Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves babátokat mivel...

Fél éves babátokat mivel foglaljátok le?

Figyelt kérdés
Mindig ötletelek mivel tudnám lekötni. Röviden eljátszik egyedül is (nem várom el hogy egész nap ellegyen magában) de a nap nagy részében nyűgös. Hurcibálom a lakásban hogy nézelődjön meg mindent megfogdosson, de ez se köti le sokáig. Fogínygélt kap, sokat nyáladzik. Csak egyszer megyünk ki babakocsizni, 20 percet bír, utána nagy hiszti van, be kell jönnünk. Ti mivel foglaljátok le a babátokat?
márc. 13. 08:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Általában 2-2,5 órát bír ébren lenni, ebből 1 órát jól el van, a hátralévő időben meg csak kínlódunk. Semmi nem jó neki, az altatás is kész kattasztrófa. Cicin alszik el, de ezzel is többször próbálkozunk, így persze ennyiszer eszik… semmilyen napirendet nem tudok kialakítani nála. 3 hete kezdtük a hozzátáplàlást, nem eszik meg egy teljes adagot még tízóraira. Gondolom nem is annyira éhes, ha ennyiszer cicizik. De ha később adnám neki akkor már megint az alvás idejénél tartunk és csak nyűgösködik. Tanácstalan vagyok hogy mit csináljak, jó lenne ha boldog baba lenne.
márc. 13. 09:17
 2/5 anonim ***** válasza:
Játszószőnyeg, hülyeségek dumálása ami eszembe jut imádja, ha beszélnek hozzá, a zizegős könyveket, játékait imádja azokat adogatom mutogatom neki meg ő ahogy szereti matatja őket. Mesét olvasok neki. Akkor a földön a habszivacs szőnyegen játszadozom vele. Ráveszem játékokkal, hogy forgolódjon. Szereti kézben is lenni sétálgatok vele a lakásban. Kivinni több időre ki tudom akkor beájul a levegőn. Van egy rezgős pihenőszék azt is szereti. Az a helyzet van mikor kifogyok az ötletekből és csak nézek rá vagy 10 percig, hogy mit csináljak. Nehéz néha egész nap kitalálni mi legyen. A játszószőnyegen kb 20 percet van el egyedül kb napi kétszer. Ha valami házimunkát csinálok akkor a szobában a járókáb teszem be. Máshova meg a pihenőszékbe. Közben magyarázok neki.
márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljes etkezés kiváltást ne várj tőle, főleg ha szoptatod. Kell neki a cici még. Az enyém 8 honapos múlt nagy adagot megeszik, de cicit is akar.

Az enyém ha a foga miatt nyűgös fejre is állhatok..

6 hónaposan kezdett mászni, igazából amíg nem indult be normálisan nyűglődött mert akart menni de nem tudott. Ugyanez volt minden mozgásnál, pl fordulásnál is. Ez csak akkor lett jobb amikor sikerult neki ugy mozdulni ahogy akart. Egxebkent nezegettuk a kis jatekait,mpndokaztam neki , hurcoltam, probaltam fordultatni, babakocsiztunk amit egyebkent o sem imad, még most is sokszor orditas a vege mert utal egy helyben ulni. Igazabol ez az idoszak volt az amikor mar latszozt hogy az eddigi elfoglaltsagaival a toke kivan, morcosan jatszott meg minden, amint elkezdett " kutyazni" jobb lett.

A napirendet meg had alakitsa. 6 honaposan nem akart enni, megkostolta de nezett ram hogy hol a cici, kb 2- 3 hetre ra evett jobban. Egyebkent jo etvagyu baba, mindent megevett eddig amit kapott. Csak az elejen kellett varni egy picit. Most 8 hós de folyamat valtozik, most mar tizoraira keso puret adni neki, reggeli szoptatas utan 1 oraval kap puret mert ehes..2 hetr nem igy volt. Szoval mindig igazodok hozza, de beallit maganak rrndszert csak hagynom kell.

márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Most olvasom írtál még. Nálunk nincs napirend. Amíg nem csak egyszer alszik egy nap én nem eröltetem, mert semmire se megyek. Próbáltam korábban és elengedtem. Annyi fix, hogy este 7 fél 8 fürdés evés aztán alvás. Nem kel ugyanakkor. 6-8 között kel fel általában így annak alapján igazítom a napot. Nekem tápszeres a fiam és a hozzátáplálás sem népszerű még. Almát nem szereti. Burgonya sima és édes az ízlik neki abból eszeget, de én nem is gondolok még étkezés kiváltásra. Nem eszik meg annyit. Ne legyél magaddal türelmetlen. Mást próbáltál a megnyugtatásra? Semmi nem segített?
márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A foga a ludas, tegnap vettem észre hogy egy picit már kint van az egyik alsó.
márc. 14. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!