Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek értelmileg le van...

Szerintetek értelmileg le van maradva 18 hónapos kisfiam? 2 napja lett 18 hónapos, de úgy érzem le van maradva a tarsaitól.

Figyelt kérdés
Nem utánoz, kisebb utasításokat nem teljesít viszont a nem. Szot érti. Beszelni nem beszél, egyedül a cicát mondja "szisza" meg tegnap a kádban hogy "Pá" és integetett. Koraszülött baba volt egyébként. A mozgás fejlődésében minden rendben volt, de most úgy érzem kicsit le maradt! Egyébként ügyes, okos és minden egyéb dolgot ügyesen csinál. Egyedül ezeket a dolgokat nem. Szerintetek kellene aggódjak? Amúgy már írtam emailt és van idő pontunk is korai fejlesztésre. Csak kíváncsi voltam a tapasztaltabb anyukák véleményére is!

#18 hónapos #értelmileg #le van maradva
2019. jún. 21. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
A beszéd az nem baj, csak másfél éves, 3 éves korig kell beszélnie. Szerintem amit kéne csináljon, hogy megmutatja mi mire való, ilyesmi, megmutatja a könyvben hol vannak a tárgyak, amiket kérdezel. Utasítást se kell szerintem megérteni ebben a korban.
2019. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
A fiúk és a korababák is később kezdenek el beszélni, ne aggódj. Ami az utasításokat illeti, az kb 2t éves koráig így lesz :)
2019. jún. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam :) De persze ennek ellenére elviszem vizsgálatra,azzal nem veszítek..
2019. jún. 21. 13:41
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Milyen vizsgálatra viszed?

2019. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Korai fejlesztőhöz
2019. jún. 28. 19:28
 6/13 anonim válasza:
Szia! Megkérdezhetem mi lett veletek azóta? Hasonló helyzetben vagyunk.
2021. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

3 éves volt decemberben.2 nyelvű,ha úgy vesszük három ,mivel apával a közös nyelv az angol,de mi nem tanítjuk,csak a saját anyanyelvünkön !

Tehát mind 2 nyelven beszél és megérti.

Többnyire még csak 2-3 szavas mondatokban beszél ,de ez érthető a több nyelv miatt. De már nagyon régóta tudja,meg érti azt ,hogy apahoz az ő nyelvén ( szlovák) kell beszélni ,hozzám bedig magyarul . 10 ig elszámol ,szintén mindkét nyelven, Énekel...Angolul is tud ,ért szavakat , mondatokat.

Szóval úgy gondolom minden rendben vele ! Szeptemberben kezdi otthon az ovit ( Szlovákia ) mert költözünk haza...

Nálatok mégis mi az aggodalom?

Egyébként aztán nem voltunk vele fejlesztőn,mert többen mondták ,hogy csak arthatok vele, mivel minden gyermek más és amiket akkor ő produkált illetve nem,az nem jelentette azt,hogy baj lenne vele.

2021. jan. 7. 23:26
 8/13 anonim válasza:
Jajj de jó, hogy írtál, köszönöm! :) a kisfiam is korababa, 29. hétre született, most 17. hós. Már tapsol ha kérem, tud integetni, puszit adni ritkán, most kezdett el utánozni néha. Mutogat a játszószőnyegén, viszont ha kérdezek valamit csak néz a tárgyra, de nem mutatja. Nálatok mikor kezdett el mutogatni? Figyelem felkeltés céljából nem mutogat. Van pár szava, néha oda hoz dolgokat és a kezembe adja. Szemkontaktust tart, figyel. Imád kacagni, kukucsozni. 15 hósan elindult. Apró utasítást ha kedve van már megért.
2021. jan. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Amiket le írsz teljesen rendben van, mostmár tudom :) sőt annak ellenére hogy kora szülött volt nagyon is jól fejlődik. Ha esetleg van egy két kisebb elmaradás az csak azért van mert koraszülött.Ha azt vesszük a tiéd többet tud mint az enyém anno pedig ő 35.hetre született😁 minden baba a saját tempójával halad és ha valami nagyon nagy baj van ,az nagyon észrevehető!
2021. jan. 8. 15:13
 10/13 anonim válasza:
Köszönöm a válaszod! :) Azt még megkérdezhetem mikor kezdett el mutogatni?
2021. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!