónapos baba a földön, ti hogy csináljátok/csináltátok?

Figyelt kérdés
A játszószönyegről most polifoam szőnyegre váltottam hogy ezzel is segítsem a mozgásfejlődését. Kereken 4 hónapos. Most ott tartunk hogy oldalra fordul már, es próbálkozik a teljes átfordulással is, bár sztem eltart még egy dbig amíg tényleg sikerülni fog neki. Szeretnem hogy sokat legyen a földön, a gond viszont, hogy nincs el sokáig, ha én is ott vagyok akkor jóval tovább bírja, de ha egyedül hagyom, 5 max 10 perc után ordít es követeli h vegyük fel. Legszívesebben egész nap cipeltetné magát. Olvastam itt különböző véleményeket, van aki hagyja ordítani a babát, van aki hordozza otthon is. Ti hogy látjátok, melyik a helyes megoldás?
febr. 22. 18:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez a sirni hagyas regen volt szokas , mikor a noknek attol, hogy szultek, meg dolgozniuk kellett kint a foldeken. Azert manapsag eleg keves ilyet hallani ( ne a cigany putrikbol induljunk ki). Olyan 15 eve olvasom a Gyakorit, es kb. egy valaszt se, lattam, hogy azt irtak, hagyjak sirni.


Persze az megint mas mig az ember elmegy wc-re , vagy megcsinal egy szendvicset. Egyedulallo anya vagyok, es igen hagytam sirni mig pl. kivittem a kukat heti egyszer, vagy kiontottem a tesztarol a forro vizet.

A masik meg, ha mar 2-3 gyereked lesz a kicsi mellett, es mig furdeted a ket evest, addig bizony szinten hagyod sirni, de ez megint elengedhetetlen, mert nem fullasztom bele a kadba az egyiket a masikert.


De nem, osszessegeben a babak egyike sincs el egyedul, 3-4 evesek mire 10 percet eljatszanak magukban.

Pont ezert mondjak, hogy milyen faraszto a gyerekneveles, mert bizony 0-24 ora.

febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam hogy ez normális jelenség :)


(Egyébként nem lesz következő gyerek, nincs az az Isten hogy én ezt még egyszer elölről kezdjem 😂😂)

febr. 22. 21:20
 13/14 anonim ***** válasza:

Egyebkent ha belegondolsz, mi felnottek sem szeretunk egyedul. Az ember tarsas leny. Plane egy gyerek, a te esetedben egy csecsemo. Neki meg kizarolag te letezel, sot, az elso 6 -8 honapig a szeparacios szorongas elso hullamaig, azt hiszik te es o egyek vagytok. Nem tudja, hogy o kulon szemely.

Na majd a szeparacios szorongasnal megtudod :D

febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kiváncsi leszek hogy lesz később de nekem ez a pici baba kor nagyon nehéznek tűnik, és már most sokkal jobb, így hogy 4 hónapos, mint a legelején. De aztán lehet tényleg visszasírom majd ezt az időszakot 😅
febr. 22. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!