Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyes szülők nem félnek több...

Egyes szülők nem félnek több száz lóerős autókat venni a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

Ismerek néhány ilyen ficsúrt, akik nem hétköznapi teljesítményű autókkal szaladgálnak 18-20 évesen. Nem vagyok rájuk irigy, nincs is semmi gondom velük, de tudom róluk, hogy nem szent egyik sem, és inkább az autó képességei alapján közlekednek, mintsem a sajátjuk szerint.

Az M3-as BMW-k még hagyján, (noha azok is mennek) de tudok olyat is, aki a 18. szülinapjára egy vadi új Porsche 991-est kapott.

Ilyen esetben a szülő nem fél, hogy a gyerek kis túlzással egy fegyvert kap maga alá?

Ha Max Verstappen, vagy valamelyik nagyágyú ilyennel jár azt meg tudom érteni, de egy kezdő sofőr nem tudom mit tud vele kezdeni.

Tudom magamról, hogy én sem mennék lassan vele, de lehet, hogy zéró tapasztalattal nem is ültem volna ilyen autóba (lehet bátortalan vagyok) viszont az meg egyenesen 100%, hogy soha nem vettek volna nekem ilyen kocsit, hiába nem voltam ügyetlen.



2019. jún. 7. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem félnek, mert nem tudják, milyen veszéllyel jár egy tinit ennyire erős autóba ültetni. Újgazdag apuka csak annyit lát, hogy jó drága a zótó, lássa a szomszéd is, hogy van péz lóvéra.

Egyébként meg sokszor a szülők is ugyanolyan helyzetben van, mint a gyerek: botlábú, tehetségtelen apukák tapossák az X5M-nek vagy RS6-nak, akiket csak a menetstabilizáló ment meg attól, hogy kidöntsék az első villanyoszlopot. Ugyanolyan közveszélyesek, mint a gyerekeik, csak mivel ők már topmenedzserek vagy cégtulajdonosok, kell az ötméteres szedán vagy a marha nagy SUV, a kétüléses sportkocsi nem elég komoly. Márpedig ha drága a zóttó, akkó' legyék gyors meg erős is.

2019. jún. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Lesz....jàk!!! Csak az a lényeg, hogy az ő szeme fényük jobb színben làtszódjon. Van elég hely a bonctermekben.
2019. jún. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ez is igaz mondjuk. Attól, hogy valaki rutinosabb még nem lesz jobb is. Egy hasonló kaliberű autó pedig nem rutint igényel, hanem tudást.

Nehéz megérteni, egy szülő mindig félti, amennyire tudja óvja a gyerekét. Ez kellene ösztönből áradjon, legyen az bármilyen gazdag.

2019. jún. 7. 17:09
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tud normálisan, ésszel vezetni, az közveszélyes lesz egy 20 éves Swiftben is. Persze nyilván nem akkora erejű az utóbbi, de ha valaki tud rendesen vezetni és nem baromkodni akar, akkor miért ne lehetne drága kocsija? A hülyékkel meg nem lehet mit kezdeni, akiknek tényleg felvágásból veszi apuci, de nem kell egyből minden gazdagot ilyennek gondolni.
2019. jún. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Akár még erősítheti is a szülő-gyerek közti bizalmat. Mint sok minden más, ez is csak intelligencia kérdése.
2019. jún. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Manapság azt látom, hogy akik keménykednek azok típustól és ártól függetlenül mennek mint a barom. A hülyék kezében bármilyen autó fegyver.


Tény, hogy én is elgondolkoztam, amikor azt láttam, hogy zöldnél lefullad az orrom előtt egy 18 éves kis csaj Porschéval, de mellette a kanja sem volt több 20-nál.


Viszont a hülyeséghez nem kell messzire menni, a gazdag apukák is 180-al tolják az ember seggébe a kocsit, meg jobbról beelőznek az aktuális Audi, Merci, BMW vagy újabban Volkswagen Arteonnal vagy Skoda Superbbel. Az ilyen nem fog értelmesen gondolkozni.

2019. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Mennyi irígy ember 😂😂
2019. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem miért veszélyesebb egy Porschevel feltekeredni egy fára, mint mondjuk egy Swifttel vagy egy F Astraval.


Miért fegyver egy erős autó? Normális forgalomban még az én 272 lovas autómat sem lehet kihasználni, mert ahogy odalépsz már fékezhetsz is. Ha 1000 lóerős kocsid van, a Hungárián meg az M0-n akkor sem leszel gyorsabb, mint más egy 150 lovassal...


Apropó, egy 150 lovas autó is tud annyival menni, hogy ha felrakod a fára akkor mindenki meghal benne, az is potenciális fegyver.


"Tudom magamról, hogy én sem mennék lassan vele"

És ha azokat a kölköket normálisabban nevelték, mint téged? Ezen nem gondolkoztál még? :D

2019. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Úgy rémlik régebbi hozzászólásaidból, hogy te rendőr vagy. Hát látszik is barátom megsúgom neked...

Szomorú, hogy ezt egy olyannak kell bizonygatni, aki 272 lóerős autóval kóborog, de elmondom, hogy mit gondolok. Áruld el nekem, hogy hol gyorsul úgy, hol megy úgy általában egy F Astra mint egy 991-es?! Mikor fogsz egy Swifttel 260-al menni? Minél gyorsabban mész annál nagyobb az esélye, hogy hibázol, nem tudod akkora mértékben lekövetni, kontrollálni a történéseket mint ahogy tudnád normális sebességnél. Te is, egy kezdő 18 éves meg pláne, egy fakezű akárhány évesről meg ne is beszéljünk. Az embereknek fogalmuk sincs, hogy mihez kezdjenek baj esetén nagyobb sebességnél, mivel nem profi versenyzők, de ha azok is, közúton nem sok mindent lehet kezdeni, ha közbejön valami. Az pedig lehet bármi apróság akkora sebességnél, lásd Reyes értelmetlen halálát, csak, hogy valami újat mondjak. Nem valószínű, hogy ekkora baj történt volna ha 240 helyett 120-al megy.

Nem nevelték őket normálisabbra, vagy te nem láttad a nagyváradi "showt" pár hónapja?! Az meg, hogy nincs lehetőség nagyon gyorsan hajtani megint az egyik legvérszegényebb ellenérv, amit felhozhatsz.

Az, hogy én nem mennék vele lassan az nem azt jelenti azért, hogy a megengedett kétszeresével.

2019. jún. 7. 22:49
 10/16 anonim ***** válasza:

"Úgy rémlik régebbi hozzászólásaidból, hogy te rendőr vagy. "


Az csúnya lenne :D


"Áruld el nekem, hogy hol gyorsul úgy, hol megy úgy általában egy F Astra mint egy 991-es?! Mikor fogsz egy Swifttel 260-al menni? Minél gyorsabban mész annál nagyobb az esélye, hogy hibázol, nem tudod akkora mértékben lekövetni, kontrollálni a történéseket mint ahogy tudnád normális sebességnél."


Sehol nem írtam hogy úgy gyorsul, mint egy F Astra. Én azt írtam normális forgalomban lepadlózod és taposhatod is a féket, mert lesznek előtted.

Magyarországon te hol mész 260-nal? Évekkel ez előtt, amikor még az M3-on nem volt ekkora forgalom akkor éjjel én is jártam 200 fölött, de ma már ott sem tudsz. Jó persze, van egy kihaltabb egyenes péntek este valamelyik országúton, vagy az M6-on és meglövöd 260ig, de tartósan nem tudsz vele annyit menni. Nem tudod azt megcsinálni, mint én pár hónapja, hogy Deggendorf és Lindeu között végigtolod éjjel 200 fülé kapcsolt tempomattal, ma Magyarországon a főbb autópályákon is van akkora forgalom, hogy legtöbb esetben erre esélyed sincs, napközben meg főleg nincs. Lehet ez vérszegény ellenérv, de én elég sokat vezetek, jártam (most is járok) nagy tempóval autópályán, fel tudom mérni azt mikor van lehetőség erre és mikor nincs. Legutóbb ÉJJEL nem tudtam 160-nal végig menni az M1-esen mert percenként a féket kellett taposni. Nem 260-nal, 160-nal sem :D


Pont ezért írtam, hogy lehetne sokkal erősebb is meg sokkal gyorsabb, a forgalom sűrűsége miatt nem tudod kihasználni ezt a képességet, nappal nem tudsz 260-at menni.


Láttam a nagyváradi showt, retkes román volt, hulljanak csak, ő bajuk - csak ne nálunk. Nálunk évente 16 000 személyi sérüléssel járó baleset történik, ebből évente max 1-et okoz extrém gyorshajtás. Emlékszel a gyorsulásos buszos balesetre a 21-es úton? Kettes Golffal verték majdnem 200-zal teli a buszt! Akkor ne vegyünk a kölyöknek 150 lovasnál erősebb kocsit, mert megy 200-at? :D


Aki hülye az Porsche nélkül is az...

2019. jún. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!