Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan küzdöttetek meg a baba...

Hogyan küzdöttetek meg a baba iránti állandó aggodalommal?

Figyelt kérdés
Első gyerek, és elég szorongó alkat is vagyok, szóval mindenre túlzottan rá tudok feszülni: eleget gyarapszik-e, jól fejlődik-e, nem kéne-e tudnia már valamit, valamit biztos nem vettem észre, elrontottam, nem volt elég tejem, stb. Aki hasonló cipőben volt, mikor tudta kicsit jobban elengedni ezeket a félelmeket? Valami pro tipp megküzdési stratégiára?
márc. 23. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt fejben kell elrendezni magaddal

Az első gyerekkel én is így voltam, a masodikkal már teljesen lazán vettem a dolgokat

Az elsővel rohantam orvoshoz ha csak egy kiütés is volt rajta, a masodikkal már nem.

Ne feszulj rá, próbálj egy kicsit lazítani.

márc. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezdenem ezek a gondolatok körbe lengeni próbálok inkább arra gondolni, hogy a legtöbb baba egészséges, az enyém miért ne lenne az. Úgyis felnő és senkit sem fog érdekelni 30 éves korában hogy napi hány ml anyatejet evett, meg volt-e az X gramm súlygyarapodása és 4 vagy 5 hónaposan fordult a hátáról a hasára.

Ha valami igazi probléma lesz azt az orvos vagy a védőnő észre fogja venni és elérünk akkor aggódni rajta, addig semmivel se vagyok előrébb azzal ha aggódok.

márc. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az idő...

1 éves most

Már nem aggódok annyit mint az elején

Az eleje katasztrófa volt részemről aggódás téren

márc. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Életre való baba volt, látszott rajta az első pillanattól. Ha fájt a hasa, jött a foga, keservesen sírt, akkor próbáltunk megtenni mindent, hogy jobb legyen neki. De ilyeneken, hogy eszik-e eleget, nem aggódtunk.

A mozgásfejlődése tényleg megkésett. Amikor ez egyértelmű lett, akkor (a védőnővel való állandó konzultáció után) gyógytornászhoz fordultunk. De akkor sem aggódtunk. Persze, azért örültünk, amikor beindult a kúszás. :-)

márc. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Idő meg a tapasztalat.

Rendeződnek majd az evési dolgai, látod ahogy fejest ugrik a padlóra és túléli stb. Egy idő után látni fogod hogy elég sokat kibírnak.

márc. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj de írígyellek,hogy "csak"ezen aggódsz,én már ha csikarja a hasát és sír,mentőt hívnék.Az életét,a mindenét féltem
márc. 26. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!