Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs segítsége és...

Akinek nincs segítsége és bébiszitterhez fordultatok,hozzátok lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Igazából elméleti síkon van egyelőre a kérdésem,ez csak egy C vagy D tervként szerepel,csak szeretek előre gondolkozni minden lehetőségre felkészülve,biztonsági játékos vagyok. Van már egy pár terv,van rokoni-nagyszülői segítség is,ez csak a végső volna,nem részletezem most azokat. Ami a kérdésem lenne,hogy olvastam van ilyen,hogy rendelkezésre állás például bébiszitternél,de ezt is csak max 1 helyen találtam. Megfogom érdeklődni a helyi csoportban is,csak kíváncsi lennék,hogy van itt olyan,aki igénybe vett ilyet? Milyen áron mozoghatnak mondjuk ilyen 2 hétre,hogy ha hívnom kell,ráérne és maradna egy 3 órát(nyilván ezt pluszba fizetném) amíg ideér a nagyszülő?Ti mennyit fizettetek? Ha ti vállalnátok,ti mennyiért vállalnátok ilyesmit? Sehol nem olvasni ilyet. Még mielőtt ezzel jönne bárki,előre összeismerkednének,stb. és nyilván csak megbízható helyről és csak utolsó lehetőségként. Köszönöm,ha válaszolsz. :)
márc. 20. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Először el kell döntened, hogy fixen kell valaki vagy csak alkalmanként. Ha alkalmanként, akkor van millió bébiszitter közvetítő, fix árakkal. [link]


Ha fixen kell valaki, akkor az árak tobbnyire flexibilisek.

Azt vedd figyelembe, hogy egy órát kb senki nem fog vállalni, minimum a 3, hiszen oda is kell utaznia, meg aztán vissza. Árban minimum a mindenkori minimálbér orabere, de ennél jóval több is lehet a gyerek korától és a feladatoktól fuggoen

márc. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm szépen a válaszod!
márc. 20. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom szülni mész és ahhoz kellene. Miért nem marad a gyerekkel apuka? Így is hatalmas sokk egy kicsinek a testvér születése, hát még ha egy kvázi idegennel is van hagyva...ismerek ilyet, a gyerek totál kifordult magából
márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3# A kérdésem nem erre irányult,de köszönöm az aggódásod. :) Igazából nem tanács kell a döntésemhez,azt már mi eldöntöttük a férjemmel. A lányunk rendszeresen találkozik a nagymamákkal,akiket imád és ő is őt. Nálatok csak anya-apa létezik a gyerek számára?Óvodába se jár a gyerek vagy hogy kell ezt elképzelni?Ugyanannyira van ott is "idegen" óvónő. Mint írtam ez csak egy sokadik opció,mivel elsődlegesen nagymama,majd rokoni segítség lesz,akiket születése óta ismer,elfogad,imád. De mivel bármi lehet velük is,így előre szeretnék gondolkozni további lehetőségeken is. Nem egy idegennel lenne hagyva,hanem olyan személlyel,akivel addig rendszeresen találkozik,elfogadja,stb.,úgy ahogy a barátnőmet is elfogadja,mivel sokat összejárunk. Apás szülés lesz ugyanúgy,ahogy az elsőnél volt egyébként. Nem gondolnám traumának,ha pár órát nagymamával/hónapok alatt megismert személllyel/barátnőmmel marad amíg a férjem bent van velem. Ennyi erővel az is trauma,amíg vizsgálaton vagyunk. Nálunk a testvérem koraszülött volt,anyukám hónapokig konkrétan haza se tudott jönni olyan messzi kórházba voltak. Még élek és felnőttként is jó a kapcsolatom anyával. :) Arról nem beszélve,hogy bármikor történhet bármi,sajnos. A terhesség elejét már 2 hét kórházzal indítottam,nagyon nehéz volt. Lehet olyan még simán,hogy bármi gond van (nem dugom homokba a fejem) és bekerülök hetekre,amikor is nem fog tudni csak az apja itthon maradni vele heteken át szabadságon. Itt azért nem hetekről-napokról beszélünk jó esetben. Én azt megértem,ha nálatok volt egy trauma,de én nem vetíteném ki ezt. Nem egészséges,hidd el nekem. Azért köszönöm a válaszod! :)
márc. 20. 17:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!