Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon le van maradva a babám...

Nagyon le van maradva a babám értelmileg? 10 hónapos

Figyelt kérdés

Érti mit jelent köhögni, tapsolni. Ha mondom, néha csinálja. Érti a nevét. Pár tárgyat ismer: óra, ajtó, maci (a kedvence csak). Tudja mit jelent ha megkérdezem ha jön-e ölbe, már nyújtja a kezét. Ha megy a zene, hintázik (táncol). A kartonlapos könyveket tudja lapozni. Nagyon lusta, ha az ágyon ül és valamelyik játékját nem éri el, addig húzza a takarót amíg magához húzza játékostól. Ha valamit le akar dobni, tudja, hogy fog szólni, behunyja előre a szemét. De kb ennyi.


Anyám mesélte, hogy én és a testvérem ennyi idősen már kértük a bilit, kiköptük az ételt ha nem kellett.

Egyik barátnőm kislánya is ennyi idős, ő már meg tudja nevezni a szüleit, kéri az ételt ha éhes, ha kérdeznek tőle valamit inti, hogy igen és nem, utánozza a mozdulatokat.

Más babája ennyi idősen mit tud? Le vagyunk maradva? Pedig egész nap foglalkozom vele, kivéve nikor az ételét készítem vagy mosogatok vagy épp a mosdóba kell menjek


márc. 17. 08:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%

"Anyám mesélte, hogy én és a testvérem ennyi idősen már kértük a bilit, kiköptük az ételt ha nem kellett."


Hja, a 10 hónapos bilit kér. Anyad baromságokat beszel, nem kell neki hinni.

márc. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Mikor kellett nagydolgozzunk, mondtuk, hogy Á-Á
márc. 17. 08:51
 3/29 A kérdező kommentje:
Anyósom is mesélte, hogy a férjem és a testvére ennyi idősen 5 szót is tudtak mondani.
márc. 17. 08:51
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekek ebben a korban (is) nagyon eltérően fejlődnek, van, aki ezt tudja hamarabb, van, aki azt. Ha aggódsz, azokat a dolgokat vedd alapul, amik az adott korban a védőnői státusz kérdéseiben szerepelnek.

Szerintem egyáltalán nincs elmaradva a babád.


U.i.: anyukád bilis sztorijára legszívesebben nem írnék semmit, mert nem akarlak megbántani, de anyukád hülye ... :)

Szerintem nem voltál csodagyerek sem te, sem a tesód, csak anyuka rosszul emlékszik, ne foglalkozz vele.

márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

Anyósom is azt állítja, hogy a férjem 15 hónaposan locsolóverset szavalt meg szobatiszta lett. Nehezen hiszem. Sztem régen volt és már rosszul emlékeznek...

Én sem úgy emlékszem már, pedig 10-15 éve voltak babák.

márc. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 babyboom567 ***** válasza:
92%
Anyád fogyatékos(bocs).
márc. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent elhinni.
márc. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%

Full hülyeség amit anyád és anyósom mond.

Fiam 10 hónaposan egy szót sem tudott, nem járt, és a nevére sem hallgatott.

Két éves és mondatokban beszél, szalad elég rég már, és a nevére is hallgat rég.

Nincs semmi baj a 10 hónapos gyerekeddel.

márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
10 honaposan én fiam stabilan járt, szavakat mondott, autó, cica, fa stb.. De a bilis sztori meredek ennyi idősen. Nincs lemaradva a gyereked, átlagos.
márc. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom mi van. A nagyobban nincs négyéves és már most nem emlékszem pontosan mit mikor csinált. Pont pár hete sokkolt a tény, hogy nem 10, ha már több mint 11 hónapos volt, amikor kúszni kezdett. Megkésett mozgásfejlődésű, így elég sokat pörögtem rajta, és mély nyomot hagyott. Legalábbis azt hittem.


Na, ennyire megbízhatóak ezek a 20-30-40 éves sztorik. Nem beszélve a szokásos saját gyerek képességeit felfelé kerekítő torzításról.


Egy tízhónapos pont ennyit tud.

márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!