Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak így a babámnak kúpot?

Adjak így a babámnak kúpot?

Figyelt kérdés

Tegnap kapta meg a 2 hónapos oltásokat, a doktornő azt javasolta, hogy fájdalomcsillapításként adjak neki egyből fél kúpot. Ezt meg is kapta, láza nem volt.


A kérdésem, hogy ma is adjak e neki egy felet hogy ne fájjanak annyira a combjai? Tegnap meg ma is egész nap összebújva voltunk/vagyunk, nagyon sokat komfort szopizik.


márc. 20. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyógyszerezném előre, lehet hogy feleslegesen.

Ha úgy látod hogy nyűgös, sírdogál még beadhatod neki akkor is. Azért a combja nem fáj annyira hogy kúp kelljen neki.

márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Ne, feleslegesen terheled vele a máját. Az ilyen orvost is felrúgnám, minek a fájdalomcsillapító, ha nincs fájdalma? Az esetek többségében láz sincs. Nem értem, miért dőlnek be anyukák a "megelőző fájdalomcsillapítónak" és csesztetik egy szerencsétlen 2 hónapos baba máját teljesen oktalanul.
márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj

Én pl sosem adtam oltás után semmit a gyereknek.

Egyszer kellett amikor látás lett de egy napig tartott a láz, másnapra már semmi baja sem volt.

Minek tömnéd gyógyszerrel feleslegesen?

márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sosem adtam egyiknek sem semmit oltás miatt, max ha belázasodtak és nyűgösek voltak.
márc. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy én sem adtam. Az első Bexero eléggé kifektette, de akkor is megvártam, hogy a tetőpontjára érjen a láza, 38.3 volt a fél fok levonása után, és csak utána adtam neki fél kúpot.


A többi oltásnál csak kivártam, de sosem nyomtam el a lázat előre. Mondjuk nem is volt mit, mert csak valami minimális hőemelkedése lett egyszer. Akkor csak pár fokkal hidegebb vízben fürdettük este, és másnapra kutya baja sem volt.


Ha a babádnak nincs láza, akkor szerintem ne adj neki lázcsillapítót. Ez nem egy betegség, ahol fel-le ugrálhat a láza és tartani kell a 4-6 órás adagolási ajánlást. De ez csak az én veleményem.

márc. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Kicsit nyűgös még ma is azért, szóval gondolom zavarja. Borogatom neki, illetve cicin vagy hordozva megnyugszik, így talán nem akkora nagy a baj, csak nem komfortos neki.

márc. 20. 12:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én egy oltásnál se adtam neki, nem is mondta a doki csak, ha belázasodna akkor.
márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj előre. Nálunk a gyerekorvos mondta csak akkor kapjon ha lázas előre ne. Bár sosem adtam előre, de gondolom más igen azért mondta. Te se veszel be fájdalomcsillapítót, hogy hátha fáj majd a fejed este. Sajnos volt 39,4 meg 39,6 fokos láza pont a 2 hónapos oltasnál meg a 4-nél, de akkor adtam csak neki lázcsillapítót. Előre minek?
márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik oltasnal se adtam, nem is mondott senki ilyen hülyeséget, hogy adjak előre. 2 hónapos, nem felnőtt, hogy mindegy legyen egy kis fájdalomcsillapító. Pláne ha megnyugszik, ha szoptatod, nem kell semmit adni.
márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A tegnapi is felesleges volt.
márc. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!