Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órát tudsz aludni egy...

Hány órát tudsz aludni egy nap a kisbabád mellett?

Figyelt kérdés
Hány hónapos a babád és éjjel mennyit tudsz aludni? Nappal szoktál?
márc. 21. 06:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ milyen napja van. Meg mi számít nappalnak?


Reggel addig nem kelek fel ameddig meg nincs a 7 óra alvás. Este 10 körül alszik el, akkor fekszek le én is, ha jó napunk van alszik reggel fél 7-ig olyankor felkelek és kezdem a napot. Ha kel éjszaka többször akkor a hajnali etetés után még visszafekszek, van hogy csak fél 10-kor kelek ki az ágyból, de utána már nem alszok estig. Délutáni alvása babakocsival van, ha akarnék se tudnék

Nyilván első gyerek, 4 hónapos, vegyes táplálású.

Több gyerekkel nem tudom hogy lehet túlélni.

márc. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nappal a mai napig alszom, amikor ő is (négyéves, szóval csak hétvégén és szünetekben). Az éjszakai alvása kb. egyéves korára stabilizálódott 1-2 kelésre (addig se volt rossz, de pár hetente változott), aztán kb. kétéves kora óta már soha nem ébred, csak max. ha beteg / rosszat álmodott. Nappal eleinte 4x, majd 3x, majd 2x és másféléves kora óta már csak egyszer alszik.
márc. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapos, este 8-kor alszik el, én 10-11 körül. Fél 6 és fél 7 között kel, éjjel kétszer szopizik, de rögtön vissza is alszik. Nekem most ennyi alvás elég, napközben nem alszok vele, de általában lenne rá lehetőségem.
márc. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Már nem baba, 22 hónapos, de rettenetesek az éjszakák. Így amikor itthon vagyok, mnem dolgozom, vagy hétvége van, akkor mindig lefekszem vele ebéd után.

Amikor kisebb volt, és itthon voltam vele, akkor is simán pihentem, amikor ő.

Az elején nem. Az elején hősködtem, mindig nekiálltam valamit csinálni, amikor elaludt. Aztán hamar rájöttem, hogy ez hosszú távon nem lesz jó. A takarítás mindig megvár. :)

márc. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szintén nem baba, 20 hónapos.

Éjjel.fel kilenctől alszik egész reggelig, tehát én is alszom vele.

Napközben két órát alszik, én nem alszok, de pihenek, olvasók, filmezek stb.

márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egész jól vettük a babakort, 1 hónapja már nem baba :)


Az első 1-2 hónapban, amíg megtanult rendesen szopizni, 40-50 perceket is voltam fenn éjszaka, legalább két alkalommal biztos.

Kb 8-kor került ágyba, ott jött egy 50 perces, másfél órás :O cicin lógás. Általában én is bealudtam vele.

2 vagy 3 vagy 4 órával később megébredt, ekkor minimum 40 percre kiköltőztünk a kanapéra. S ez így ment kb egész nap :)

Napközben volt, hogy aludt 4-5 órákat is, ilyenkor aludtam vele én is.


3 hónapos korában lerövidült a szopi idő 20 percre, 4 hónapos korától meg 5-10 perc alatt jóllakott. Mivel az éjszakai ébrenlét is rövidült ezáltal, jobban tudtam aludni dacára a 2-3-4 ébredésnek. Így napközben csak nagyon nagyon ritkán aludtam vele.


Most 13 hónapos, eddig volt, hogy 1-szer ébredt éjszaka, pár napja viszont rengetegszer, valószínűleg valamelyik rágófog kínózza.

De hiába keltünk ma is 5:20-kor és hiába dőlt ki 8-kor, én nem tudok aludni vele, de elmatatok, olvasok, bámulom a telefont, ezek elég pihentetőek :)

márc. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nappal nem alszok. Éjjel változó, általában vagy vegigaludja az éjszakát (tehát 10-12 órát alszik), vagy 1x kel, ritka, hogy többször felébred. Szóval nekem 7-8-9 óra az átlag mondjuk, ha ő alszik 10-12 órát, nyilván azért annyira nekem nincs igényem. :D most volt talán csak 5-6 óra alvasom, mert pont egy olyan ritka éjszaka volt, amikor elég rosszul aludt. :) pont ma töltötte az 5 hónapot 😊♥️
márc. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
15 honapos. Nappal nem alszom. Mostansag kezd csak 1-2x kelni ejjel, ugyhogy alszom olyan 7-8 orat megszakitassal. Kiveve ha beteg, vagy fogzik, mert akkor millioszor ebred nyilvan.
márc. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már nagyok, de babaként 1-2 hónapos koruktól kezdve 11-12 órákat aludtak éjszaka, szóval annyit aludtam, amennyit nem szégyelltem. Nappal nem aludtam szinte soha, nem volt rá szükségem. Nálunk nem volt alvásborulás sem (legalábbis érzékelhető nem), megmaradt a jó alvásuk onnantól. Most is jó alvók, 8 és 4 évesek.
márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2,5 éves igaz. Születése óta borzalmas alvó, úgyhogy 2,5 éve van ez az állapot:

Nappal semmit nem alszok mellette.

Éjjel 3 óránként kel, 20 perc átlagba míg visszaaltatom.

Este van 10 óra mire elalszok, mert a nagy este aktív, reggel 5kor kelés, mert a kicsi meg reggel aktív.


Szóval 2,5 éve kb 7 órát alszok 3-4 részletben, megszakításokkal.

márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!