Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elmegy a gyereketek a...

Ha elmegy a gyereketek a mamához tartva van a napi rutin?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos. Napi 2x alszik, egyszer délelőtt rövidet, délután hosszabbat. Nem volt még sokszor el a kisfiam most kezdtük nem rég el, viszont anyósom a napi rutint nem tartja. A legnagyobb gond az alvás, nincs lefektetve időben, aminek az lett a vége kétszer is hogy este 11kor és hajnali 1kor aludt el. Hát majdnem dobtam egy hatást. Megkérdeztem tőle és az volt a válasz hogy nem tudott elaludni a fiam. A másik ami mondjuk a rutinnal szerintem kisebb gond, a kaja. Állandóan tapszerrel tomne amikor nála van, mindig kell raknom neki hiába mondom hogy egy adag elég a többi főtt kaja. Nem meri etetni mert hogy baj lesz... Most csomagoljak neki? Hát így nem szívesen engedem el, mivel velem is és a kisgyerekkel is kiszúr. Nálatok hogy van ez? Egyáltalán itt van ennek a "csavargásnak" az ideje?
márc. 4. 22:26
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
64%
Soha ne borítsd fel a rutint, mert ti szívjátok meg, nem a nagyi a későbbiekben, mikor majd hajnalban fekszik a gyerek, reggel meg esetleg nem tud felkelni vagy egész nap borul majd el a fáradtságtól
márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet az utolsó választ véletlen kitöröltem.
márc. 4. 22:34
 3/58 A kérdező kommentje:
Szóval igen nem szandekozom felboritani, csak nem tudom mások hogy oldják meg a mamas napokat. Egyébként legszívesebben nem adtam volna a gyereket oda így egész délutánra.. Korainak éreztem, és úgy látszik ez igazolódik is. Egy két óra bőven elég lenne
márc. 4. 22:37
 4/58 anonim ***** válasza:
81%
Hát én oda nem vinném egy percre sem a gyerekemet.Vagy betartja a napi rutint. Főleg az alvást és az evést vagy oda se vinném.Na most ettől dobtam én is egy hátast.
márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
93%

Az én kisfiam 1 éves, én még nem hagytam ott hosszabb időre a nagyszülőknél egyedül, viszont volt, hogy ott voltunk egész nap vagy fél napot, és pl az én fiam ott tényleg nem akart aludni abban az időben, amikor itthon szokott. Minden érdekesebb volt meg hát csak idegenebb a hely. Ezért nem is szeretek naphosszat ott lenni, mert biztos borul minden.

Az evés témára reagálva, elhiszem, hogy idegesít, hogy csak tápszert ad neki, az én anyósom is mindig retteg, hogy megfullad a gyerek és akkora falatokat ad neki, mint egy madárnak, engem már ez is kiborít, mert szegény gyerek előbb un rá az evésre, minthogy jól lakjon 🤣 Mond neki, hogy adjon neki folyós kajákat, attól biztos nem lesz semmi baja.

márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
5# de az a vicc hogy minden puhat elnyammog, darált hús, rizs, krumpli, levesek ez mind jöhet. Csak jobb mint a tápszer, engem ez bosszant. Nehogy már azért ne egyen mert ő elakarja vinni de kaját meg nem ad neki. Már ott tartok hogy akkor ne vigye sehova inkább. És ezt csak most kezdtük el pár hete már a hajam égnek áll
márc. 4. 22:51
 7/58 anonim ***** válasza:
65%

5 vagyok.

100%-ban megértelek, én is hiába mondom az anyósomnak, hogy megeszik már kb minden darabosat, akkor is úgy csinálja ahogy azt ő jónak gondolja. 8 hónapos kora óta teljesen stabilan ül a gyerek, ő most is fogja az ölében vagy ki akarja támasztani, nehogy eldőljön... na szerinted?🤣🤣

Amúgy tényleg a gyerekkel kicseszés, hogy nem ad neki enni, csak mert ő fél! Mond meg neki, hogy adjon neki rendes kaját, mert te tápszert nem vagy hajlandó vinni.

márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
75%

Nem bíznám rá így a nagyszülőkre.

Az én fiam 1 éves, eddig max 1-2 óra volt, amíg velük hagytam, az én szüleimmel.

Vagy én is végig ott vagyok. De a rutint így is nehéz tartani.

márc. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Hu, hát én egész napra nem hagynám ott az alig 1 evesemet.... Pár órára, fél napra volt már többször egyik-másik mamánál, kB 13honapos koratol, de ilyenkor mindig megbeszéltük, mikor menjen aludni (vagy én altattam el, aztán utána mentem el), kB meddig kéne aludnia, és hogy

mikor mit egyen. De nekem ekkor már csak 1x aludt napkozben.

Amíg nem voltam meggyozodve róla, hogy a másik csaladtag is el tudja altatni, addig nem bíztam rájuk. A rutin felboritasaval főleg a gyerek fog szenvedni, neki sem jó ez így. Nem azt mondom, hogy Pl egy kirándulás alkalmával nem lehet flexibilisnek lenni néha ami a rutint illeti, de én nem szívesen borítottam fel önszántamból....

Ha nem muszáj, pl munka miatt, én még nem hagynám ott egyedül a mamánál, főleg, ha nem partner a jatekszabalyok betartasaban.

márc. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
76%

Engem amúgy az érdekelne, hogy nálatok hogyan nem borul a napi rutin?


Nálunk úgy néz ki a rutin, ahogy a napirend van, a lányom akkor alszik, amikor tud, ott ahol tud. Ha babakocsiban, akkor ott, ha cicin, akkor ott, ha kocsiban, akkor ott, ha adamo hintában, akkor ott. Mondjuk a kiságyban sajnos nem alszik el magától vagy hasonló, de nálunk teljesen össze-vissza van, mert akkor megyek ki sétálni, amikor süt a nap, nem akkor, amikor 2 óra van 🫣😅 Ráadásul, ha a barátnőm 11-re jön vagy 12-re megyünk valahova, akkor az teljesen üti is egymást.

márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!