Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tud forogni, de már 4...

Nem tud forogni, de már 4 hónaposan négykézlábra áll, normális ez?

Figyelt kérdés

Abszolut nem tud forogni, de hason felnyomja a labait negykezlabra es onnan visszafordul. Nem szándékosan, csak annyira nem tud magaval mit kezdeni. A tamaszkodasa is kétseges, sokat emelgeti a kezeit.

Marcius 8-án lesz csak 4 hónapos.

Aggódom. Mindenki mondja hogy ügyes, de szerintem ez pont nagyon nem jó így.


febr. 29. 11:40
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Utolsóval annyiban mindenképp egyetértek, hogy szerintem is magától kell mindent megtanulnia, a naggyal sem voltunk sehol, de ilyenkorra már tudatosan oldalára fordult. Sőt pár napon belül hasra. Most is csak azért vittem dévnyre a kisebbet mert 2 hónaposan kifogásolták a fejtartását. De alapvetően azt vallom hogy ha nem tudja magától akkor hiába segítjük, neki kell megérnie rá. Csak elkeserít hogy ilyeneket produkál :( megijeszt, mert látom hogy nem tud mit kezdeni magával se háton se hason.
febr. 29. 14:13
 12/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon sokáig hordoztam kendőben, csak úgy aludt napközben az első 2 hónapban kb. Amúgy már hason alszik, viszont ha kézben van a fejét ugyan megtartja, de a háta begörnyed. Szerintem 4 hónaposan a nagyobbik gyerekem már gyönyörűen tartotta a hátát.
febr. 29. 14:15
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor te vagy az okos meg a cikk,se a fejlődésneurológusok,se a dévényesek,senki más szakember. 10# Egyébként elviszed egy fejlődésneurológushoz,az első kérdés hason mennyire szeret lenni,bírja e tartani a fejét. Sőt közli,hogy legyen piciket hason. Szabad mozgás biztosítása ez is,nem járattatásról,stb. beszélünk. Sokan amúgy is hason altatnak. A koraszülötteket alapból hasra teszik az inkubátorba sokszor. Amúgy igen,régen is megtanultak mindent az őskorba, például a dévényes is mesélte,hogy annak idején behajítottak a járókába,kompba,szabad mozgás 0 volt akkoriban még is megtanult mindenki járni,stb. De azért ne ez legyen már a követendő. Ott ha probléma volt is úgy maradt sérülten a gyerek.
febr. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Egyébként a fejlesztés kérdésben nekem van egy olyan gondolatom, hogy sajnos hiába ha egy gyermek egyszerüen bizonyos dolognál fogva (pl vele született betegség) képtelen rá. Persze nagyon remelem hogy itt azert nem errol van szo😅

Nyilván sok mindent meg lenet tanulni az embernek, de ugy gondolom, hogy ha valakinek van egy tol-ig kepessege akkor tök felesleges fejleszteni, mert egy bizonyos ponton ninvs benne több. Ezt pl arra irtam, aki irta hogy mitassam meg szakembernek.

Van ismerősöm beteg gyerekkel, es sajnos mindig arra gondoltam hogy szegeny szerintem hiaba hordja ide oda, valoszinuleg mindenkepp vsak annyira lesz kepes amire anelkul is kepes lenne. Es sajnos se ennek se annak soha nem fog bebizonyosodni az ellenkezője.

febr. 29. 14:23
 15/25 A kérdező kommentje:
Bocsanat az utolso kommentemért, nem akartam degradalo lenni. Magamon nevettem, hogy parázok. Es nagyom sajnalom ha valaki komoly gondba ütközik. De amugy tenykeg ugy gondolom, hogy a legtöbb esetben tök felesleges a fejlesztés sajnos. Es itt nem a mozgásszervi problemakra gondolok. Bar ne igy lenne.
febr. 29. 14:26
 16/25 anonim ***** válasza:
4-13# vagyok. Hát nem tudom kérdező. Én pl. 3 hónaposan elvittem fejlődésneurológushoz,mert csak egyoldalra fordította leginkább a fejét,másikra 0,tartani nem is ment,de iszonyat feszesnek tűnt. Háziorvos,védőnő azt mondta biztos semmi,ők ráhagynák,én inkább elvittem. Ott kiderült,hogy aszimetrikus és feszes is,elküldött tornára. Pár alkalom alatt rendeződött,többet menni se kellett,mindent magától csinált időbe,a féloldalasság is szűnt. 2 éves lesz,rendbe van minden. Eközben ismerősöm külföldön élt,ugyanez volt a szituáció náluk,csak ott legyintettek rá. Mire eljutott Magyarországra legalább megnézetni itt, már 8 hónapos volt,mozgása 0, forgást kezdte ott de azt is rosszul,féloldalas volt stb. Azt gondolom,ha segítség kell az legyen időbe,mint hogy később amikor már minden mozgásforma emiatt csúszik és esetleg sérült lesz. Viszont nálatok más a helyzet,ezzel nem tudom mit szoktak. De ha megnézték és azt mondták minden oké, akkor biztosan nincs nagy gond. Fejlődésneurológushoz szokták amúgy.
febr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Kérdező,nem megyek ebbe bele. Antibiotikumot se adj,ha beteg,mert felesleges,ha a szervezet egyedül nem győzi le. Ha van egy egy feszesség pl. az nem jelent sérült betegséget,jó isten. :D Ha eltörik a lábad se járj gyógytornára,hogy felépülj belőle.
febr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nyilván ezekben is van igazság. Csak közben voltunk szakembernél, aki nem csak dévényes, hanem korábban kórházi gyógytornász is volt. És nem mondta, hogy ilyen jellegű gond lenne. Én viszont most kicsit kétsegbe estem azon ami “csinál”. De közben meg valahol valóban azt vallom, hogy egy rendben lévő baba, normálisan fejlödik, megfelelő mozgásmintákat hoz. Ezzel nem azt mondom, hogy valami baj van csak hogy nem értem. Látta gyógytornász és nem volt gond. Most viszont mégsem úgy csinál mint ami “elvárható”. Nekem ez valahol padhelyzet. Nyilván ha ez nagyon nem jó irányba megy, akkor elvisszük majd máshoz is. Csak közben meg remélném, hogy nem marad így és magától is rájön, hogy hogy kellene. Nem tudom.
febr. 29. 15:10
 19/25 anonim ***** válasza:
A gyógytornász nem orvos. Ha rossz érzésed van nyilván vidd tovább. Gyerekorvos mit mond? Bár őket inkább hagyja az ember..
febr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Neurologushoz vinnem, semmit de semmit nem veszithetsz vele, nem is ertem miert csinalsz ebbol “patthelyzetet”. Ez nem az.

Vidd el, max azt mondja, hogy rendben van.

De ha nem, idoben kiderul es meg fogja kapni a megfelelo tornat, amit az orvos ajanl. Azt senki le se szarja, mar ne haragudj, hogy te nem hiszel a fejlesztesben, azt csinalsz, amit akarsz, de a gyereked kapja meg a normalis ellatast, ha szuksege van ra konyorgom.

Nem ertem, hogy ez miert akkor bonyolult helyzet, de oke.

febr. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!