Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kettő hónapos baba napirend?

Kettő hónapos baba napirend?

Figyelt kérdés

Kislányom jövő héten lesz 2 hónapos. A védőnő állandóan a napirenddel nyaggat, amitől befeszülök.

Nem tudok napi rendet kialakítani egyszerűen még, mert vannak alvósabb napok, éberebb napok, van hogy virrasztunk este és akkor tovább alszik reggel ... Másnál is így van ez vagy tényleg csak nekem nem sikerül?

Ami fix a fürdetés, utána evés és altatás.


márc. 19. 08:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkérdeztem pár hónapja ezt, mert nálunk is ez volt és azt hittem én vagyok a hülye, mert szerintem elég ha esti van nappalra még nem kell. Többen is megerősítették, hogy nem velem van a baj. :D azóta sincs nappali rutin. Majd, ha egyet alszik nappal akkor szerintem már tudok alakitani addig csak esti lesz.
márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még nem igazán van napi rutin.
márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bólogass a védőnőnek és jólvan. Nálunk mindkét gyereknél olyan 6-8 hónapos korban kezdett kialakulni a napirend, addig túléltünk,mikor milyen napunk volt. Nyugi, engedd el, ne feszülj rá ilyesmire, csak figyelj a babádra és az a legjobb, amit tehetsz.
márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, mond a védőnőnek, hogy alakulgat, oszt csináld ahogy eddig csináltad :)


Engem sosem nyaggatott ezzel, csak rákérdezett. Persze, igyekeztem valami sémát követni, de a gyerek ébredés után 1 órával már álmos volt, hát leraktam. Ha 5 órá aludt, akkor annyit, azután mentem vele sétálni. Ha 20 percet aludt, akkor azután vittem levegőzni.

Az esti fürdés volt fix, este 7-kor.


Kb 10-11 hónapos korában lett olyan napirend, amihez már tudtunk úgy programokat igazítani, hogy nem kellett a gyereket kiszedni az ágyból vagy, nem aludt be menetközben.


S azt a napirendet sem én alakítottam ki, hanem ö. Egyszer csak azt vettem észre, hogy menetrendszerűen mindig ugyan akkor fárad el. És ahhoz igazodtam.


Szóval te csak bólogass okosan, oszt jóvan.

márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapig egyik gyerekkel sem volt napirend :D


Utána is csak hozzávetőleges. Mire azt megszoktuk, változott...


A védőnőnek bólogass, van és ennyi

márc. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtam neki hogy napi 3x alszik, kb 10 ,2 és 5 körül, 8kor fürdés, a többi fakultatív. Ezzel elégedett volt.
márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a napirend dolog nem úgy néz ki, hogy órára percre pontosan történnek a dolgok minden egyes nap. :)

Tulajdonképpen arról szól a kérdés, hogy ha felkel a pici, akkor pelus csere, átöltözés, evés, pl utána leteszed picit nézegetni, vagy van aki egyből elmegy sétálni (közben beugrik várásolni), hazaérve evés, aztán alszik egyet....és akkor így rutin szerűen egészen estig mi történik. Ilyesmikre kell gondolni.

márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves korától van a fiamnak fix napirendje.

Odáig akkor evett, aludt amikor akart, igény szerint szopott még

Este volt annyi napirend, hogy fürdés után alvás.

márc. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem volt napirend ennyi idősen, a védőnőnek meg mondd amit hallani akar.
márc. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2 hónaposan még nem volt napirendje, talán 3 hónaposan kezdett alakulni, de ebben a korban még folyamatosan változnak a babák.
márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!